Roháčske plesá 2017
júl 24, 2017

Roháčske plesá 2017

Roháčske plesá určite patria k najväčším výzvam tohtoročného ZSSK restart challengu 7 kopcov, 3 jazerá 2017. Túry sú tu vzácne nielen…

Po svojich alebo na bajku. Spoznajte s nami neobjavené kúty Slovenska.

Štartujeme už tretí ročník výzvy 7 kopcov a 3 jazerá. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Cieľom výzvy je zdolať 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia.

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, resp. rodina s deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi.

 • ĎUMBIER ( Nízke tatry)
 • ČACHTICKÝ HRAD (Čachtice a Myjavské kopanice)
 • VÁPENNÁ (Malé Karpaty)
 • ČIERNY VÁH (prečerpávacia stanica Vyšné Sokoly)
 • VEĽKÝ CHOČ (Chočské vrchy)
 • KRIVÁŇ / JAMSKÉ PLESO (Vysoké tatry)
 • PRIEPASŤ MACOCHA (Moravský kras)
 • TEMATÍN (Považský Inovec)
 • RICHŇAVSKÝ TAJCH (Štiavnické vrchy)
 • PLOSKÁ (Veľká Fatra)
 1. Zaregistrujte sa a uhraďte štartovné. (Za rodinu a partnera sa platí iba jedno štartovné, ZŤP, deti, seniori bezplatne, skupiny a oddiely majú zvýhodnené hromadné štartovné)
 2. Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele:štart 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018.
 3. Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov predchádzajúcich ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je len na vás.
 4. Ciele zdolávate sami, výber partie, termínu i náročnosti trasy je iba na vás.
 5. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….
 6. V cieli sa odfoťte a uploadnite fotky na facebook do skupiny, alebo ich pošlite mailom. Najlepšie fotky zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover stránky. Zverejňujeme a oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy. Priebežné zdolávanie Vašich cieľov evidujete na stránkach výzvy tu.
 7. Termín slávnostného ukončenia a odovzdania cien je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.
 8. Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom a medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov. Vyhrá aj ten, kto sa o to pokúsi, aj ten, kto nezdolá úplne všetky ciele. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ.
 9. Špeciálne oceníme, ak sa zapojíte aj s rodinou a deťmi.
 10. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný víkendový zážitok.
 11. Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a možností a na vlastné riziko.
 12. Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a vo FB skupine.
 13. Jednotlivé ciele výzvy účastníci idú sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.
 14.  Športu, turistike a cykloturistike zdar. 🙂

Chceme dať ľuďom motiváciu vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí a dosiaľ nepoznané krásy Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení, aby získavali veľa cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým chcem týmto poďakovať) by sme to nedali.

Ale máme aj iný dobrý dôvod. Chceme, aby sa do výzvy zapájali ľudia, ktorí naozaj chcú. Máme skúsenosť, že ak je niečo zadarmo, ľudia si to nevážia. Prihlási sa hocikto, dá jeden najbližší cieľ a kašle na to. Iba zaberá priestor ostatným.

Je na každom účastníkovi, či mu stojí za to vstúpiť do komunity aktívnych ľudí, ktorí milujú pohyb, Slovensko a prírodu, hecnúť sa a spolu niečo dokázať. Toto si musí každý zodpovedať sám. Na to, že sa jedná o celoročnú akciu, sme volili štartovné skôr symbolické, navyše partneri, rodiny platia iba jedno štartovné za celú rodinu, deti, zťp, seniori neplatia vôbec. Máme pocit, že sme zvolili dosť citlivo hranicu, každopádne zadarmo to robiť nevieme. Ak máte problém zaplatiť tých 9 € a chcete sa zúčastniť, napíšte nám na info@restartnisa.sk a určite to vyriešime. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, klub, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne.

Na výbere cien usilovne pracujeme a zverejníme ich v priebehu decembra. Ale bez obáv, budú opäť lepšie ako v ostatnom ročníku. 🙂

 1. Vyplňte registračný formulár na tejto stránke.
 2. Štartovný poplatok 9 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.
 3. Partneri a rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori, mládež do 18 a ZŤP štartovné neplatia. Takisto ZSSK.
 4. Ak sa prihlasujete ako skupina (partneri, rodiny s deťmi) uveďte do poznámky celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu.
 5. Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo seniorSme nezisková organizácia. Prostriedky z vyzbieraného štartovného budú použité na organizáciu spoločných akcií a kempov. Ak máte akýkoľvek problém s úhradou, napíšte nám, radi to vyriešime.
 6. Zapojte sa do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je neverejná. Ak vstupujete ako novic, požiadajte si o členstvo. 🙂
Do skupiny 7 kopcov, 3 jazerá

 

Vitajte vo výzve.
Ďakujeme za registráciu.
Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné.
Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.
Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.