Propozície

7 kopcov, 3 jazerá je celoročná výzva pre milovníkov Slovenska, prírody, turistiky, cykloturistiky a aktívneho pohybu. Našim cieľom je dostať ľudí z gaučov a spred televízora do prírody. Naštartovať ich na zdravší životný štýl, zážitky a aktívny pohyb v prírode. Každý rok vyhlasujeme 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia, ktoré účastníci v priebehu roka zdolávajú sami alebo v skupinách. Tento rok štartujeme už 3. ročník. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Tohto roku sme už dnes presiahli počet 1000. Každý z cieľov má odporúčané výkonnostné trasy. Na konci každého ročníka získa účastník diplom, medailu a fotopublikáciu z aktuálneho ročníka. Vďaka partnerom losujeme tiež množstvo hodnotných cien. (horský bicykel, outdoor, športové doplnky, a pod…)

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, alebo rodina s malými deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi. Pre rodinných príslušníkov, seniorov, deti a ZŤP poskytujeme bezplatné štartovné. Organizátorom podujatia je neziskové združenie Reštartnisa, o.z.

 • ĎUMBIER
  Nízke tatry
 • ČACHTICKÝ HRAD 
  Čachtice a Myjavské kopanice
 • VÁPENNÁ 
  Malé Karpaty
 • ČIERNY VÁH 
  prečerpávacia nádrž Vyšné Sokoly
 • VEĽKÝ CHOČ 
  Chočské vrchy
 • KRIVÁŇ / JAMSKÉ PLESO 
  Vysoké tatry
 • PRIEPASŤ MACOCHA 
  Moravský kras
 • TEMATÍN 
  Považský Inovec
 • RICHŇAVSKÝ TAJCH 
  Štiavnické vrchy a tajchy
 • PLOSKÁ 
  Veľká Fatra

Zaregistrujte sa a uhraďte štartovné. (Za rodinu sa platí iba jedno štartovné, ZŤP, deti, seniori bezplatne, skupiny a oddiely majú zvýhodnené hromadné štartovné)

Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele: štart 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov minulých ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je len na vás.

Ciele zdolávate sami, výber partie, termínu i náročnosti trasy je iba na vás. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….

Fotku z cieľa uploadnitena facebook do skupiny, alebo pošlite mailom. Tie najlepšie zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover. Oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy. Priebežné zdolávanie  cieľov evidujete tuTermín medailobrania (slávnostného ukončenia a odovzdania cien) je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.

Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom a medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov. Vyhrá aj ten, kto sa o to pokúsi a nezdolá úplne všetky ciele. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ. Špeciálne oceníme, ak sa zapojíte aj s rodinou a deťmi.

Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a na vlastné riziko. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet a zážitok. Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a vo FB skupine. Ak ste sa zaregistrovali, prihláste sa do skupiny: FB 7 kopcov 3 jazerá

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Chceme Vám dať dôvod vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí akrásu dosiaľ nepoznaných kútov Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení. Aby získavali veľa hodnotných cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, knihu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým sa chceme týmto poďakovať) by sme to nedali.

Ale máme aj iný dobrý dôvod. Chceme, aby sa do výzvy zapájali iba aktívni ľudia. Ak je niečo zadarmo, ľudia si to nevážia. Prihlási sa hocikto, dá jeden najbližší cieľ a kašle na to. Iba zaberá priestor ostatným.

Je na každom účastníkovi, či mu stojí za to vstúpiť do komunity ľudí, milujúcich pohyb, Slovensko a prírodu. Hecnúť sa a spolu niečo dokázať. Každý si to musí zodpovedať sám.

Na to, že sa jedná o celoročnú akciu, sme volili štartovné skôr symbolické, navyše rodiny platia iba jedno štartovné za celú rodinu. Deti, ZŤP, seniori neplatia vôbec. Máme pocit, že sme zvolili dosť citlivo hranicu, každopádne zadarmo to robiť nevieme. Ak máte problém zaplatiť tých 9 € a chcete sa zúčastniť, napíšte nám na info@restartnisa.sk a určite to vyriešime. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, kluby, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne.

ŠTARTOVNÝ BALÍČEK PRE ÚČASTNÍKOV

Každý zapojený účastník dostane diplom s cieľmi, ktoré zdolal.

Každý aktívny účastník (min. 2 ciele) dostane tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2018

Každý nový účastník, ktorý sa prihlási do 31.12.2017 získa spätne aj tlačenú publikáciu minulého ročníka.

Každý, kto zdolá aspoň polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu. (pozri medailobranie)

RODINY S DEŤMI

3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované extra.

MTB A CYKLISTI

Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v šedej farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.

2 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy bicyklom

2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.

20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

TURISTI

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy (top trasa/top parťák/najstatočnejší výstup/najťažší výstup)

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá pre najlepší výkon (muž/žena/dieťa/rodina)

Hlavná cena Ternua – goretex bunda v hodnote 390 € podľa vlastného výberu bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých 10 cieľov.

3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.

10 x hrnček Husky

ADIDAS OUTLET zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
3 x voucher 100 €
5 x voucher 50 €
20 x voucher 20 €
všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

BEŽCI

2 x voucher na tenisky ADIDAS BOOST, pre tých, ktorí zdolajú všetky ciele behom (ultra). Ceny budú losované.

ZSSK Cestujete vlakom?

10 x 20 € voucher na nákup cestovných lístkov ZSSK pre ľudí, ktorí využili na zdolanie výzvy vlak

Cien je dosť a ešte ich budeme mierne modifikovať k lepšiemu 🙂 verím, že tohto roku presiahneme tisícku účastníkov

Vyplňte registračný formulár dole.

Štartovný poplatok 9 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.

Rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori, mládež do 18 a ZŤP štartovné neplatia. Takisto ZSSK.

Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu.

Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIORSme nezisková organizácia. Prostriedky z vyzbieraného štartovného budú použité na organizáciu spoločných akcií a kempov. Ak máte akýkoľvek problém s úhradou, napíšte nám, radi to vyriešime.

Po zaregistrovaní sa zapojte do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je uzavretá. Ak vstupujete ako novic, odpovedzte na otázky a požiadajte si o členstvo. 🙂

Vitajte vo výzve.
Ďakujeme za registráciu.
Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné. ZŤP, seniori bezplatne.
Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.
Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.
Ciele 2018


Roháčske plesá 2017
júl 24, 2017

Roháčske plesá 2017

Roháčske plesá určite patria k najväčším výzvam tohtoročného ZSSK restart challengu 7 kopcov, 3 jazerá 2017. Túry sú tu vzácne nielen…

Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.