Cyklotrasy v regióne severného Spiša a Pienin

5898 zeleno značená cyklotrasa  Podsadek - Vojenský tábor DÍžka trasy: 12,0 km Body záujmu: Ľubovniansky hrad a skanzem www.hradlubovna.sk,  Stredoveký vojenský tábor…

7 kopcov 3 jazerá By 7 kopcov 3 jazerá

Cesta minerálnych prameňov

Región severného Spiša a Pienin je mimoriadne bohatý na veľké množstvo minerálnych prameňov a z hlbín zeme ich na svetlo sveta na pomerne malom…

7 kopcov 3 jazerá By 7 kopcov 3 jazerá

Singletrails Lechnica, Pieniny

Singeltrails Lechnica - najväčší singletrailový rezort na Slovensku – 15 km trialov. Singletrails Lechnica je sieť horských cyklochodníkov v srdci Pieninského…

7 kopcov 3 jazerá By 7 kopcov 3 jazerá

Všetko čo treba vedieť

Stačí poctivých 5 minút denne a za pár týždňov pocítiš rozdiel.

 1. Spevníš a vyrysuješ brucho, chrbát a zadok. Náramne zlepšíš svoju kondíciu.
 2. Zhodíš kilá a sformuješ pás a boky.
 3. Spáliš oveľa viac kalórií ako pri iných brušných cvičeniach (sed/ľah, sklápačky). A oveľa pohodlnejšie.
 4. 5 minutovým cvičením zrýchliš metabolizmus a spaľovanie tukov počas celého dňa. K nezaplateniu, ak tráviš väčšinu dňa sedením pred počítačom alebo v kancli.
 5. Zlepšíš držanie tela a napravíš si chrbticu. Pretože práve krížne svaly brucha (core) ovplyvňujú celkový stav chrbtice, krku, ramien a hrudníka.
 6. Tým, že pretiahneš a prekrvíš usedené svalstvo, výrazne uvoľníš napätie a stres. Pocítiš úľavu, zlepšíš si náladu. Už po krátkom opakovom cvičení ustúpia aj bolesti krížov a chrbtice.

Plank či doska je výborný izometrický cvik, ktorý sa dá zaradiť medzi komplexné cviky. Zapája sa pri ňom veľké množstvo svalových skupín, avšak primárne cvičíš brucho a stred tela. Zhodíš kilá, spevníš brucho a chrbticu, vylepšíš postavu a kondíciu.

plank-svaly-3

Ako správne vykonávať základný plank?

 • Daj sa do polohy ako pri vykonávaní klasických kľukov.
 • Pokrč ruky a prejdi do polohy na lakte, pričom lakte by sa mali nachádzať priamo pod ramenami.
 • Vyrovnaj a spevni celé telo. Nedvíhaj ani nespúšťaj zadok. Musíš byť ako doska.
 • Pozeraj sa do zeme tak, aby hlava tvorila rovinu s chrbticou.
 • Snaž sa v tejto pozícii vydržať čo najdlhšie bez pohybu.
 • Vydrž koľko zvládneš. Na začiatok je aj pár sekúnd dosť.
 • Cieľ je 2 minúty. Ak na sebe mákneš, tak to dáš.

Zapojiť sa môžeš zaregistrovaním a uhradením štartovného poplatku 5 eur.

 • Na natrénovanie 2 min. základného planku máš celú jeseň. (od 1.9. – 30.11.2017)
 • Vyhodnotenie a udelenie cien bude pri Adidas Outlet Voderady, prvý víkend po ukončení jesenného kardio nápravníka začiatkom decembra. Termín a presné miesto včas upresníme podľa počasia.
 • Ako vyhodnotenie prebehne? Stretneme sa na vybranom mieste. Po pokyne PLANK všetci naraz cvik predvedú. Naša komisia bude sledovať regulérnosť a čas. Diplom získa každý, kto zvládne bezchybný 2 min. plank. Traja víťazi, ktorí vydržia najviac budú odmenení vítaznými pohármi.
 • Všetci zúčastnení, ktorí zdolajú limit 2 min. budú v zlosovaní o vecné ceny. Hlavná cena piknikový kôš pre 4 osoby. 🙂

Ako plank cvičiť

 1. Cvičiť môže naozaj každý. Muži, ženy, ľudia s nadváhou, problémami s chrbticou, sedavým zamestnaním, mladí i tí starší.
 2. Doporučujeme denne 3 série s 30 sekundovým oddychom.
 3. Pokojne začni na 10 sekundách, dôležité je udržať telo pevné a bez chvenia. Nepreťažuj sa.
 4. Postupne pridávaj. Ak budeš cvičiť poctivo, už druhý týždeň by nemal byť problém pol minúty.
 5. Do mesiaca dve minuty veselo dáš. 🙂
 6. Nezaberie to veľa času, a spravíš s tým veľa pre svoju postavu, zdravie a kondíciu.

Ak chcete na jeseň zvýšiť svoju kondíciu, môžete sa ako účastník Plank challengu bezplatne zapojiť aj do výzvy Jesenný Kardio nápravník, ktorá štartuje tiež v septembri. Stačí ak do poznámky napíšete kód: Plank2017. Všetko o Jesennom Kardionápravníku >>>

Jesenný Kardio nápravník

Chceme dať ľuďom motiváciu rozhýbať sa a zamakať na sebe. Chceme kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením, cenami a servisom. Aby ľudia odchádzali nadšení a tešili sa na ďalšie série. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich akcie, eventy, výhody. Diplomy, medaily, poháre, ocenenia… Všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani len hodnotu cien, ktoré účastníkom naspäť rozdáme. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým chcem týmto poďakovať) a dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú, by sme to nedali.

Ale máme aj iný dobrý dôvod. Chceme, aby sa do výzvy zapájali ľudia, ktorí naozaj chcú. Ak je niečo zadarmo, ľudia si to nevážia. Prihlásia sa, chvíľku máknu a vykašlú sa na to.

Je na každom účastníkovi, či mu stojí za to vstúpiť do komunity aktívnych ľudí, ktorí nechcú život pasívne pregaučovať, ale sa hecnúť a spolu niečo dokázať.

Štartovné volíme skôr symbolické, navyše partneri, rodiny platia iba raz, deti, zťp a seniori neplatia vôbec.  Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať výzvu spoločne, spojte sa s nami a radi vám ponúkneme skupinové štartovné. 

Nechceme vás zahlcovať vyskakujúcim reklamným balastom a otravnými komerčnými ponukami. A zadarmo to robiť nevieme.

Tým, že sa zapojíte nielen podporíte naše snahy rozhýbať trochu ľudí a priniesť do života viac športu, priateľstva, fair play, prírody a endorfínov. Ale tiež nám dáte najavo, že to, čo robíme nie je stratený čas. A že oceňujete tie stovky hodín práce, ktorú s organizáciou výziev naše neziskové združenie Reštartnisa má. 

Registrácia bola odoslaná. Ďakujeme.
  
Registračný poplatok 5 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.
Pre vyššiu motiváciu sme prepojili výzvy Jesenný kardio nápravník a Plank Challenge. Ak ste v jednej, bezplatne sa môžte zúčastniť aj druhej.
Ak sa vám výzva páči, podporte nás a zdieľajte ju. Dajte o nás vedieť.