Medailobranie
7 kopcov 3 jazerá 2018

V sobotu 8. 12. 2018, o 14,00 hod.
Partizánska lúka, na Železnej studničke v Bratislave

kryté odpočívadlo priamo pod parkoviskami pod mostom

Vytiahnuť ľudí z gaučov do prírody

Milujeme turistiku a krásy Slovenska. Aj preto objavujeme stále nové nepoznané miesta. Útek od konzumu, stereotypu a uponáhľaného sveta. Ponúknuť výzvu, zážitky a relax To je cieľom výzvy 7 kopcov 3 jazerá.

Zážitok začína tam, kde končí zóna komfortu

Vypadnúť z konzumného stereotipu, spoznať nových ľudí, byť chvíľu šťastný, zažiť niečo ozajstné, zdolať niečo neočakávané. Aj to poskytuje výzva 7 kopcov 3 jazerá.

next arrow
Slider

Kliknite na svoju voľbu

Propozície

7 kopcov, 3 jazerá je celoročná výzva pre milovníkov Slovenska, prírody, turistiky, cykloturistiky a aktívneho pohybu. Našim cieľom je dostať ľudí z gaučov a spred televízora do prírody. Naštartovať ich na zdravší životný štýl, zážitky a aktívny pohyb v prírode. Každý rok vyhlasujeme 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia, ktoré účastníci v priebehu roka zdolávajú sami alebo v skupinách. Tento rok štartujeme už 3. ročník. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Tohto roku sme už dnes presiahli počet 1000. Každý z cieľov má odporúčané výkonnostné trasy. Na konci každého ročníka získa účastník diplom, medailu a fotopublikáciu z aktuálneho ročníka. Vďaka partnerom losujeme tiež množstvo hodnotných cien. (horský bicykel, outdoor, športové doplnky, a pod…)

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, alebo rodina s malými deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi. Pre rodinných príslušníkov, seniorov, deti a ZŤP poskytujeme bezplatné štartovné. Organizátorom podujatia je neziskové združenie Reštartnisa, o.z.

Zaregistrovať sa do výzvy môžte od 1.12.2017 do 30.6.2018. Po registrácii uhraďte štartovné a zapojte sa do skupiny (všetko nájdete v potvrdzovacom e-mail). Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele: štart challengu je 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018

Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov minulých ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je iba na vás.

Ciele zdolávate ako vám vyhovuje, výber termínu, partie i náročnosti trasy si volíte sami. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….

Zvládnuté ciele evidujete tu: [Evidencia cieľov]. Fotku z cieľa spolu s termínom splnenia tiež uploadnite na facebook do skupiny 7 kopcov, alebo pošlite mailom. Podeľte sa s nami, radi Vás pochválime. Tie najlepšie fotky a príbehy zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover. Oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy.

Termín medailobrania (slávnostného ukončenia a odovzdania cien) je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.

  • Ak idete do challengu výkonnostne (turista, bežec, cyklista) oceníme extra výkony extra oceneniami.
  • Ak idete do výzvy s rodinou, pre turistiku, výlet a zážitok platí: Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom, medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov alebo ktorúkoľvek z odporúčaných trás. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ. Špeciálne ceny máme pre rodiny s deťmi.

Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a na vlastné riziko. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet a zážitok. 

Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a FB skupine. Ak ste sa zaregistrovali, prihláste sa do skupiny: FB 7 kopcov 3 jazerá

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Štartovný poplatok je 9 €Rodiny s deťmi (manželia a deti) platia iba jedno štartovné za rodinu. Seniori, mládež do 15 rokov a ZŤP štartovné neplatia. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, kluby, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne. Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky názov skupiny a celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu. Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIOR. Štartovné uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151 po registrácii. Svoju registráciu vo výzve môžte stornovať do 30 dní od registrácie mailom a poplatok vám bude v plnej výške vrátený.

Prečo štartovné?

Chceme Vám dať dôvod vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí a krásu dosiaľ nepoznaných kútov Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení. Aby získavali veľa hodnotných cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, knihu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým sa chceme týmto poďakovať) by sme to nedali.

ŠTARTOVNÝ BALÍČEK PRE VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV

Každý zapojený účastník dostane diplom s cieľmi, ktoré zdolal.

Každý aktívny účastník (min. 5 cieľov) dostane tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2018

Každý nový účastník, ktorý sa prihlási do 31.12.2017 získa spätne aj tlačenú publikáciu minulého ročníka.

Každý, kto zdolá aspoň polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu. (pozri medailobranie)

RODINY S DEŤMI

3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované extra.

MTB A CYKLISTI

Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v šedej farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.

2 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy bicyklom

2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.

20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

TURISTI

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy (top trasa/top parťák/najstatočnejší výstup/najťažší výstup)

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá pre najlepší výkon (muž/žena/dieťa/rodina)

Hlavná cena Ternua – goretex bunda v hodnote 390 € podľa vlastného výberu bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých 10 cieľov.

3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.

10 x hrnček Husky

ADIDAS OUTLET zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
3 x voucher 100 €
5 x voucher 50 €
20 x voucher 20 €
všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

BEŽCI

2 x voucher na tenisky ADIDAS BOOST, pre tých, ktorí zdolajú všetky ciele behom (ultra). Ceny budú losované.

ZSSK Cestujete vlakom?

10 x 20 € voucher na nákup cestovných lístkov ZSSK pre ľudí, ktorí využili na zdolanie výzvy vlak. Lístky si odkladajte. Losuje sa každý lístok. 🙂

Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.
Ciele 2018


Roháčske plesá 2017
júl 24, 2017

Roháčske plesá 2017

Roháčske plesá určite patria k najväčším výzvam tohtoročného ZSSK restart challengu 7 kopcov, 3 jazerá 2017. Túry sú tu vzácne nielen…

Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.