Najčastejšie otázky a odpovede
 • Rýchla registrácia
 • Registrácia a propozície
 • Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.  Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné. ZŤP, seniori bezplatne. ďalšie skupinové zvýhodnenia si pozrite v príslušnom foldri.

Propozície 8 kopcov 3 jazerá Propozície

Do FB skupiny 7 kopcov 3 jazerá FB 7 kopcov 3 jazerá

Evidencia cieľov Evidencia cieľov

Všetky informácie ohľadne aktuálnej výzvy nájdete tu >>>

Ak máte akékoľvek nejasnosti napíšte nám: info@restartnisa.sk, radi Vám odpovieme

V tomto roku sme na základe požiadaviek účastníkov prustúpili aj k súťaži tímov. Tímy

 • napr. rodina Valčekovci, Kendrovci a pod… 
 • kluby napr. Urpínerci, MTBajkeri zo Zobora, NW Rohožník … a
 • firmy napr. Outdoorkemp, Procycling, … a pod.

zaregistrujete názvom tímu v položke meno, centrálnym e-mailom a zoznamom účastníkov. Každý z účastníkov je zároveň vedený aj samostatne. Ak sa registrujú členovia tímu samostatne, napíšte nám na mail info@restartnisa.sk zoznam účastníkov a my evidenciu skupiny urobíme za vás.  Členovia skupiny majú 30% zľavu t.j. 6€ za účastníka, pričom sú vedený ako tím i samostatne ako osoba. 

Každému účastníkovi (aj rodina, skupina) vytvárame samostatné konto, pretože nemusí zvládnuť v rovnakom čase a všetky ciele. Skupina/rodina je navyše evidovaná pod menom skupiny (napr. rodina Valčekovci, skupina Outdoorkemp, a pod….) Samostatne vyhodnocujeme aj skupinu aj jednotlivcov v nej. Ciele za skupinu evidovať nemusíte, vyhodnocujú sa automaticky podľa zoznamu, ktorý ste v poznámke uviedli. 

Ciele sa evidujú tu Evidencia cieľov

Prihlasujete sa pod svojím menom, ktorým ste registrovaní a emailom. Ak máte akékoľvek otázky napíšte správkyni na daneckova@chello.sk

Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151. Registračný poplatok platí každý účastník s týmito výnimkami.

 • za rodinu (manžel/-ka a dieťa) sa hradí iba jedno štartovné t.j. 9 € (diplom a medailu dostane každý)
 • seniori bezplatne
 • mládež a deti bezplatne
 • ZŤP bezplatne

Pre vybraté skupiny platia nasledovné zľavy:

 • členovia KST a James 30% zľava t.j.  6 €
 • prispievatelia a autori blogov 30% zľava t.j.  6 €
 • pracovníci ZSSK bezplatne
 • prispievatelia reštartnisa, o.z. – 2% bezplatne
 • skupiny nad 5 členov /firma, športový klub, združeni, …) 30% zľava t.j.  6 €

 

Ciele evidujete ako účastník tu. Vyhodnocovanie skupín robí systém automaticky na základe zoznamu účastníkov skupiny, ktorú ste uviedli v poznámkach. Ak ste členom nejakej skupiny/rodiny, ostatní účastníci sa vám zjavia s checkboxom pred menom ostatných a stačí zaklikať kto bol s vami. Chceme tak zjednodušiť proces registrácie, avšak zatiaľ na to iba pracujeme. táto funkcia bude k dispozícii za niekoľko týždňov po jej otestovaní.

Trasy nemusíte dokladovať stačí vo FB skupine 7 kopcov 3 jazerá zverejniť fotku z cieľa. Ak evidujete GPS trasy, evidujte si ich v svojom systéme (strava, endo-mondo, sportstracker, garmin a pod…) a do skupiny uploadnite link na trasu. Evidencia GPS trás má význam iba vtedy, ak si trúfate zabojovať o hlavné ceny a ocenenia za ambiciózne výstupy. Ak si chcete výlety len tak užívať nemusíte GPS trasy trekovať vôbec.

Nie. Na získanie diplomu, medaily a publikácie vám stačí zdolať viac ako 5 cieľov. Môžte pri tom využiť jedného žolíka. Tzn. Nahraďte si jeden cieľ ľubovolným cieľom z predchádzajúcich ročníkov. Ak máte zvládnuté všetko, jednoducho si vyberte cieľ sami. Akceptujeme ho. Každý z cieľov má odporúčané trasy podľa náročnosti. Je jedno ktorú si zvolíte, každá sa akceptuje ako zvládnutý cieľ. POkiaľ zdolávate cieľ ako rodina, senior, ZŤP, nemusíte zvládnuť ani celý cieľ, stačí vaše odhodlanie vyraziť na trasu. 🙂 Zarátame ho.

Ak však chcete zabojovať o hlavné ceny a poháre, podmienkou je zvládnuť ciele všetky v príslušnej kategórii. (bicykel, turistka, …) 

Iba ak chcete zabojovať o cenu pre MTB – horský bicykel. Ak si chcete výzvu jednoducho užívať a stačia vám zážitky diplom a medaile, stačí zdolať ciele. Akokoľvek. Ako turista, lyžiar, cyklista…. Každá trasa má doporučené trasy tak, aby ste ich mohli zdolať na cesťáku, krose i MTB. Je jedno, ktorú si zvolíte. 

Fotky do fotovýzvy nahrávate náhľadom (fotka, galéria) na FB skupinu 7 kopcov 3 jazerá. Neposielajte originály iba náhľady. Poprosíme účastníkov, aby si fotky preselektovali a neposielali nám viac ako 8 fotiek na cieľ. Autorov fotiek, ktoré budú ocenené a vybraté do fotopublikácie budeme na konci výzvy emailom kontaktovať.

Ak chcete napísať reportáž, fotoreportáž z výstupu, akcie, cieľov, napíšte nám prosím na mail info@restartnisa.sk. Spojíme sa s vami a autorizujeme vám prístup do CMS systému.

Štartovný poplatok je 9 €Rodiny s deťmi (manželia a deti) platia iba jedno štartovné za rodinu. Seniori, mládež do 15 rokov a ZŤP štartovné neplatia. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, kluby, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne. Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky názov skupiny a celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu. Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIOR. Štartovné uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151 po registrácii. Svoju registráciu vo výzve môžte stornovať do 30 dní od registrácie mailom a poplatok vám bude v plnej výške vrátený.

Prečo štartovné?

Chceme Vám dať dôvod vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí a krásu dosiaľ nepoznaných kútov Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení. Aby získavali veľa hodnotných cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, knihu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým sa chceme týmto poďakovať) by sme to nedali.

ŠTARTOVNÝ BALÍČEK PRE VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV

Každý zapojený účastník dostane diplom s cieľmi, ktoré zdolal.

Každý aktívny účastník (min. 5 cieľov) dostane tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2018

Každý nový účastník, ktorý sa prihlási do 31.12.2017 získa spätne aj tlačenú publikáciu minulého ročníka.

Každý, kto zdolá aspoň polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu. (pozri medailobranie)

RODINY S DEŤMI

3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované extra.

MTB A CYKLISTI

Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v šedej farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.

2 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy bicyklom

2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.

20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

TURISTI

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá budú určené pre najambicióznejšie výstupy (top trasa/top parťák/najstatočnejší výstup/najťažší výstup)

4 vítazné poháre 7 kopcov, 3 jazerá pre najlepší výkon (muž/žena/dieťa/rodina)

Hlavná cena Ternua – goretex bunda v hodnote 390 € podľa vlastného výberu bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých 10 cieľov.

3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.

10 x hrnček Husky

ADIDAS OUTLET zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
3 x voucher 100 €
5 x voucher 50 €
20 x voucher 20 €
všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

BEŽCI

2 x voucher na tenisky ADIDAS BOOST, pre tých, ktorí zdolajú všetky ciele behom (ultra). Ceny budú losované.

ZSSK Cestujete vlakom?

10 x 20 € voucher na nákup cestovných lístkov ZSSK pre ľudí, ktorí využili na zdolanie výzvy vlak. Lístky si odkladajte. Losuje sa každý lístok. 🙂

Chýba vám nejaká informácia? spýtajte sa tu info@restartnisa.sk