7kopcov 3jazerá 2023

7 kopcov 3 jazerá 2023

ZSSK restart challenge

8. ročník turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá práve štartuje. Je to celoročná akcia pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10+1 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nepretekáme. Chceme vám ponúknuť aktívny pohyb, zážitky a ukázať krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami.

Termíny

Štart 1.12. 2022
Posledná registrácia 1. 9. 2023
Koniec výzvy 30. 11. 2023

Štartovné

Účastník 9€ 
Rodinné štartovné 17€
Zľavnené štartovné 6€
(
Seniori, ZŤP, mládež <18, skupiny min. 5 účastníkov.)

ZMENY

oproti predošlým ročníkom:

 • Až 4 voliteľné ciele z predošlých ročníkov. V súčasnej ťažkej dobe vás nechceme preháňať od cieľu ku cieľu. Chceme aby ste si to užili. Zároveň si uvedomujeme, že mnohé z cieľov ste už absolvovali, preto umožňujeme až 4 voliteľné ciele. Ak vám viac vyhovujú, vyberte si ktorýkoľvek cieľ z predošlých ročníkov.
 • Výzva je stále viac zážitková a turistická. Mnohé z vysokohorských cieľov nieje možné dosiahnuť bicyklom. Preto sa od tohto ročníka stane bicykel hlavnou cenou pre všetkých účastníkov, ktorí splnia tohtoročné ciele naplno. (Nie voliteľné ciele) Rušíme podmienku dať všetky ciele na bicykli.
 • Aby sme umožnili zverejnenie fotiek všetkých účastníkov musíme rozšíriť bedeker. Na tento počet stránok sa už ale viac nezmestí. Mnohé fotky účastníkov tiež nemožno publikovať kvôli kvalite (mobily, nízke rozlíšenie,…) a stále viac vás posiela fotky mimo FB. Zvažujeme preto prechod na elektronickú publikáciu a knižnicu najkrajších zážitkov a fotiek priamo na webe restartnisa, ktorá môže mať neobmedzený roszah. Ale o tom sa budeme rozprávať na medailobraní a budeme rešpektovať váš názor.

Pridáte sa?

1
2016
1
2017
1 1
2018
1 1
2019
1 1
2020
1
2021
1 1
2022
1 +
2023

CIELE 2023

7k3j

Až 4 voliteľné ciele.

8. ročník turistickej výzvy práve štartuje

CIELE 2023

Kultový vrch v Nízkych Tatrách s nádhernými výhľadmi a vyše tisícmetrovým prevýšením. Turisticky mimoriadne zaujímavý vrch. Z Prednej Poludnice je výhľad na Liptovskú kotlinu s Liptovskou Marou a zo Zadnej Poludnice je krásny výhľad na vrchy Nízkych Tatier od Chopka až po Veľký Bok. Na Poludnicu je možné vystúpiť zo Závažnej Poruby, Liptovského Jána a Iľanova. Cez jej vrcholy vedie modrá značka na Krakovu hoľu.

Vrch Eliášovka s nadmorskou výškou 1 023 m n. m. je najvyšším bodom Ľubovnianskej vrchoviny, zároveň najvyšším bodom obce Litmanová a hraničným vrcholom slovensko-poľskej hranice. Na vrchole Eliášovky nájdete približne 20 metrov vysokú rozhľadňu s výhľadom na slovenské a poľské kopce. Severný Spiš máme radi a radi sa tam vraciame .Návšteva tohto cieľa vám umožní splniť aj niekoľko ďalších cieľov z minulých rokov v okolí.

Blízke stretnutie tretieho druhu pri Rimavskej Sobote. Aj tak na mňa pôsobila zrúcanina hradu z 13. storočia Hajnáčka. Hrad sa nachádza na čadičovom brale priamo nad rovnomennou obcou v oblasti ktorá je turistom Slovenska temer neznáma.

Vrch Pravnáč je typicky skalnatý vrch nachádzajúci sa v pohorí Chočské vrchy. Statne sa vypína nad obcou Liptovská Anna. Medzi turistami nie je veľmi známy ani nieje veľmi náročný, pritom ponúka úžasné Liptovské panorámy. Odporučil nám ho Peťo Hatala. Radi sa na Liptov vraciame.

Zaradiť Krupinskú vrchovinu do cieľov bolo roky mojim tajným snom. Konečne na to prišlo. Turisticky mimoriadne atraktívny priestor najmä pre cyklistiku a turistiku vlakom, mnohými temer nepoznaný. Slovenské Toskánsko. Osemdierka reprezentuje nielen sériu jaskýň a skalných obydlí vybudovaných v období tatárskych vpádov ale aj posun od Krupinskej vrchoviny do Dudiniec. Vyskúšajte aj slovenské kúpele.

Pri minuloročnej návšteve Vysokých Tatier nám učaroval Ždiar a  Monkova dolina. Ak prejdete cez Kopské sedlo, budete len na skok od Jahňacieho štítu a Zeleného plesa. A priznajme si. Konečne prišiel čas navštíviť aj chatu Plesnivec.

Áno. Mnohí hovoria, že na východe nič nie je ale my si to nemyslíme a radi sa tam vraciame. Opäť do Polonín. Najmä preto, že chceme objaviť cestu drevených cerkví a kostolíkov a podporiť ľudí pod Duklou. Zároveň si môžete doplniť ciele  Morské oko a Kremenec. 

Kto to minulý rok s Hincovým plesom a Kôprovským štítom vzdal, má šancu na reparát. Tento krát však odbočíme v polke cesty na ešte náročnejší výstup na Žabie plesá a Rysy. Vysoké Tatry nikdy nesklamú a na Štrbskom plese asi zorganizujeme aj spoločný event.

Makov a Púchov sme zatiaľ opomínali. V blízkosti slovensko-českých hraníc sa rozprestiera medzi turistami známe a obľúbené pohorie Javorníky. Jeho najvyšším vrcholom je Veľký Javorník, ktorý je ako stvorený na turistiku s rodinou a priateľmi. Očarí vás malebnými zákutiami, krásnou prírodou ako aj nenáročnosťou výstupových trás. Ponúka tiež desiatky MTB cyklotrás a skvelý prechod hrebeňom.

Chata pod Kľačianskou Magurou, hovorovo nazývaná len Magura, patrí k najčastejším turistickým cieľovým bodom z Turčianskej kotliny. Niet sa čo diviť, patrí medzi najdostupnejšie chaty v Turci a jej okolie poskytuje krásne ďaleké výhľady na celý Turiec, lúčanskú časť Malej Fatry a Veľkú Fatru. samotný vrchol Kľačianskej Magury je turisticky nedostupný ale máme pre vás bonbónik, výstup na Suchý a hrebeň Malej Fatry.

Malú hrebeňovku okolo Žiliny nám už Remekovci pred rokom priblížili. Už vtedy ma lákala ako turisticky nenáročný cieľ s peknými výhľadmi a viacerými rozhľadňami. Bonusový cieľ venujeme najmä rodinám s deťmi.

REGISTRÁCIA 2023

CENY A OCENENIA

 • Základný balík

Každý zapojený účastník, ktorý zdolá 5 a viac cieľov tohtoročných cieľov:

 • Diplom
 • Medaila
 • e-publikácia 7 kopcov 3 jazerá

losujeme

Čarovné Slovensko
 • 10x mapy VKU
 • 10x knihy z edície CBS Čarovné Slovensko alebo Slovensko z neba

Tričká 7 kopcov 3 jazerá

 • 10x tričko z tých, ktorí sa zaregistrujú do konca roka
 • 20x tričko 7 kopcov 3 jazerá spomedzi účastníkov čo splinili 5 a viac cieľov

Finalisti

POHÁR 7 kopcov 3 jazerá
Najlepšie, najambicióznejšie, najkrajšie výstupy, resp. výnimočné počiny oceníme 10 výročnými pohármi

 • Skladací bicykel Pegas
 • Lovecký nôž

Ceny vylosujeme spomedzi tých, čo zdolajú všetkých 11 cieľov. (akokoľvek)

Homepoint cena

 • 3x set kuchynských nožov

Ďalšie vecné ceny ešte pribudnú. Upresníme ich ako každý rok po dohode s partnermi v priebehu pár týždňov.

Do formy elektronickej publikácie spracujeme aj všetky bedekre z predchádzajúcich ročníkov tak, aby ste si ich nohli so všetkými cieľmi a spomienkami stiahnuť.

 

Čo hovoria účastníci minulého ročníka

ČO TREBA VEDIEŤ

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, na lyžiach alebo cyklisti. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť až 4 voliteľné ciele (žolíky) z predchádzajúcich ročníkov. 

Žolíky: Ak ste cieľ nedávno absolvovali, nezaujal vás alebo si naň netrúfate, môžete ho nahradiť ktorýmkoľvek cieľom z predchádzajúcich ročníkov.

Bonus: Cieľ navyše, ktorý nemusíte splniť ale ak ho dáte, zaráta sa vám.

Zdolanie cieľa zdokumentujete fotografiou z cieľa, ktorú zverejníte vo FB skupine 7 kopcov 3 jazerá, na instagrame alebo u nás mailom. 

Štart 1.12. 2022
Posledná registrácia 1. 9. 2023
Koniec výzvy 30. 11. 2023

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Odporúčame mať adekvátne poistenie. Účastníci sa zaväzujú dodržiavať pravidlá v národných parkoch a pohybovať sa iba po povolených a vyznačených trasách. Ak si nie ste istí, či trasu zvládnete, spýtajte sa v skupine. Ostatní vám radi poradia. Ak vstupujete do divej prírody, dbajte na bezpečnosť. Najmä ak idete s deťmi. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Oceňujeme na výročnom medailobraní, ktoré sa tradične koná po ukončení v prvý decembrový Mikulášsky víkend. V tomto roku okrem toho plánujeme aj viacero spoločných akcií. 

Každý účastník, ktorý zdolá aspoň polovicu cieľov dostane diplom a medailu. Okrem toho losujeme množstvo vecných cien pre rodiny s deťmi, turistov i cyklistov. Prehľad vyššie. Ambiciózne a výkonnostné výstupy oceníme pohárom. 

Ceny si môžete vyzdvihnúť osobne na medailobraní alebo na akejkoľvek spoločnej akcii, ak nás včas dopredu informujete. Cenu vám môže prevziať aj poverený priateľ, alebo si ju môžte vyzdvihnúť po predchádzajúcej dohode v Bratislave.

Umožňujeme aj zaslanie poštou, pokiaľ si uhradíte poštovné a balné. 

Ceny pre vás uchovávame 3 mesiace po termíne medailobrania. Po tomto termíne už negarantujeme ich prevzatie.

Musíme zvládnuť všetky ciele spoločne ako skupina? Vonkoncom nie. Platí pravidlo: Skupina spolu aj každý účastník extra. Každý člen skupiny je evidovaný úplne samostatne.

Výhodou je jednoduchšia administratíva, evidencia cieľov a výhodnejšie štartovné. Ceny, medaily a všetko ostatné pre jednotlivcov sú rovnaké. To platí aj pre rodiny s deťmi. Skupina je evidovaná pod jednotným mailom. Pri evidencii cieľov stačí ak jeden z účastníkov zaškrtne ostatných. 

Ku každému cieľu ponúkame odporúčané trasy. Sú alternatívne členené extra pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi. Je jedno, ktorú si zvolíte.

V odporúčaných trasách nájdete tiež zaujímavosti, atrakcie a ubytovacie tipy v regióne okolo cieľa. 

Všetky odporúčané trasy zverejníme v priebehu decembra.

Trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel kondične náročný športovec, ale aj začiatočník alebo rodina s malými deťmi. Je iba na Vás akú náročnosť výstupu si zvolíte.

Nepretekáme. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet, výkon, zážitok a ukázať zaujímavé miesta.

Základné štartovné 9€ (jednotlivec)
Rodinné štartovné  17€ (rodina s deťmi)
Zľavnené 6€

Mládež, ZŤP, starobní penzisti, kluby a skupiny min. 5 členov. (spoločný e mail)

Evidencia cieľov je na stránke Reštartnisa v informačnom systéme. Prihlasujete sa svojím menom a e-mailom, ktorý ste uviedli pri registrácii.

EVIDENCIA CIEĹOV

Fotografie z cieľov zverejňujete a s ostatnými účastníkmi komunikujete v uzavretej FB skupine 7KOPCOV 3JAZERÁ. Tu sa tiež organizuje život, eventy, stretnutia a pod…

Ak nie ste na FB umožníme vám prístup do našej internej siete RESTARTNISA, kam môžete uploadovať fotky a dozviete sa vždy všetko dôležité. Tiež môžte fotku jednoducho zaslať na email.

FB 7 KOPCOV 3 JAZERÁ

Instagram s hashtagmi @restartnisa a #7kopcov3jazera

Všetky ciele majú trasy rozdelené podľa náročnosti tak, aby ich zvládla aj rodina s deťmi.

Odporúčané trasy pre rodiny majú vyslovene výletný zážitkový charakter. Je jedno, ktorú z trás si zvolíte. Navyše nemusíte zdolať cieľ celý.

Neprepínajte sily. Ak sa necítite, kľudne sa otočte. Ráta sa aj ochota vyraziť. 🙂

Ak máte akýkoľvek dotaz, nejasnosť alebo podnet, spýtajte sa cez formulár. Toto je jediné miesto, kde garantujeme vybavenie a reakciu.

Prichádzajú nám stovky dotazov a nie je možné reagovať na diskusie alebo správy v skupinách, resp. maily.

DOTAZY TU

Prejsť na začiatok