Otestujte sa s Matematickým klokanom

 

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne šesť miliónov žiakov na štyroch kontinentoch.

Na Slovensku v marci prebehne už jeho dvadsiatyprvý ročník. Klokanovské úlohy doteraz riešilo 1 260 400 slovenských žiakov. 

Ochutnajte aj vy, aké je to byť svetový a skúste vyriešiť úlohy, ktoré zvládli žiaci prvého stupňa na základnej škole.

Ukážkový test pripravila Talentída, n. o.


Alibaba a 40 zbojníkov mali 42 vriec. Vo všetkých bolo rovnako veľa mincí. Rozdelili si ich rovným dielom. Každý z nich dostal jedno celé vrece a dve mince. Koľko mincí bolo v jednom vreci?

talentida

 
 
 
 
 

V záhrade čarodejnice je 30 zvierat – psov, mačiek a myší. Čarodejnica zmenila 6 psov na mačky. Potom zmenila 5 mačiek na myši. Teraz je v záhrade rovnako veľa psov, mačiek aj myší. Koľko mačiek bolo v záhrade na začiatku?

 

 
 
 
 
 

Hmotnosti troch klokanov sú v kilogramoch tri rôzne celé čísla. Všetci traja vážia spolu 97 kg. Najviac koľko môže vážiť najľahší z nich?

talentida

 
 
 
 
 

Na večeri bolo päť ľudí: Adam, Betka, Cyril, Danka a Evka. Každý z nich si podal ruku s niekoľkými ľuďmi. Adam si podal ruku s jedným človekom, Betka s dvoma, Cyril s troma a Danka so štyrmi. S koľkými ľuďmi si podala ruku Evka?

 

 
 
 
 
 

Sofia má obrázok veľkosti 7 cm × 7 cm (obr. 1). Orámovala ho 32 bielymi štvorčekmi so stranou dlhou 1 cm (obr. 2). Koľko takýchto bielych štvorčekov potrebuje na orámovanie obrázka veľkosti 10 cm × 10 cm?

 
 
 
 
 


Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora