Otestujte sa novým kvízom

Koľko toho viete o kalorickom príjme a chudnutí?

Ktoré ovocie má najmenej kalórií.

 
 
 
 

Pri ktorom športe spálite najviac energie:

 
 
 
 

Predstavte si, taký štandard. Na večeru si dáte vyprážaný syr so šunkou, majonézou a hranolkami a zalejete to dvoma pivami. Ak by ste zvolili ako náhradu zeleninový šalát (šalát, paradajky, rajčiny, olivy, tofu a koreniny)  s čajom, koľko by ste ho museli zjesť, aby ste dosiahli ten istý kalorický príjem?

 
 
 
 

Naše telo aj chuť do jedla ovplyvňuje jeden hormón. Práve on reguluje rýchlosť metabolizmu a príjem, či výdaj energie. Ak ho máme v tele vysokú hladinu, tak signalizuje mozgu, že sme nasýtení a máme prestať jesť. Naopak nízka hladina vedie k pocitu hladu a nekontrolovanému príjmu kalórií. Ako sa volá?

 
 
 

Dostatočný prísun bielkovín v potrave, spojený s pravidelnou fyzickou aktivitou Vám pomôže zrýchliť spaľovanie tukov a tým zlepšiť vaše výsledky. Zabráni tiež vzniku jojo efektu po ukončení chudnutia.

Z ktorej z vymenovaných potravín získame najväčší prísun bielkovín?

 
 
 
 


Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora
Letná banícka fuška

Letná banícka fuška štartuje už 9. augusta

Letná banícka fuška je 3. bežeckým run podujatím série 4 Podoby Rákoša, ktoré sa koná v Rožňave. Behá sa na kopci Rákoš, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Rožňavy a poskytuje mnohé príťažlivé bežecké trasy.

VIAC »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *