Huawei WATCH D: Nové smart hodinky s presným meraním tlaku a EKG priamo na zápästí

Huawei WATCH D: Nové smart hodinky s presným meraním tlaku a EKG priamo na zápästí

Bratislava, 12. decembra 2022 – Spoločnosť Huawei uvádza na trh úplne nové hodinky Huawei WATCH D. Ide o vôbec prvé smart hodinky tohto výrobcu, ktoré prinášajú presné meranie krvného tlaku a EKG v jednom prístroji. Nechýbajú ani ďalšie populárne funkcie smart hodiniek pre sledovanie zdravia, ako napríklad meranie srdcového tepu alebo detekcia stresu. Smart zdravotný asistent na zápästí predstavuje významný míľnik v oblasti smart hodiniek.

Novinka dokáže pohodlne, bezbolestne, jednoducho a hlavne presne merať krvný tlak. Novou funkciou je aj monitoring EKG krivky, ktorú si môžete skontrolovať kedykoľvek a kdekoľvek. Samotná technológia merania smart hodiniek bola vyvíjaná od roku 2000. S ich uvedením na trh dochádza k zásadnému prelomu v inovatívnych funkciách, ktoré posúvajú nositeľné zariadenia na novú úroveň.

Šikovný zdravotník na zápästí

Huawei WATCH D okrem merania zdravotného stavu podporujú aj ďalšie funkcie, známe z iných modelov – ako napríklad sledovanie kvality spánku alebo stresu, celodennú kontrolu množstva kyslíka v krvi (SpO2) alebo detekciu telesnej teploty. Sú vybavené viac ako 70 športovými režimami, z ktorých si vyberie naozaj každý. Používatelia môžu zdieľať výsledky cvičenia z aplikácie Huawei Health (Zdravie) s populárnou aplikáciou Strava.

Profesionálne meranie EKG

Novinka okrem merania tlaku umožňuje aj  meranie EKG, a to vysoko výkonným senzorovým modulom, ktorý zobrazuje EKG krivku, a zároveň umožňuje vygenerovanie EKG záznamu. Okrem toho Huawei WATCH D umožňujú preventívne pripomínať EKG merania, akonáhle zistia abnormálnu srdcovú frekvenciu.

Jednoduché a presné meranie krvného tlaku

Presnosť merania krvného tlaku je u tradičných smart hodiniek často ovplyvnená tesnosťou a polohou na zápästí, čo je spôsobené použitím senzorov, ktoré nie sú práve najpresnejšie. Hodinky Huawei Watch D prichádzajú s unikátnou metódou merania: vďaka špeciálnemu remienku, ergonomicky tvarovanému vzduchovému vankúšiku a motýlikovej spone, ktoré sú navrhnuté tak, aby zostali stabilné počas nafukovania, zásadným spôsobom zvyšujú presnosť merania krvného tlaku. Snímač tlaku s vysokým rozlíšením je tak presný, že dochádza k odchýlke iba v rozmedzí ±3 mmHg. To používateľom umožňuje merať krvný tlak kedykoľvek a kdekoľvek a s maximálnou presnosťou.

Hodinky Huawei Watch D sa môžu používať samostatne, alebo je možné ich spárovať aj s každým smartfónom, bez ohľadu na operačný systém. Ponúkajú dlhú výdrž batérie až 7 dní, čo zaručuje nepretržité nosenie a používanie bez nutnosti častého nabíjania.

Huawei Watch D sú na Slovensku v predaji od dnes – 12. decembra 2022 u maloobchodných predajcov za odporúčanú cenu 399 €.

Pošli ďalej
PR články
PR články

PR články dodané našimi partnermi, podporovateľmi a spolupracovníkmi.

Articles: 23