Kardionápravník 2024
Kardionápravník

2024

Štartovné

Štartovné 15€ (2024, 4 série)
Rodinné štartovné  25€ (rodina s deťmi)
ZŤP, penzisti a mládež 8€

Termíny

Zimná séria 1.12.2023 – 28.2. 2024

Registrácia

  Súhlas so spracovaním osobných údajov

  Kardionápravník 2024

  Meno, email a odsúhlasenie GDPR sú povinné polia.

  Meno účastníka si môžete zvoliť akékoľvek ale uprednostňujeme skutočné mená. Sme komunita a chceme sa spoznávať. Nedávajte si prosím iba krátke prvé meno (napr. Alica, Jana, a pod), nastávajú potom konflikty a chyby v IS pri duplicitách a dohľadaní.

  Meno a email sú vaše prihlasovacie údaje. Zapamätajte si ich prosím pre neskoršiu evidenciu cieľov.

  Do poznámky uveďte mená rodinných príslušnikov, resp. ak si uplatňujete zľavu, či ste dôchodca, mládež, ZŤP alebo si uplatňujete rodinné štartovné, resp. skupinové štartovné.

  Dôležité linky

  Kam sa potrebujete dostať?

  Ceny a ocenenia

  Základný balík

  Každý zapojený účastník, dostane

  • Diplom
  • Medailu
  • Tričko ( 1ks na jednu registráciu)

  Ku každému uhradenému štartovnému dostane účastník 1x tričko Kardionápravníka 🙂 

  Najlepšie výsledky v kategóriách oceníme výročnými pohármi:

  • Beh 3x
  • Cyklo 3x
  • NW, Chôdza, turistika 3x

  Pridáme aj vecné ceny, ktoré budeme upresňovať priebežne počas výzvy. Buffky, odznaky a pod… Oproti minulým rokom sa však budeme snažiť skôr o väčšie množstvo malých cien, aby sa ušlo každému. 🙂

  Určite nezabudneme s cenami aj na deti 🙂

  Čo hovoria účastníci

  Peter Barath
  Peter Barath

  Kardionapravník mi zmenil život. Vzal mi gauč, telku, chipsy a playstation. Dal mi však o mnoho viac. Úžasnú partiu pozitívne naladených ľudí, ktorá Vás dokáže vždy nakopnúť k parádnym výkonom a samozrejme v ťažkých chvíľach aj podržať a rozosmiať. Táto komunita je ako moja rodina a som rád, že môžem byt jej súčasťou.

  Erik Hubner
  Erik Hubner

  Do kardionápravníka som sa prihlásil prvýkrát pred rokmi z toho dôvodu, že som chcel svojimi kilometrami pomôcť dosiahnuť globálny stanovený cieľ. Následne som však zistil, že o to tu vôbec nejde a že som sa ocitol v spoločnosti úprimných, dobrosrdečných, priateľských, jednoducho fantastických ľudí. Tá energia sršiaca zo vzájomnej podpory k športovaniu a aktívnemu životu núti človeka prežívať každý deň v dobrej nálade, nech sa mu akokoľvek nedarí. Jednoznačne najlepšia skupina, akú som kedy na internete našiel.

  Ladislav Hegedus
  Ladislav Hegedus

  K dnešnému dňu najazdené cez 1100km, Mňa s dcérou tento kardionápravník priviedol k nadšeniu k cestnej cyklistike. Doteraz sme jazdili MTB a teraz nám pribudli ďalšie 2 bike. Dcéru tu chytilo natoľko, že už začala navštevovať cyklistický klub a trénuje tam už mesiac. Nadšenie má veľké tak pevne veríme, že jej to vydrží. Sme zvedaví na ďalšie výzvu.

  Štefan Pišta Kollárik
  Štefan Pišta Kollárik

  Kardionápravník je úžasná partia ľudí, ktorá ma nakopla k pohybu a novým výzvam! Bez týchto ľudí a hlavne ľudí, ktorí stoja za touto úžasnou myšlienkou by som asi hybernoval na gauči pred TV. Držím nám všetkým palce do roku 2021.

  Katarína Tereza Lamošová
  Katarína Tereza Lamošová

  Začalo to malou výzvou, že pridaj sa a už som sa nepustila. Skvelá partia ľudí ktorí sa stali najlepšími priateľmi a druhou rodinou. Povzbudzujú, motivujú, chvália, sranduju …. Nie je to len pohyb, je to životný štýl, dôvod prečo každé ráno vstanem a teším sa na pohyb nech už bude akýkoľvek. Človek musí robiť to, čo má rád a keď vidím fotky ostatných, ako by som bola s nimi. Inšpirujem sa ostatnými a plánujem a snívam. Ďakujem že môžem patriť do tejto skvelej a úžasnej partie 🙏🙏🙏
  Peťo vďaka 😘❤️😘 veľká, dávaš mi dôvod žiť a snívať 🙏

  Denisa Krajčírová
  Denisa Krajčírová

  K dnešnému dňu najazdené cez 1100km, Mňa s dcérou tento kardionápravník priviedol k nadšeniu k cestnej cyklistike. Doteraz sme jazdili MTB a teraz nám pribudli ďalšie 2 bike. Dcéru tu chytilo natoľko, že už začala navštevovať cyklistický klub a trénuje tam už mesiac. Nadšenie má veľké tak pevne veríme, že jej to vydrží. Sme zvedaví na ďalšie výzvu.

  Čo treba vedieť

  Kardionápravník je endorfínová výzva pre všetkých, ktorí sa chcú hecnúť a nepreležať život na gauči.

  BEH, TURISTIKA, NW,
  CYKLISTIKA, MTB
  BEŽKY, SKIALP

  Výzva je rozdelená do 4 sérií:

  ZIMNÁ SÉRIA
  JARNÁ SÉRIA
  LETNÁ SÉRIA
  JESENNÁ SÉRIA

  V každej z nich je potrebné zdolať po svojich aspoň 200 km alebo na bicykli aspoň 400 km. Počítame kilometre, ale na rozdiel od iných súťaží nepretekáme. V každej sérii máme cieľ zdolať aspoň obvod zemegule t.j. 42600 km.

  Okrem základných sérií vyhlasujeme na týždennej báze krátke víkendové výzvy s cieľom udržať vás v stálej aktivite a pohybe. 

  Štartovné 15€ (4 série)
  Rodinné štartovné  25€ (rodina s deťmi)
  ZŤP, penzisti a mládež 8€ 

  Štart kardionápravníka 1.12.2023

  Zima 1.12. – 28.2.2024
  Jar 1. 3. – 31. 5. 2024
  Leto 1.6. – 31.8. 2024
  Jeseň 1.9. – 30.11. 2024

  Medailobranie 6.12.2024

  Zapojiť sa môžete kedykoľvek. Nesúťažíme. Športujeme.

  Komunikujeme v uzatvorenej diskrétnej FB skupine Kardionápravník. Dodržujte základné pravidlá. Je to o športe, o vzájomnej podpore, o dobrých vzťahoch, kamarátstve a motivácii.

  V skupine sú zakázané osobné útoky, hejty, akákoľvek ideológia, politika a náboženstvo. Porušenie tohto pravidla má za následok vylúčenie zo skupiny.

  Chváľte sa, motivujte, preháňajte, informujte o zaujímavých akciách, plánujte spoločné akcie. Buďte aktívni.

  Spravidla každý týždeň vyhlasujeme víkendové akcie aby sme vás udržali v tempe.

  Oceňujeme ambiciózne výkony ale toto nie sú preteky. Cieľom je podporovať sa navzájom a dosiahnuť spoločný cieľ. Nemá význam podvádzať. Podviedli by ste iba sami seba. Svoje výkony si evidujete v ktoromkoľvek systéme merania. Spotstracker, Strava, Garmin, Suunto, … Je to len na vás. A zapisujete priebežne do tabuľky Kardionápravníka. Vyhodnocujeme tu zapísané kilometre. Ak neevidujete kilometre, môžete evidovať Happy Hours.

  Komunikácia v skupine je čulá, vidíme vzájomne svoje aktivity. Meranie slúži iba ako kontrola, ak máme vážne pochybnosti, že účastník si zapisuje niečo čo nedal.

  Evidencia KM

  Choďte do tabuľky. Kliknite na PRIDAŤ KILOMETRE. Prihláste sa menom a e-mailom, ktorý ste uviedli v registrácii. Po vložení km ich systém pripočíta. Pri prechode na ďalšiu sériu sa systém automaticky vynuluje a predchádzajúce výsledky zazálohuje.

  EVIDENCIA KM

  Zvyčajne osobne na medailobraní alebo na spoločnej akcii, ak nás včas dopredu informujete. Cenu vám môže prevziať aj poverený priateľ, alebo si ju môžte vyzdvihnúť po predchádzajúcej dohode v Bratislave. Preferujeme však zaslanie poštou, pokiaľ si uhradíte poštovné a balné 7€. K poštovnému vám ako bolestné pribalíme 1x tričko Kardionápravník. Ceny pre vás uchovávame 3 mesiace po termíne medailobrania. Po tomto termíne už negarantujeme ich prevzatie.

  Muži, ženy aj deti majú vlastné kategórie. U detí tolerujeme limit 50% minimálneho výkonu. t.j.

  BEH, CH, NW 100 km, alebo
  CYKLISTIKA, MTB, LYŽE 200 km

  Máme veľa detí, ktoré tento limit hravo zvládajú.

  team reštartnisa

  Taras Ivaniuta
  Taras Ivaniuta

  Bežec na rôzne dlhé trate, stál na bedniach viacerých pretekov na asfalte i v horskom behu. 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska 2020 v behu do vrchu. Skvelé umiestnenia v prvej desiatke na Medzinárodnom Maratóne Mieru 2020, 2021, 2022 v Košiciach.

  Erik Hubner
  Erik Hubner

  Turista, horský bežec, ktorý sa dá nahovoriť snáď na všetko a celú dovolenku vždy venuje horám v oblakoch. Rád športuje, pozerá filmy, číta, ale najväčší relax je vždy na hrebeňoch hôr.​ Iba skromnosť mu nedovoľuje hovoriť o mega úspechoch v ultramaratónoch.

  Mária Danečková
  Renáta Baďurová

  Majsterka Slovenska 2019 v horskom behu, 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska 2018 v cezpoľnom behu, ktorú trénuje jej manžel a tréner Ivo Danečko. Stála na bedniach väčšiny tohtoročných pretekov.

  Maroš Glevaňák
  Maroš Glevaňák

  MTB cyklista spod Tatier jazdí cyklomaratóny a pozná každú cestičku v okolí Vysokých Tatier a Levočských vrchov.

  Peter Hatala
  Peter Hatala

  Lámač výjazdových rekordov spod Choča.

  Monika Popluhárová
  Monika Popluhárová

  Jazdkyňa od Žiliny na horákoch objavuje MTB singletraily a horské jazdy ako sa patrí po celom Slovenku.

  Zdieľať