7 kopcov 3 jazerá 2023 ZSSK restart challenge

8. ročník turistickej výzvy práve štartuje. Zapoj sa.

Základné informácie

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre jednotlivcov i rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10+1 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nepretekáme. Chceme vám ponúknuť aktívny pohyb, zážitky a ukázať krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami.

Termíny

 • Štart 1.12. 2022
 • Posledná registrácia 1. 9. 2023
 • Koniec výzvy 30. 11. 2023

Štartovné

 • Účastník 9€ 
 • Rodinné štartovné 17€
 • Zľavnené štartovné 6€ (Seniori, ZŤP, mládež <18, skupiny min. 5 účastníkov.)

Registrácia

  Súhlas so spracovaním osobných údajov

  Poznámka

  Meno, email a odsúhlasenie GDPR sú povinné polia.

  Meno účastníka si môžete zvoliť akékoľvek ale uprednostňujeme skutočné mená. Sme komunita a chceme sa spoznávať. Nedávajte si prosím iba krátke prvé meno (napr. Alica, Jana, a pod), nastávajú potom konflikty a chyby v IS pri duplicitách a dohľadaní.

  Meno a email sú vaše prihlasovacie údaje. Zapamätajte si ich prosím pre neskoršiu evidenciu cieľov.

  Do poznámky uveďte mená rodinných príslušnikov, resp. ak si uplatňujete zľavu, či ste dôchodca, mládež, ZŤP alebo si uplatňujete rodinné štartovné, resp. skupinové štartovné.

  Ciele 2023

  Pozrite si ciele 8. ročníka výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2023

  Kultový vrch v Nízkych Tatrách s nádhernými výhľadmi a vyše tisícmetrovým prevýšením. Turisticky mimoriadne zaujímavý vrch. Z Prednej Poludnice je výhľad na Liptovskú kotlinu s Liptovskou Marou a zo Zadnej Poludnice je krásny výhľad na vrchy Nízkych Tatier od Chopka až po Veľký Bok. Na Poludnicu je možné vystúpiť zo Závažnej Poruby, Liptovského Jána a Iľanova. Cez jej vrcholy vedie modrá značka na Krakovu hoľu

  ]Vrch Eliášovka s nadmorskou výškou 1 023 m n. m. je najvyšším bodom Ľubovnianskej vrchoviny, zároveň najvyšším bodom obce Litmanová a hraničným vrcholom slovensko-poľskej hranice. Na vrchole Eliášovky nájdete približne 20 metrov vysokú rozhľadňu s výhľadom na slovenské a poľské kopce. Severný Spiš máme radi a radi sa tam vraciame .Návšteva tohto cieľa vám umožní splniť aj niekoľko ďalších cieľov z minulých rokov v okolí.

  ]Blízke stretnutie tretieho druhu pri Rimavskej Sobote. Aj tak na mňa pôsobila zrúcanina hradu z 13. storočia Hajnáčka. Hrad sa nachádza na čadičovom brale priamo nad rovnomennou obcou v oblasti ktorá je turistom Slovenska temer neznáma.

  Vrch Pravnáč je typicky skalnatý vrch nachádzajúci sa v pohorí Chočské vrchy. Statne sa vypína nad obcou Liptovská Anna. Medzi turistami nie je veľmi známy ani nieje veľmi náročný, pritom ponúka úžasné Liptovské panorámy. Odporučil nám ho Peťo Hatala. Radi sa na Liptov vraciame.

  Zaradiť Krupinskú vrchovinu do cieľov bolo roky mojim tajným snom. Konečne na to prišlo. Turisticky mimoriadne atraktívny priestor najmä pre cyklistiku a turistiku vlakom, mnohými temer nepoznaný. Slovenské Toskánsko. Osemdierka reprezentuje nielen sériu jaskýň a skalných obydlí vybudovaných v období tatárskych vpádov ale aj posun od Krupinskej vrchoviny do Dudiniec. Vyskúšajte aj slovenské kúpele.

  Pri minuloročnej návšteve Vysokých Tatier nám učaroval Ždiar a  Monkova dolina. Ak prejdete cez Kopské sedlo, budete len na skok od Jahňacieho štítu a Zeleného plesa. A priznajme si. Konečne prišiel čas navštíviť aj chatu Plesnivec.

  Niekto hovorí, že na východe nič nie je ale my si to nemyslíme a radi sa tam vraciame. Opäť do Polonín. Najmä preto, že chceme objaviť cestu drevených cerkví a kostolíkov a podporiť ľudí pod Duklou. Zároveň si môžete doplniť ciele  Morské oko a Kremenec

  Kto to minulý rok s Hincovým plesom a Kôprovským štítom vzdal, má šancu na reparát. Tento krát však odbočíme v polke cesty na ešte náročnejší výstup na Žabie plesá a Rysy. Vysoké Tatry nikdy nesklamú a na Štrbskom plese asi zorganizujeme aj spoločný event.

  Makov a Púchov sme zatiaľ opomínali. V blízkosti slovensko-českých hraníc sa rozprestiera medzi turistami známe a obľúbené pohorie Javorníky. Jeho najvyšším vrcholom je Veľký Javorník, ktorý je ako stvorený na turistiku s rodinou a priateľmi. Očarí vás malebnými zákutiami, krásnou prírodou ako aj nenáročnosťou výstupových trás. Ponúka tiež desiatky MTB cyklotrás a skvelý prechod hrebeňom.

  Chata pod Kľačianskou Magurou, hovorovo nazývaná len Magura, patrí k najčastejším turistickým cieľovým bodom z Turčianskej kotliny. Niet sa čo diviť, patrí medzi najdostupnejšie chaty v Turci a jej okolie poskytuje krásne ďaleké výhľady na celý Turiec, lúčanskú časť Malej Fatry a Veľkú Fatru. samotný vrchol Kľačianskej Magury je turisticky nedostupný ale máme pre vás bonbónik, výstup na Suchý a hrebeň Malej Fatry.

  Malú hrebeňovku okolo Žiliny nám už Remekovci pred rokom priblížili. Už vtedy ma lákala ako turisticky nenáročný cieľ s peknými výhľadmi a viacerými rozhľadňami. Bonusový cieľ venujeme najmä rodinám s deťmi.

  Ceny a ocenenia

  Každý zapojený účastník, ktorý zdolá 5 a viac cieľov tohtoročných cieľov:

  • Diplom
  • Medaila
  • e-publikácia 7 kopcov 3 jazerá

  losujeme

  Čarovné Slovensko

  • 10x mapy VKU
  • 10x knihy z edície CBS Čarovné Slovensko alebo Slovensko z neba

  Tričká 7 kopcov 3 jazerá

  • 10x tričko z tých, ktorí sa zaregistrujú do konca marca
  • 20x tričko 7 kopcov 3 jazerá spomedzi účastníkov čo splnili 5 a viac cieľov

  Pohár 7 kopcov 3 jazerá 2023

  Najlepšie, najambicióznejšie, najkrajšie výstupy, resp. výnimočné počiny oceníme 10 výročnými pohármi

  • Skladací bicykel Pegas
  • Lovecký nôž

  Ceny vylosujeme spomedzi tých, čo zdolajú všetkých 11 cieľov. (akokoľvek)

  Homepoint cena

  • 3x set kuchynských nožov

  Ďalšie vecné ceny ešte pribudnú. Upresníme ich ako každý rok po dohode s partnermi v priebehu pár týždňov.

  Do formy elektronickej publikácie spracujeme aj všetky bedekre z predchádzajúcich ročníkov tak, aby ste si ich nohli so všetkými cieľmi a spomienkami stiahnuť.

  Čo o nás hovoria

  Juraj Šagát
  Juraj Šagát

  Sme trošku početnejšia rodina (máme 5 deti) milujeme vychádzky a bicykle… No a táto výzva ma inšpirovala k tomu, aby sme ju zdolali spoločne a možno aj trošku ukázali ostatným rodinám, že deti sú jedna obrovská radosť a nie prekážka…

  Zuzana Havasiová
  Zuzana Havasiová

  Hladní vlci, ukončili sme ročník, zdolali sme všetky ciele a videli sme veľa miest, ktoré by sme ináč nenavštívili, lebo by nás tam nenapadlo ísť. Ďakujeme organizátorom skvelý výber a nevieme sa dočkať nových cieľov, ktoré nás zavedú na ďalšie nepoznané miesta.

  Renáta Baďurová
  Renáta Baďurová

  Prvýkrát sme boli len ja a manžel ešte v januári ale po celom roku nádherných výstupov vďaka Restartni sa a zdolaní mnohých cieľov, sme sa rozhodli sem zobrať aj našich najmenších. Krásny zážitok, umocnený 10 narodeninami najstaršieho pokladu.

  Katarína Cviková
  Katarína Cviková

  Zúčastnili sme sa s deťmi temer všetkých ročníkov a postupne kolektujeme ciele. 7 kopcov 3 jazerá nám dáva dobré výzvy.

  Tatiana Skovajsová
  Tatiana Skovajsová

  Šefko Peťo Ertl ani nevie koľko radosti nám pripravil počas zdolávaní.

  Ivana Lacková
  Ivana Lacková

  V oblasti turistiky a športu robí 7kopcov 3 jazerá veľa pre deti. Inšpiráciou je Peťovi zrejme vnučka, za ktorou neúnavne lieta a určite aj snaha odtrhnúť deti od počítačov a dopriať im skutočné zážitky v prírode.

  Zdieľať