7kopcov 3jazerá 2024
7kopcov 3jazerá 2024

9. ročník turistickej výzvy štartuje. Zapoj sa.

7 kopcov 3 jazerá 2024 je celoročná turistická výzva pre jednotlivcov i rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10+1 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nepretekáme. Chceme vám ponúknuť aktívny pohyb, zážitky a ukázať krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami.

Termíny

 • Štart 1.12. 2023
 • Posledná registrácia 1. 9. 2024
 • Koniec výzvy 30. 11. 2024

Štartovné

 • Účastník 9€ 
 • Rodinné štartovné 17€
 • Zľavnené štartovné 6€ (Seniori, ZŤP, mládež <18, skupiny min. 5 účastníkov.)

Registrácia

Vaše meno

Váš email

Vaše poznámky

form_name

campaign

Success

Ďakujeme za registráciu!

Error

Bohužiaľ nastala chyba. Ospravedňujeme sa.

Meno, email sú povinné polia.

Meno účastníka si môžete zvoliť akékoľvek ale uprednostňujeme skutočné mená. Sme komunita a chceme sa spoznávať. Nedávajte si prosím iba krátke prvé meno (napr. Alica, Jana, a pod), nastávajú potom konflikty a chyby v IS pri duplicitách a dohľadaní.

Meno a email sú vaše prihlasovacie údaje. Zapamätajte si ich prosím pre neskoršiu evidenciu cieľov.

Do poznámky uveďte mená rodinných príslušnikov, resp. ak si uplatňujete zľavu, či ste dôchodca, mládež, ZŤP alebo si uplatňujete rodinné štartovné, resp. skupinové štartovné.

Ciele 2024

Pozrite si ciele 9. ročníka výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2024

Mnohí turisti tvrdia, že pohľady na hory sú najkrajšie práve zo sedla Svišťovky. Veľká Svišťovka (2038 m n.m.) je veľmi pekný vyhliadkový bod vo Vysokých Tatrách. Vyskúšajte trasu zo Skalnatého plesa, alebo túru z Brnčalky. Na svahoch Veľkej Svišťovky sa nachádzajú pozostatky starých banských štôlní, údajne sa tu ťažilo striebro. Na je osadená panoramatická tabuľa, ktorá uľahčuje orientáciu v okolí. 

V Rajeckej doline, na svahu pod vrchom Žibrid, sa nachádza veľmi zaujímavý prírodný úkaz – Skalný Zbyňovský budzogáň. Turistické trasy ho spristupňujú z Rajeckej doliny i zo strany Súľova. Máte tak možnosť doplniť si viaceré ciele zo Strážovských vrchov. Neobíďte skalné útvary Babice, starší názov Babky, Hoci sem nevedie turistický chodník miesto poskytuje nádherné vyhliadky. Je tvorené podivuhodnými 15 – 20 metrov vysokými skalnými vežami, ktoré tu a tam dopĺňajú tenšie útvary – stĺpy a ihly. K najzaujímavejším patrí Zbyňovská skalná ihla.

Jasnej sme sa roky vyhýbali. Keďže však máme radi Liptov po minuloročnej Poludnici v blízkosti zostaneme. Chopok, ležiaci v srdci pohoria, patrí medzi najnavštevovanejšie lokality Nízkych Tatier. Môže za to jednoduchá dostupnosť lanovkou ktorá vás vyvezie až pod samotný vrchol. Vrch tak býva častým východiskom túr na Ďumbier a ku Chate generála Milana Rastislava Štefánika,

Sedlo Zbojská je významným turisticky obľúbeným a vyhľadávaným miestom. Nachádza sa v hlavnom hrebeni Slovenského Rudohoria a rozdeľuje jeho západnú a strednú časť. Je východiskovým bodom turistických chodníkov do Národného Parku Muránska Planina a Veporské Vrchy. Objavíte aj Zbojnícky chodník?

Šípska Fatra nám učarovala už pred rokmi aj vďaka Peťovi Hatalovi. Každý rok nám dáva skvelé tipy a ani teraz to nie je inak. Z vrcholových častí hrebeňa, najmä z vrcholov Predný a Zadný Hrdoš, sa naskytajú krásne výhľady na Malú Fatru, Chočské vrchy či Západné Tatry. V oblasti Hrdošovej skaly, ktorá sa nachádza na konci značenej trasy, a ktorá predstavuje akési vyvrcholenie túry, možno obdivovať mohutné skalné bloky s oknami, bránami a niekoľkými jaskyňami. Najväčšou z týchto jaskýň je 120 m dlhá oficiálne neprístupná Žaškovská jaskyňa. Hrebeň Hrdoša s Hrdošovou skalou je prístupný po značkovaných turistických chodníkoch. Východiskom túr naň môžu byť obce Žaškov, Komjatná, Švošov, Stankovany či Ľubochňa.

Suchá Belá je najnavštevovanejšou roklinou v Slovenskom raji a považuje sa za jednu z najromantickejších tiesňav v národnom parku. Patrí medzi ľahko prístupné rokliny, nakoľko sa jej začiatok nachádza priamo v turistickom centre Podlesok.

Po rokoch sa znovu vraciame na Štiavnické vrchy. Dolný a Horný Hodrušský tajch sú prísľubom skvelej turistiky k náučnému chodníku Horná Roveň či chodníku Andreja Kmeťa a množstva cyklotrás a singletrailov okolo strediska Salamander. Prirodzene neďaleko je Banská Śtiavnica.

Ako by to bolo nespoznať Malý Dunaj a jeho vodné čaro. Dunajské luhy sú najkrajšie z vody. Okrem Mlynu v Jelke predstavíme tiež ďalšie dva unikátne mlyny, Tomášovský a Klátovský. Na vodný mlyn budeme organizovať minimálne dva spoločné vodné splavy.

Na Severný Spiš sa každoročne vraciame. Tento rok navštívime Ľubovnianske kúpele a vylezieme si na Vysokú (890 m n. m.) ktorá je centrom zimných športov a turistiky. Ľubovnianske kúpele tiež ponúkajú kilometre cyklotrás po okolí Severného Spiša i neďalekého Poľska.

Hrb (1 254,7 m n. m.) je zalesnený vrch v severnej časti pohoria Poľana. Leží nad obcou Strelníky, približne 15 km juhozápadne od Brezna. Objav stred Slovenska. Hrb je geografickým stredom Slovenska, vypočítaným pomocou geometrických priesečníkov. Na vrchol vedie niekoľko turistických ciest, každá má ale spoločný bod Chatu pod Hrbom. Vrchol Hrbu tvorí impozantné, miestami až 40 metrov vysoké skalné bralo, spadajúce kolmou stenou na sever a západ. Rovnako výhľad, ktorý sa z vrcholu otvára s výnimkou juhu na všetky svetové strany, uchváti hádam každého. 

Gotická cesta je kultúrno-turistická tematická trasa, zahŕňajúca súbor štyroch trás v historických regiónoch Gemer a Malohont. Spája významné stredoveké sakrálne pamiatky, najmä vidieckeho charakteru, ktoré sú v medzinárodnom meradle významné prítomnosťou stredovekej freskovej výmaľby. Dvanásť z kostolov Gotickej cesty bolo v roku 2022 zapísaných do zoznamu Európskeho dedičstva ako súbor lokalít s názvom Stredoveké nástenné maľby na Gemeri a v Malohonte. Gotická cesta má 4 okruhy: Štítnický, Jelšavský, Rimavský a Rožňavský.

Ceny a ocenenia

Každý zapojený účastník, ktorý zdolá 5 a viac cieľov tohtoročných cieľov:

 • Diplom
 • Medaila
 • 1x tričko na každú platenú registráciu do konca marca
 • e-publikácia 7 kopcov 3 jazerá

Vecné ceny

 • 10x turistické mapy VKU
 • 10x knihy z edície CBS Čarovné Slovensko alebo Slovensko z neba
 • 5x slnečné cyklo okuliare spomedzi účastníkov čo splnili 5 a viac cieľov
 • 10x buffka spomedzi účastníkov čo splnili 5 a viac cieľov

Hlavné ceny

 • Skladací bicykel Liberty
 • Lovecký nôž
 • 3x set kuchynských nožov

Ceny vylosujeme spomedzi tých, čo zdolajú všetkých 10 cieľov. (akokoľvek)

Ďalšie ceny priebežne 🙂

Ďalšie vecné ceny ešte pribudnú. Upresníme ich ako každý rok po dohode s partnermi v priebehu pár týždňov. Do formy elektronickej publikácie spracujeme aj všetky bedekre z predchádzajúcich ročníkov tak, aby ste si ich mohli so všetkými cieľmi a spomienkami stiahnuť.

Čo o nás hovoria

Juraj Šagát
Juraj Šagát

Sme trošku početnejšia rodina (máme 5 deti) milujeme vychádzky a bicykle… No a táto výzva ma inšpirovala k tomu, aby sme ju zdolali spoločne a možno aj trošku ukázali ostatným rodinám, že deti sú jedna obrovská radosť a nie prekážka…

Zuzana Havasiová
Zuzana Havasiová

Hladní vlci, ukončili sme ročník 7 kopcov 3 jazerá 2024, zdolali sme všetky ciele a videli sme veľa miest, ktoré by sme ináč nenavštívili, lebo by nás tam nenapadlo ísť. Ďakujeme organizátorom skvelý výber a nevieme sa dočkať nových cieľov, ktoré nás zavedú na ďalšie nepoznané miesta.

Renáta Baďurová
Renáta Baďurová

Prvýkrát sme boli len ja a manžel ešte v januári ale po celom roku nádherných výstupov vďaka Restartni sa a zdolaní mnohých cieľov, sme sa rozhodli sem zobrať aj našich najmenších. Krásny zážitok, umocnený 10 narodeninami najstaršieho pokladu.

Katarína Cviková
Katarína Cviková

Zúčastnili sme sa s deťmi temer všetkých ročníkov a postupne kolektujeme ciele. 7 kopcov 3 jazerá nám dáva dobré výzvy.

Tatiana Skovajsová
Tatiana Skovajsová

Šefko Peťo Ertl ani nevie koľko radosti nám pripravil počas zdolávaní.

Ivana Lacková
Ivana Lacková

V oblasti turistiky a športu robí 7kopcov 3 jazerá veľa pre deti. Inšpiráciou je Peťovi zrejme vnučka, za ktorou neúnavne lieta a určite aj snaha odtrhnúť deti od počítačov a dopriať im skutočné zážitky v prírode.

Zdieľať