Nothing Found

"Teší nás, že evidujeme stále rastúci záujem o účasť seniorov a rodín s deťmi. Radi to vidíme. Chceme to podporovať a dostať deti do prírody. Preč od nudy, mobilov a počítačových hier. Späť na vzduch, do prírody. Ponúknuť im reálne živé dobrodružstvo, výzvu a aktívny pohyb."

Budeme radi, ak sa s rodinou / partnerom zapojíte a skúsite zdolať ciele s nami.

Všetky ciele i trasy sú navrhnuté tak, aby ich mohol zvládnuť každý. Výkonnostný športovec, senior i malé dieťa. Žiadne preteky, žiadne súťaženie. Iba výzva skúsiť to. Sami si volíte trasu, termín i náročnosť. Jeden z cieľov, ktorý vám nevyhovuje si môžete nahradiť vlastným.

Chceme dostať ľudí cez víkendy na Slovensko, do prírody. Chceme dať deťom šancu vypadnúť z virtuálneho sveta a mobilov, do reálneho sveta a zážitkov. Budeme radi, ak sa zapojíte a podporíte našu snahu.

Prajeme veľa letných výziev a zážitkov.

7 kopcov, 3 jazerá je celoročná výzva pre milovníkov Slovenska, prírody, turistiky, cykloturistiky a aktívneho pohybu. Našim cieľom je dostať ľudí z gaučov a spred televízora do prírody. Naštartovať ich na zdravší životný štýl, zážitky a aktívny pohyb v prírode. Každý rok vyhlasujeme 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia, ktoré účastníci v priebehu roka zdolávajú sami alebo v skupinách. Tento rok štartujeme už 3. ročník. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Tohto roku sme už dnes presiahli počet 1000. Každý z cieľov má odporúčané výkonnostné trasy. Na konci každého ročníka získa účastník diplom, medailu a fotopublikáciu z aktuálneho ročníka. Vďaka partnerom losujeme tiež množstvo hodnotných cien. (horský bicykel, outdoor, športové doplnky, a pod…)

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, alebo rodina s malými deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi. Pre rodinných príslušníkov, seniorov, deti a ZŤP poskytujeme bezplatné štartovné. Organizátorom podujatia je neziskové združenie Reštartnisa, o.z.

 1. VELICKÉ PLESO (Sliezsky dom, Vysoké Tatry)
 2. MALINÔ BRDO (Smrekovica, Ružomberok)
 3. MURÁŇ (Červená skala, Muráňska planina)
 4. ROHÁČSKE PLESÁ (Zuberec, Západné Tatry)
 5. POLONINY (Kremenec, Snina, drevené kostolíky)
 6. KĽAK (Fačkovské sedlo, Rajecká dolina)
 7. BIELY KRÍŽ (Malé Karpaty)
 8. KRÍŽNA (Kráľova studňa, Banská Bystrica, Gaderská dolina)
 9. SÚĽOVSKÉ SKALY (Manínska tiesňava, Rajecké teplice, Súľov – Hradná)
 10. PÁLAVA (Južná Morava, Lednicko Valtický areál)

Zaregistrovať sa do výzvy môžte od 1.12.2017 do 30.6.2018. Po registrácii uhraďte štartovné a zapojte sa do skupiny (všetko nájdete v potvrdzovacom e-mail). Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele: štart challengu je 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018

Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov minulých ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je iba na vás.

Ciele zdolávate ako vám vyhovuje, výber termínu, partie i náročnosti trasy si volíte sami. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….

Zvládnuté ciele evidujete tu: [Evidencia cieľov]. Fotku z cieľa spolu s termínom splnenia tiež uploadnite na facebook do skupiny 7 kopcov, alebo pošlite mailom. Podeľte sa s nami, radi Vás pochválime. Tie najlepšie fotky a príbehy zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover. Oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy.

Termín medailobrania (slávnostného ukončenia a odovzdania cien) je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.

 • Ak idete do challengu výkonnostne (turista, bežec, cyklista) oceníme extra výkony extra oceneniami.
 • Ak idete do výzvy s rodinou, pre turistiku, výlet a zážitok platí: Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom, medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov alebo ktorúkoľvek z odporúčaných trás. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ. Špeciálne ceny máme pre rodiny s deťmi.

Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a na vlastné riziko. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet a zážitok. 

Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a FB skupine. Ak ste sa zaregistrovali, prihláste sa do skupiny: FB 7 kopcov 3 jazerá

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Štartovný poplatok je 9 €Rodiny s deťmi (manželia a deti) platia iba jedno štartovné za rodinu. Seniori, mládež do 15 rokov a ZŤP štartovné neplatia. Ak ste skupina, ktorá chce zdolávať ciele spoločne (KST, kluby, min. 5 účastníkov, turisti, cyklisti, oddiely a pod…) je zľava na štartovné 30% na osobu t.j. iba 6 €. Pracovníci ZSSK bezplatne. Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky názov skupiny a celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu. Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIOR. Štartovné uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151 po registrácii. Svoju registráciu vo výzve môžte stornovať do 30 dní od registrácie mailom a poplatok vám bude v plnej výške vrátený.

Prečo štartovné?

Chceme Vám dať dôvod vybehnúť do prírody, spoznať nových ľudí a krásu dosiaľ nepoznaných kútov Slovenska. Chceme, aby to bol naozaj kvalitný challenge, s dobrým zabezpečením a servisom. Aby ľudia odchádzali spokojní a nadšení. Aby získavali veľa hodnotných cien a tešili sa na ďalší ročník. Chceme tiež vybudovať tradíciu. A to sa bez peňazí nedá. Celý rok vyhodnocujeme stovky účastníkov, pripravujeme pre nich trasy, eventy, výhody, každý účastník dostáva diplom, každý kto splní medailu, knihu, poháre, ocenenia… Organizujeme spoločné akcie a to všetko niečo stojí. Chceme vás ubezpečiť, že štartovné nepokrýva ani tretinu nákladov s organizáciou akcie tohoto rozsahu. Bez ďalšej podpory partnerov (ktorým sa chceme týmto poďakovať) by sme to nedali.

Čo oceníme my Reštartni sa, o.z.:

 1. Každý zapojený účastník dostane personalizovaný tlačený diplom s cieľmi, ktoré zdolal.
 2. 3 najambicióznejšie výstupy v kategórii cykloturistika, turistika, beh oceníme víťazným pohárom.
 3. Každý, kto zdolá minimálne polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu 2017 a tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2017 s tými najkrajšími fotkami a príbehmi tohtoročného challengu.

adidas outlet

 1. 3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované.
 2. Zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
  3 x voucher 100 €
  5 x voucher 50 €
  20 x voucher 20 €
  všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

Bianchi Procycling

 1. Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v šedej farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.
 2. 2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.
 3. 20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

Husky Outdoorkemp

 1. Hlavná cena Cyklostan pre 3 osoby bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov.
 2. 3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.
 3. 10 x hrnček Husky

ZSSK

 • 10 x 20 € voucher na nákup cestovných lístkov ZSSK pre ľudí, ktorí využili na zdolanie výzvy vlak

Fotíte? Zbystrite pozornosť. 
Samostatnou kategóriou cien bude fotosúťaž.

V spolupráci s vydavateľstvom MEET PHOTO sme sa rozhodli vydať tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2017. V nej odpublikujeme tie najkrajšie autorské fotky víťazov fotosúťaže a najzaujímavejšie story a príbehy od Vás. Každý účastník, ktorý zdolá aspoň 5 cieľov ju dostane ako darček pri koncoročnom diplomobraní. Pre víťazov fotosúťaže pripravujeme tiež pekné ceny.

Záznam z medailobrania a diplomobrania 2016 si môžete pozrieť naživo tu :

Vyhlasujeme fotosúťaž 7 kopcov, 3 jazerá 2017 o najkrajšie turistické zábery z cieľov challengu.

V spolupráci s vydavateľstvom MEET PHOTO sme sa rozhodli vydať tlačenú 36 stranovú publikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ 2017. V nej zverejníme najkrajšie fotky z každého cieľa a doplníme ich o zaujímavé príbehy, ktoré nám pošlete. Fotografický i obrazový materiál bude zložený výhradne z autorských príspevkov účastníkov výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017, ZSSK reštart challenge.

Pravidlá súťaže:

 • Fototosúťaže sa môže zúčastniť každý účastník challengu.
 • Fotografie nemusia byť tohtoročné. Ak máte z destinácie aj staršie perfektné zábery s ambíciou vyhrať sem s nimi.
 • Fotosúťaž začína 1. januára 2017
 • Uzávierka súťažných snímkov bude 1. októbra. 2017
  tak, aby bolo možné zabezpečiť tlač a distribúciu knižných publikácií k termínu medailobrania. (druhý novembrový víkend)
 • Súťažiaci musí byť autorom fotografie a fotografia musí spĺňať kvalitou aspoň minimálne tlačové štandardy. 
 • Do súťaže sa nemusíte extra registrovať. Ak ste registrovaní v challenge 7 kopcov, 3 jazerá, ste automaticky aj vo fotosúťaži.
 • Súťažné fotografie vkladajte priamo do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá.
 • Komisia tie najlepšie vytriedi a posunie do ďalšieho kola na stránky blogu.
 • Z každého cieľa budeme oceňovať hlavnú cenu TOP FOTKU (celkovo teda bude 10 ocenení)

Ocenenia:

 • Každá „top fotka“ víťazného autora (celkom 10 ocenení za každú destináciu extra) bude odpublikovaná na celej samostatnej strane.
 • Každý víťazný autor získa 10 ks výtlačkov fotopublikácie zdarma.
 • Každý autor (príbeh/obrazový materiál/doplnková fotka), ktorý sa dostane do knižnej publikácie získa 3 ks výtlačkov publikácií zdarma.
 • 3 najlepší autori si odnesú ocenenie, víťazný pohár. „7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, BEST PHOTO 2017 a tiež hodnotné ceny (originál cyklodres BIANCHI, turistický batoh HUSKY) od našich partnerov Procycling a Outdoorkemp.
 • Osobné portfóliá víťazných autorov budú celý nasledovný rok aktívne propagované na stránkach a FB blogu Reštartnisa.
 • Jednému z víťazov tiež ponúkneme spoluprácu na tvorbe vizuálu challengu pre rok 2018.

Vyhodnocovanie a výber fotografií:

 • Aby sme sa vyhli manipuláciám a priateľským náklikom, upustili sme od verejného lajkovania a rozhodli sme sa, že fotografie budeme vyberať vlastnou komisiou. (Meet Photo) Radi však prihliadneme na názor účastníkov.
 • Pre potreby súťaže je vytvorená priebežná fotogaléria na stránke REŠTARTNI SA. Tu zverejňujeme priebežne najlepšie zábery. 

Tešíme sa na Vaše príspevky. 

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám na: info@restartnisa.sk

Vyplňte registračný formulár dole.

Štartovný poplatok 9 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.

Rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori, mládež do 18 a ZŤP štartovné neplatia. Takisto ZSSK.

Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu.

Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIORSme nezisková organizácia. Prostriedky z vyzbieraného štartovného budú použité na organizáciu spoločných akcií a kempov. Ak máte akýkoľvek problém s úhradou, napíšte nám, radi to vyriešime.

Po zaregistrovaní sa zapojte do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je uzavretá. Ak vstupujete ako novic, odpovedzte na otázky a požiadajte si o členstvo. 🙂

Vitajte vo výzve.
Ďakujeme za registráciu.
  
Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné.
Registračný poplatok 9 € uhraďte prosím bankovým prevodom s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151.
Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.