Camouflage bicykel piknikový mestský špeciál

Liberty for Town. Sloboda v meste. Po elektrobajkoch, skladačkách a prehadzovačkách prichádza retro klasika. Po kvalitných sprdoch a rozličných hejtoch od kamarátov, aké to mám na sprevodovanom elektrobajku fasa a ľahké, som sa rozhodol zabrusliť do úplne nového segmentu tzv. PMŠ (rozumej piknikový mestský špeciál)

Predstavujem môjho nového vytuneného kamaráta bicykel – piknikový mestský špeciál

Liberty Camouflage

Prehadzovačka? Žiadna. Brzda? Iba predná. Zadná je cez pedál. Veľkosť a váha? S prepravkou ohromná.

Liberťáci ma majú radi a preto mi bajk tentokrát vytunili prídavnou drevenou prepravkou IKEA, v ktorej človek odvezie aj vykuchanú sliepku. Už na prvej jazde som do nej naložil 5 kg tekvicu, smotanu, kôpor a 2 kg uhoriek. Proste trhová vychytávka na Miletičku. Ale nielen to.

To retro oslovuje. Otočí sa skoro každý. Ešte sa mi nestalo, aby som musel tak často odpovedať na otázky typu: Koľko to stálo? (menej ako 250€) a… Kde som to kúpil? (Liberty)

Proste riadny, mestský „race“ bezúdržbový špeciál. Navyše v maskovacích farbách Púštnej búrky. Očakávate, že by ste vďaka zamaskovaniu mali byť v meste nenápadní, ale opak je pravdou. Skúšate sa dostať do autobusu, električky. Ste stredobodom pozornosti. Skúšate prejsť cez 80cm dvere. Nezmestíte sa. Tie kormány z rozpätím orlích krídel a prepravka nepustia. Zas všetci riešia.

Neostáva vám nič iné, iba ísť do obchodu. Kúpiť si bagetu, šunku, syr, lahvinku bieleho a sklenené poháre. Z domu zobrať deku, hodiť to všetko do prepravky a vydať sa do prírody. Na piknik. Užiť si stromy, vzduch, leto. Ľahnúť si do trávy a nechať sa unášať atmosférou. Kašľať na povinnosti, prácu, sľuby a záväzky. Len si to užívať.

Áno o tom všetkom Liberty Camouflage je. Ale ešte o niečom. Tá cena je božia. Fakt nehrozí srdcový kolaps zakaždým, keď bicykel priväzujem s obavou, že už o hodinu tam nebude.

Vráťme sa do reality

Bývate v kopcoch?
– Uprednostnite radšej vyššiu výbavu s prehadzovačku alebo elektromotorom.
Máte problém s ukladaním bicykla? Poschodia, kočikárne, úzke dvere? Proste nemáte dvor, garáž ani nič podobné? Nakladáte bajk často do auta, do vlaku?
– OK. Uprednostnite radšej niečo menšie a hlavne bez prepravky.

Camouflage - piknikový mestský špeciál
Neodmysliteľný funkčný košík na bicykel

Ale tu sa výčet negatív končí:

Chcete pôsobiť retro? Aby baby okolo vás vašu voľbu riešili?
Chcete niečo špeciálne za veľmi málo peňazí?
Nemáte problém s priestorom? Máte garáž? Dom? Kočíkareň? A bývate na rovine?
A radi nakupujete na trhu veľa zeleniny a ovocia? (je to zdravé….)

Camouflage - piknikový mestský špeciál
Riadny mestský bezúdržbový špeciál Liberty Camouflage bicykel vo farbách Púštnej búrky.

Potom je Camouflage práve pre vás

V priebehu mesiaca jázd sa Camouflage stal mojim vermým priateľom. Spolu s momentovým kľúčom číslo 13. Doťahovanie sedlovky a kormánu sa stalo mojou každodennou rutinou. Ale čo očakávate od bicykla, ktorý stojí tretinu vášho smartfónu?

Nie. Nie je to do kopcov. Nie je to ani downhillový horák. Aj keď jazda po teréne na ňom je fakt zábava. Piknik, Sad Janka Kráľa. Predal by som ich desať. Každý sa obzerá a každý sa pýta. Trhové retro s miletičkovou nostalgiou včerajšieho pokojného dňa proste frčí.

A čo záverom?

  • Na rovine sa na ňom skvele jazdí. Veľmi rozumne sprevodované. Veľmi stabilné.
  • Prakticky bezúdržbové. Čo chcete na tom bicykli servisovať? Snáď karbobrúskou.
  • Pevnú prepravku nepotrebujete. Tadšej vyriešte uchytenie na akýkoľvek box z Kauflandu (banánové bedničky, kartóny z mlieka, prepravky zo zeleniny a ovocia….) Doma vyložíte, vyhodíte a frčíte ďalej.
  • Lacné, ale pritom budí pozornosť.
  • Solídne prevedenie vrátane plechových blatníkov. Určite by som v základnej výbave chcel navyše upevňovacie popruhy na bedničku a zvonček. Ale najmä…
  • Posed, pohoda, stabilita jazdy a dobrý pocit v meste.

To všeťko ma Camouflage za mesiac naučila.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Liberty for Town
Liberty for Town

Bajkom po meste. Články oslavujúce slobodný pohyb a vietor vo vlasoch v meste. Bez všadeprítomných plechových škatúľ, nervov v zápchach a vyvážania si zadku v aute pomaly aj na toaletu.

Articles: 14