Camouflage - piknikový mestský špeciál

Camouflage – piknikový mestský špeciál

Liberty for Town. Sloboda v meste. Po elektrobajkoch, skladačkách a prehadzovačkách prichádza retro klasika. Po kvalitných sprdoch a rozličných hejtoch od kamarátov, aké to mám na sprevodovanom elektrobajku fasa a ľahké, som sa rozhodol zabrusliť do úplne nového segmentu tzv. PMŠ (rozumej piknikový mestský špeciál)

Predstavujem môjho nového vytuneného kamaráta

Liberty Camouflage

Prehadzovačka? Žiadna. Brzda? Iba predná. Zadná je cez pedál. Veľkosť a váha? S prepravkou ohromná.

Liberťáci ma majú radi a preto mi bajk tentokrát vytunili prídavnou drevenou prepravkou IKEA, v ktorej človek odvezie aj vykuchanú sliepku. Už na prvej jazde som do nej naložil 5 kg tekvicu, smotanu, kôpor a 2 kg uhoriek. Proste trhová vychytávka na Miletičku. Ale nielen to.

To retro oslovuje. Otočí sa skoro každý. Ešte sa mi nestalo, aby som musel tak často odpovedať na otázky typu: Koľko to stálo? (menej ako 250€) a… Kde som to kúpil? (Liberty)

Proste riadny, mestský “race” bezúdržbový špeciál. Navyše v maskovacích farbách Púštnej búrky. Očakávate, že by ste vďaka zamaskovaniu mali byť v meste nenápadní, ale opak je pravdou. Skúšate sa dostať do autobusu, električky. Ste stredobodom pozornosti. Skúšate prejsť cez 80cm dvere. Nezmestíte sa. Tie kormány z rozpätím orlích krídel a prepravka nepustia. Zas všetci riešia.

Neostáva vám nič iné, iba ísť do obchodu. Kúpiť si bagetu, šunku, syr, lahvinku bieleho a sklenené poháre. Z domu zobrať deku, hodiť to všetko do prepravky a vydať sa do prírody. Na piknik. Užiť si stromy, vzduch, leto. Ľahnúť si do trávy a nechať sa unášať atmosférou. Kašľať na povinnosti, prácu, sľuby a záväzky. Len si to užívať.

Áno o tom všetkom Liberty Camouflage je. Ale ešte o niečom. Tá cena je božia. Fakt nehrozí srdcový kolaps zakaždým, keď bicykel priväzujem s obavou, že už o hodinu tam nebude.

Vráťme sa do reality

Bývate v kopcoch?
– Uprednostnite radšej vyššiu výbavu s prehadzovačku alebo elektromotorom.
Máte problém s ukladaním bicykla? Poschodia, kočikárne, úzke dvere? Proste nemáte dvor, garáž ani nič podobné? Nakladáte bajk často do auta, do vlaku?
– OK. Uprednostnite radšej niečo menšie a hlavne bez prepravky.

Ale tu sa výčet negatív končí:

Chcete pôsobiť retro? Aby baby okolo vás vašu voľbu riešili?
Chcete niečo špeciálne za veľmi málo peňazí?
Nemáte problém s priestorom? Máte garáž? Dom? Kočíkareň? A bývate na rovine?
A radi nakupujete na trhu veľa zeleniny a ovocia? (je to zdravé….)

Potom je Camouflage práve pre vás

V priebehu mesiaca jázd sa Camouflage stal mojim vermým priateľom. Spolu s momentovým kľúčom číslo 13. Doťahovanie sedlovky a kormánu sa stalo mojou každodennou rutinou. Ale čo očakávate od bicykla, ktorý stojí tretinu vášho smartfónu?

Nie. Nie je to do kopcov. Nie je to ani downhillový horák. Aj keď jazda po teréne na ňom je fakt zábava. Piknik, Sad Janka Kráľa. Predal by som ich desať. Každý sa obzerá a každý sa pýta. Trhové retro s miletičkovou nostalgiou včerajšieho pokojného dňa proste frčí. A čo záverom?

  • Na rovine sa na ňom skvele jazdí. Veľmi rozumne sprevodované. Veľmi stabilné.
  • Prakticky bezúdržbové. Čo chcete na tom bicykli servisovať? Snáď karbobrúskou.
  • Pevnú prepravku nepotrebujete. Tadšej vyriešte uchytenie na akýkoľvek box z Kauflandu (banánové bedničky, kartóny z mlieka, prepravky zo zeleniny a ovocia….) Doma vyložíte, vyhodíte a frčíte ďalej.
  • Lacné, ale pritom budí pozornosť.
  • Solídne prevedenie vrátane plechových blatníkov. Určite by som v základnej výbave chcel navyše upevňovacie popruhy na bedničku a zvonček. Ale najmä…
  • Posed, pohoda, stabilita jazdy a dobrý pocit v meste.

To všeťko ma Camouflage za mesiac naučila.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.