Červený domček predjarná nenáročná túra v Malých Karpatoch

Malé Karpaty. Vystupujúce pohoria, ktoré vás očaria svojou úžasnou ponukou pestrosti prírody.

Ľahký prístup k týmto čarovným miestam umiestneným v blízkosti Stupavy nabáda k príjemnému stráveniu voľného času na čerstvom vzduchu.

Veľmi mierne stúpanie hneď od začiatku cesty nikoho neodradí. Rôznorodosť lesného porastu zaujme na každom kroku. Išli sme v skorých jarných časoch, keď sa príroda ešte len prebúdza po zimnom spánku. Ale príroda vie očariť v akomkoľvek ročnom období. Celú našu cestu lemoval bohato zahustený les.

Pri každom zastavení pri smerovníkoch (ktoré sú naozaj veľmi dobre pripravené na orientáciu chvála KST) sme sa v pohode zorientovali. Nepoznané miesto nás lákalo pokračovať stále ďalej a ďalej. Trasa mapy.cz tu.

Slniečko  sa nám ukázalo ako príjemným spoločníkom. Vychutnávali sme si nádherný súlad farieb stromov zaliatych slnkom. Iných turistov sme stretli len zriedka.

Červený domček predjarná nenáročná túra v Malých Karpatoch
Lúka

Mancánova studnička

Cesta nás zaviedla k Mancánovej studničke. Všade navôkol zurčala voda, rajské to zvuky pre uši výletníkov. Pokračovali sme po cestičke lesom, ktorá preskúšala naše dýchacie schopnosti. To keď sa trochu zdvihol sklon terénu. Nie, nebolo to nič náročné, len menej zdatný jedinec, hneď vie, že nie je na rovinke.

Červený domček

O pár minút sa nám už v diaľke črtal dnešný cieľ. Červený domček. Nádherne upravené okolie s ohniskom, hojdačkou a viacerými možnosťami k posedeniu.

Samozrejme dominanta tohto miesta: Červený domček. Tvarom i vzhľadom zapadá do miestneho koloritu. Vôbec nepôsobí rušivo.

Pokoj, ticho, len zvuk vtáčikov a zvuky lesa vás v tomto predjarnom období naplnia pocitom, že je nádherné žiť na tomto svete. Dáva to možnosť zabudnúť na všetky povinnosti všedného dňa. Únava nás ešte netrápila a tak zvedavosť velila pokračovať ďalej. Rozdeľovník ponúkal veľa možnosti. Vybrali sme cestu k Suchému potoku. Preriedený les naznačoval, že toto miesto prinesie aj iný pohľad. A naozaj. Po pár krokoch nás očarili nádherné lúky lemované stromami. 

Suchý potok

Cez kľukaté cesty sa nám podarilo nájsť ďalší cieľ dnešnej výpravy. Čas ubiehal naozaj rýchlo. Pohľad na hodinky naznačil, že je nutné vrátiť sa do civilizácie. 

Červený domček predjarná nenáročná túra v Malých Karpatoch

Cestou späť cez lúky nám Karpaty dopriali veľkú zmenu počasia. Pripraveného návštevníka nič neprekvapí, a tak sme s úsmevom kráčali priamo do chumelice snehu. Svižným krokom nadol sme míňali Červený domček. Už len posledný pohľad na toto čarovné miesto ukryté v lesoch.

Cestou späť nám robil úžasnú kulisu zurčiaci potôčik. Sme dole.

Deň strávený v Malých Karpatoch si nesieme v myšlienkach domov. Už teraz vieme, že naše budúce výlety sem budú smerovať opäť. Veď sme ešte nevideli všetko. 🙂

Pošli ďalej
Bea Merely
Bea Merely

S úsmevom na tvári ...
Nesnívajme svoj život, ale prežime svoje sny…

Ďalšie články autora >

Articles: 46