Cez leto MTB cez zimu lyžovačka, rozhovor s Adriánom Kiripolským o cyklistike a zážitkoch

„Mám 40 rokov a milujem bike.“ To boli prvé slová, ktoré som sa dozvedel od Adriána, ktorý robí skvelé videá o malokarpatských singletrailoch.

Slovo dalo slovo a dohodli sme sa, že si svoje zážitky a skúsenosti nenechá len pre seba.

Adrián Kiripolský

Ahojte, volám sa Adrian, mám 40 rokov. Pochádzam z malej dedinky na úpätí Malých Karpát v Senickom okrese, aktuálne bývam pri Bratislave. Rád trávim čas v prírode a to hlavne na horskom bicykli. Mám rád jazdu po singletrailoch ale tiež dlhé výjazdy do prírody. Turistiku obľubujem hlavne v zime. Keď sú lesy pod snehom a mrazom. Vždy som rád fotil prírodu a natáčal videá.

Adrian Kiripolský Tipy na výlety
Švajčiarsko v horách nad Lucernským jazerom

Keď som sa prvýkrát stretol s Adriánovými cyklovideami povedal som si. Chlapec to robí systematicky. Dobre. V druhom slede bolo cítiť, že mu trochu závidím. Ja by som tie traily v takej rýchlosti nenatočil. Toto by som nedal. Začal som sa o Adriána zaujímať viac. Naučil sa vôbec bicyklovať?

Na biku som jazdil od školského veku. Čo mi čiastočne zmaril príchod počítačov do môjho života. Tu som sa na pár rokov zasekol „v izbe“. Celé to znovu naštartoval môj kamarát, keď mi pred 15 rokmi napísal, že si ide kúpiť nový bike. Moja okamžitá reakcia bola: „Kúpim si aj ja a začneme jazdiť opäť.“

A stalo sa

Jazdím a tvorím. V roku 2020 som sa po dlhom váhaní rozhodol založiť YT kanál Tipy na výlety. Prostredníctvom video nahrávok na mojom YouTube kanáli chcem ludom ukázať a odporučiť, kde sa dá v prírode pekne stráviť čas, čo by mohli vidieť, zažiť, jednoducho ich motivovať k pohybu, návšteve rôznych miest či už na biku, pešo, lyžiach… Vy tvorili sme k tomu aj FB skupinu Tipy na výlety.

Kam smeruješ?

V budúcnosti chcem nahrávať videá aj prostredníctvom dronu a prinášať tak lepšie nahrávky. Tiež mám v pláne pojazdit rakúske, talianske a francúzske hory a spracovať video dokument z viac ako 100 najlepších cyklotrás v Alpách. Za moje bike srdcovky v zahraničí považujem hory okolo Lago di Garda. Za skisrdcovky považujem jednoznačne Francúzske strediska na čele s Les 3 Vallées.

Cez leto MTB v zime lyže

Medzi tým nejaká tá turistika. Keď stíham… 

Adrian Kiripolský Tipy na výlety
Niekde v kopcoch nad Achensee

Čo ti dáva MTB?

Odreagujem sa a mám pritom dobrý pocit. Mám rád hory, výhľady, niekedy sa len tak posadím,… Niekde, keď je dobrý výhľad a len tak premýšľam 🙂 Jazdím preto, aby som sa dobre cítil, či už teraz ale aj vo vyššom veku.

Aká bola tvoja najväčšia výzva na bicykli?

Zatiaľ najväčšia výzva bola, keď som si dal výjazd z Bukovej cez hory na Kamzík a späť. 126 km MTB.

Adrian Kiripolský Tipy na výlety
Výhľad nad údolím v Semmeringu

Čo pre teba šport a cyklistika znamená? 

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. 

Tešíme sa na tvoje reportáže a videá 🙂

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Adrián Kiripolský
Adrián Kiripolský

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Tipy na výlety. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Sledujte môj youtube kanál.Ďalšie články Adriána Kiripolského >.

Articles: 26