Cyklotúra k prameňu Rimavy

Prinášam ďalší zaujímavý tip na cykloturistiku po Gemeri. Cyklotúra k prameňu Rimavy.

Tisovec

Trasa začína v meste Tisovec a pokračuje popri toku Rimavy k rázcestiu Kačkava.

Ďalej už ideme značenou cyklomagistrálou Liptov – Horehronie – Gemer, dolinou Roveň do sedla Burda.

Burda

Je rázcestie viacerých značených turistických, cykloturistických a taktiež konskej turistickej (vedie odtiaľto huculská magistrála). V bývalom kameňolome môžete objaviť terénne informačné stredisko, ktoré poskytuje možnosť prenocovania, občerstvenia a informácie o možnostiach turistiky.

Informačné stredisko v kameňolome
Informačné stredisko v kameňolome

Z novovybudovanej vyhliadkovej plošiny môžeme obdivovať panoramatický výhľad na dolinu Roveň a okolitých vrchov.

MTB cyklotúry po Gemeri
MTB cyklotúry po Gemeri

Prameň Rimavy

Pokračujeme ďalej po zelenej značenej trase k lokalite Kučelach. Tu odbočíme po červenej značenej značke ku prameňu Rimava (cca 20 min).

Prameň Rimavy
Prameň Rimavy

Rieka Rimava je dôležitý tok regiónu Gemer – Malohont. Pramení vo Veporských vrchoch na juhovýchodnom úpätí Fabovej holi na území Národného parku Muránska planina v nadmorskej výške 1260 m n.m. Objavíte tu prístrešky s informačnými panelmi o samotnej Rimave ako aj o faune a flore okolitej prírody. Od prameňa sme ocenili pekné výhľady na Veľkú a Malú Stožku. Ak máte šťastie a budete mať pekné počasie, potom uvidíte aj Kráľovu hoľu.

Zbojská

Vraciame sa naspäť k rázcestiu Kučelach a zostupujeme do sedla Zbojská  a po hlavnej ceste naspäť do Tisovca. MTB cyklotúra k prameňu Rimavy

Na lúkach Gemeru
Na lúkach Gemeru
Pošli ďalej
René Sirota
René Sirota

volám sa René Sirota a žijem v mestečku Tisovec v severnej časti Gemera v území Muránskej planiny. Vo svojom voľnom čase veľmi rád chodievam do prírody na turistiku a popri tejto záľube sa rozvinula ďalšia vášeň - fotografovanie prírody a krajiny. Rád spoznávam nové miesta a regiony Slovenska a zachytávam ich cez svoj objektív.

Articles: 7