Danny MacAskill a jeho cyklošialenstvá

Keď som videl videá škóta Dannyho MacAskilla neveril som, že niečo podobné sa dá zvládnuť a prežiť. Až pri hlbšom bádaní po nete som pochopil, že je to do poslednej mrte pripravená precízna a tímovo vymakaná práca, v ktorej má Danny hoci hlavnú, ale z pohľadu prežitia nie veľmi vďačnú úlohu. Tiež som objavil niekoľko jemu podobných bláznov, niektorí produkujú takéto šialenosti dodnes, niektorí však skončili  aj na vozíčku a niektorí celkom. Tí chlapci zjavne komplet postrádajú pud sebazáchovy. Neostáva, len obdivovať ich umenie.

Danny MacAskill je profesionálny street rider. Inšpiruje. V priebehu niekoľkých rokov vzhladlo jeho videa na youtube viac ako 35 miliónov ľudí. Bol nominovaný na kopec cien, okrem iného aj na National Geographic Adventurer of the Year Award.

V prvej ukážke Cascadia nám Danny predvedie, ako sa na Grand Canarii chodí s bicyklom do mora. The Ridge je jeden z posledných filmov … Danny tu vylezie na horskom bicykli na vrchol škótskej vysočinu a odtiaľ sa spustí do rodného domu na ostrove Skye v Škótsku.

V staršej Red bull ukážke Way Back Home sa Danny spustí z hradu Edinburghu. Škótskeho patriota v sebe určite nezaprie. 🙂

Relax, sit back and Enjoy. Danny navštívil Capetown.

Máte radi opustené miesta? Ich krásu i nebezpečie Danny predvedie naozaj presvedčivo. By som sa medzi tými sutinami, trčiacimi armaturamy, výstužami asi pokakal. 🙂 Vo videu Wee day out predvádza krásy vidieku okolo Edinburghu. Ako obyčajne, neveríte, čo všetko je s bajkom možné.

Príjemný čas s Dannyho videami.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 78