Map Explorer, turistická mapa online v novej mobilnej aplikácii

VKU Harmanecké turistické mapy patria medzi tie najobľúbenejšie. Preto sa výrobný tím usiluje o neustále aktualizovanie celého územia Slovenska a vytvára nové možnosti pre moderných používateľov máp. Tak vznikla aj aplikácia Map Explorer, turistická mapa online.

Map Explorer

Vydavatelia z Kynceľovej vyvinuli novú mobilnú aplikáciu, ktorá prepája klasickú papierovú mapu s modernými technológiami. V tejto aplikácii bude dostupná aj dlhoočakávaná turistická mapa Nízke Tatry – Chopok.

Legendárne papierové mapy v digitálnom svete

Úplnou novinkou vydavateľstva turistických máp je moderná mobilná aplikácia Map Explorer, turistická mapa online, v ktorej budú všetky aktualizované mapy v tomto roku dostupné aj pre užívateľov.

Turistická mapa 122 Nízke Tatry – Chopok

Jednou z prvých máp bude číslo 122 Nízke Tatry – Chopok. Práve prebiehajúce 4-mesačné aktualizovanie má na zodpovednosti kartografický tím spolu s manažérkou projektu Gabrielou Hrdou.

Mapa VKU Chopok Nízke Tatry

„S overovaním informácií a dát priamo v teréne nám pomáhajú miestne samosprávy, podnikatelia v cestovnom ruchu, turistické organizácie ako aj individuálni nadšenci. Pre nich je ich domovská oblasť srdcovou záležitosťou,“ hovorí Gabriela Hrdá, regionálna projektová manažérka. Najdôležitejšie údaje, ako aktuálne turistické trasy či evidované cyklotrasy, zabezpečuje Klub slovenských turistov a Slovenský cykloklub. CBS má s nimi veľmi dobrú spoluprácu.  

Naplánovanie turistiky nebolo nikdy ľahšie

Mobilná aplikácia Map Explorer je určená pre turistov a cestovateľov, ktorí chcú prejsť určitú trasu a chcú okamžite vedieť, čo zaujímavé ich počas výletu čaká. Naskenovaním QR kódu, ktorý turistická mapa obsahuje si môžete prechádzať mobilom ponad papierovú mapu. V nej sa zobrazia rôzne atraktivity regiónu, turistické zaujímavosti, prírodné či kultúrne pamiatky, dokonca ubytovacie a stravovacie zariadenia. „Pri stretnutiach zostanú starostovia obcí či majitelia regionálnych podnikov veľmi prekvapení, keď im zeleno-žltú papierovú turistickú mapu ukážem v mobilnej aplikácii. Je jedinečnou novinkou na Slovensku,“ približuje prácu v teréne Gabriela Hrdá.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
PR články
PR články

PR články dodané našimi partnermi, podporovateľmi a spolupracovníkmi.

Articles: 23