Morské oko turistické trasy cyklotrasy

Morské oko je atraktívnym a častým turistickým cieľom, vedú sem turistické chodníky a cyklotrasy od Remetských a Zemplínskych Hámrov alebo náučný chodník zo Sniny cez Sninský kameň.

Turistické trasy

Z Morského oka je neďaleko na obľúbený Sninský kameň (1 006,0 m n. m.), po modrá turistická značka modrej turistickej značke je možné dostať sa naň za hodinu a 35 minút pešej chôdze. Neďaleko sa nachádza i menšie jazero Malé Morské oko, k nemu turistov zavedie žltá turistická značka žltá turistická značka, začínajúca pri turistickom smerovníku Morské oko, kaštielik (618 m n. m.), výstup trvá cca 30 minút, ale tým potulky po Vihorlate iba začínajú.

Morské oko

je pre väčšinu z nás ten najzapadnutejší cieľ vo Vihorlate, na samom východe Slovenska. A práve preto bol zvolený ako cieľ v 7 kopcov 3 jazerá. Práve miesta ako Vihorlat, Poloniny, Krupinské vrchy, či Latorica sľubujú ticho, čistú prírodu a možno posledné nekomerčné, turisticky nepokazené miesta na Slovensku.

Ako prvá v rámci výzvy 7 kopcov, 3 jazerá zdolala Morské oko Mária: … od parkoviska (Krivec) sa k morskemu oku dostane clovek intuitivne – je tam aj nejaka znacka, ale hlavne je to asfaltka…. na Sninsky kamen sa da dostat viacerymi vyznacenymi trasami, my sme sli najkratsou (okolo laveho brehu morskeho oka) a zo sninskeho kamena sme sli po cervenej trase, ktora kopiruje hranicu medzi kosickym a presovskym krajom a z tej sme odbocili na zelenu smerom na Krivec (parkovisko)… trasa vyzera byt málo vyuzivana, su tam aj popadane stromy z burok, ktore treba obchadzat a chvilku sme sli po potociku…. navyse my sme po cely ten cas nestretli ani cloveka 🙂 ale nie sme ziadni velki turisti a zvladli sme to bez problemov a bola to naozaj pekna prechadzka… ak sa uz clovek dostane na morske oko, bola by skoda sa pri nom len odfotit, otocit sa na pate a ist domov.

Fotoesej o Morskom oku

Ukážka celkom krásneho 16 km výšľapu, ale ak ste zo západu neponáhľajte sa. Kľudne si užite čistú prírodu Vihorlatských vrchov aspoň na víkend.

13325441_10207039952652440_236347433657689527_n
Pozrite si možné trasy priamo na mape >>>

Sninský kameň

Sninský kameň je najvýraznejšou dominantou okolia Sniny. Mohutne sa vypína juhovýchodne od obce Zemplínske Hámre nad jazerom Morské oko. Aj keď má v názve prívlastok sninský, jeho vrchol sa nachádza v okrese Humenné, na území Vojenského obvodu Valaškovce.

Sninský kameň
Sninský kameň Morské Oko

Vrchol je vzdialený približne 7 kilometrov juho-juhovýchodne od mesta Snina. Ak štartujete na Morské Oko zo Sniny, pôjdete cezeň. Sninský kameň je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Vrcholové plošiny oboch častí Sninského kameňa sú prístupné turistom pomocou železných rebríkov.

Užitočné info

7 kopcov 3 jazerá

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 110