Morské oko – turistické trasy/ cyklotrasy

Morské oko je atraktívnym a častým turistickým cieľom, vedú sem turistické chodníky od Remetských a Zemplínskych Hámrov. Z Morského oka je neďaleko na obľúbený Sninský kameň (1 006,0 m n. m.), po modrá turistická značka modrej turistickej značke je možné dostať sa naň za hodinu a 35 minút pešej chôdze. Neďaleko sa nachádza i menšie jazero Malé Morské oko, k nemu turistov zavedie žltá turistická značka žltá turistická značka, začínajúca pri turistickom smerovníku Morské oko, kaštielik (618 m n. m.), výstup trvá cca 30 minút, ale tým potulky po Vihorlate iba začínajú.

Morské oko je pre väčšinu z nás ten najzapadnutejší cieľ vo Vihorlate, na samom východe Slovenska. A práve preto bol zvolený. Práve miesta ako Vihorlat, Poloniny, Krupinské vrchy, či Latorica sľubujú ticho, čistú prírodu a možno posledné nekomerčné, turisticky nepokazené miesta na Slovensku.

Ako prvá v rámci výzvy 7 kopcov, 3 jazerá zdolala Morské oko Mária: … od parkoviska (Krivec) sa k morskemu oku dostane clovek intuitivne – je tam aj nejaka znacka, ale hlavne je to asfaltka…. na Sninsky kamen sa da dostat viacerymi vyznacenymi trasami, my sme sli najkratsou (okolo laveho brehu morskeho oka) a zo sninskeho kamena sme sli po cervenej trase, ktora kopiruje hranicu medzi kosickym a presovskym krajom a z tej sme odbocili na zelenu smerom na Krivec (parkovisko)… trasa vyzera byt málo vyuzivana, su tam aj popadane stromy z burok, ktore treba obchadzat a chvilku sme sli po potociku…. navyse my sme po cely ten cas nestretli ani cloveka 🙂 ale nie sme ziadni velki turisti a zvladli sme to bez problemov a bola to naozaj pekna prechadzka… ak sa uz clovek dostane na morske oko, bola by skoda sa pri nom len odfotit, otocit sa na pate a ist domov.

Ukážka celkom krásneho 16 km výšľapu, ale ak ste zo západu neponáhľajte sa. Kľudne si užite čistú prírodu Vihorlatských vrchov aspoň na víkend.

13325441_10207039952652440_236347433657689527_n

Jedným z partnerov programu je aj rekreačné stredisko VIHORLAT Resort, kde nám sľúbili, že keď sa u nich ubytujete urobia pre vás všetko a budete krochkať spokojnosťou nad službami aj cenou. 🙂

My sa tešíme na výlet v auguste. A čo vy? Už ste vo výzve zapojení? Viac na 7 kopcov, 3 jazerá 2016.

Pozrite si možné trasy priamo na mape >>>

20070715_0783

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “Morské oko – turistické trasy/ cyklotrasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *