Morské oko – turistické trasy/ cyklotrasy

Morské oko je atraktívnym a častým turistickým cieľom, vedú sem turistické chodníky od Remetských a Zemplínskych Hámrov. Z Morského oka je neďaleko na obľúbený Sninský kameň (1 006,0 m n. m.), po modrá turistická značka modrej turistickej značke je možné dostať sa naň za hodinu a 35 minút pešej chôdze. Neďaleko sa nachádza i menšie jazero Malé Morské oko, k nemu turistov zavedie žltá turistická značka žltá turistická značka, začínajúca pri turistickom smerovníku Morské oko, kaštielik (618 m n. m.), výstup trvá cca 30 minút, ale tým potulky po Vihorlate iba začínajú.

Morské oko je pre väčšinu z nás ten najzapadnutejší cieľ vo Vihorlate, na samom východe Slovenska. A práve preto bol zvolený. Práve miesta ako Vihorlat, Poloniny, Krupinské vrchy, či Latorica sľubujú ticho, čistú prírodu a možno posledné nekomerčné, turisticky nepokazené miesta na Slovensku.

Ako prvá v rámci výzvy 7 kopcov, 3 jazerá zdolala Morské oko Mária: … od parkoviska (Krivec) sa k morskemu oku dostane clovek intuitivne – je tam aj nejaka znacka, ale hlavne je to asfaltka…. na Sninsky kamen sa da dostat viacerymi vyznacenymi trasami, my sme sli najkratsou (okolo laveho brehu morskeho oka) a zo sninskeho kamena sme sli po cervenej trase, ktora kopiruje hranicu medzi kosickym a presovskym krajom a z tej sme odbocili na zelenu smerom na Krivec (parkovisko)… trasa vyzera byt málo vyuzivana, su tam aj popadane stromy z burok, ktore treba obchadzat a chvilku sme sli po potociku…. navyse my sme po cely ten cas nestretli ani cloveka 🙂 ale nie sme ziadni velki turisti a zvladli sme to bez problemov a bola to naozaj pekna prechadzka… ak sa uz clovek dostane na morske oko, bola by skoda sa pri nom len odfotit, otocit sa na pate a ist domov.

Ukážka celkom krásneho 16 km výšľapu, ale ak ste zo západu neponáhľajte sa. Kľudne si užite čistú prírodu Vihorlatských vrchov aspoň na víkend.

13325441_10207039952652440_236347433657689527_n

Jedným z partnerov programu je aj rekreačné stredisko VIHORLAT Resort, kde nám sľúbili, že keď sa u nich ubytujete urobia pre vás všetko a budete krochkať spokojnosťou nad službami aj cenou. 🙂

My sa tešíme na výlet v auguste. A čo vy? Už ste vo výzve zapojení? Viac na 7 kopcov, 3 jazerá 2016.

Pozrite si možné trasy priamo na mape >>>

20070715_0783

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “Morské oko – turistické trasy/ cyklotrasy

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.