MTB Singletrack TBK 1: Nádherný flow nad Bratislavou

Ahojte, pridávam video tip na zeleno označený, obťažnosťou ľahký singletrack Trail Biely Kríž 1, TBK1. 

Nachádza sa v Bratislave nad mestskou časťou Rača v pohorí Malé Karpaty. 

Pozrite si video

Singletrail TBK 1

TBK 1 je začiatočná a najvyššie položená časť TrailovBK. Začína sa 600 metrov pod Bielym Krížom. Táto časť kopíruje neďalekú modrú turistickú značku a vedie nenáročným terénom s jedným ľahkým stúpaním na začiatku trailu. 

Je preto vhodná aj pre začiatočníkov a ako zahrievací zjazd pred ďalšou jazdou smer TBK2 alebo TBK3. Má charakter „pumtrack“ a „flow“, čo umožňuje vyššiu rýchlosť s dobrou technikou. Končí sa prechodom po asfaltovej ceste, po ktorom nasleduje stúpanie do ostatných častí TBK 2 a 3. Dĺžka 829 m a klesanie 50 metrov, netreba sa báť žiadnych strmých zrázov. 

MTB Singletrack TBK 1 Malé Karpaty
mapa TBK trailov štart trailu

Náročnosť

Pozostáva s vlniek, menších skokov, jám, klopeniek. Náročnosť / označenie na základe IMBA klasifikácie: zelená – ľahká. 

Previezť sa po TBK 1 odporúčam od úplných začiatočníkov, ktorí si chcú zlepšiť svoje technické schopnosti jazdy, kondičku alebo len sa voziť po lese a vychutnať si okolitú prírodu. Za vybudovanie vďačíme občianskemu združeniu Trail Biely Kríž. Je to dielo kolektívnej, dobrovoľníckej činnosti a stálo to nemalé úsilie. Je to občianske združenie zamerané najmä na budovanie a udržiavanie špecifických cyklistických trás určených pre horskú cyklistiku – takzvaných MTB trailov.

Snahou je vytvárať legálne MTB traily a to tak, aby čo najmenej narúšali prírodné prostredie, zároveň boli rozumne prepojené a dostupné.

Trasa

Trailforks: https://www.trailforks.com/trails/tbk-jedna/

Prístupová cesta z Rače ulica Potočná > 

Začiatok trailu: 48.2435764N, 17.1425342E

Traily sa nachádzajú na miestach na tento účel vhodných a schválených príslušnými úradmi. Takže neváhajte a navštívte Malé Karpaty na Račou, dá sa tu zažiť kopec zábavy. 

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Adrián Kiripolský
Adrián Kiripolský

Cyklistika je pre mňa jednoducho šport, ktorý zbožňujem. Znamená pre mňa prežiť život plný zážitkov. Tipy na výlety. Zážitky a adrenalín. To je to, čomu dávam prednosť. Či už z dobrého singlu alebo peknej trasy plnej výhľadov. Sledujte môj youtube kanál.Ďalšie články Adriána Kiripolského >.

Articles: 26