Piešťanské užitočné koleso

August 2019 sa nezmazateľne zapíše do histórie Piešťan ako deň, kedy sa spustilo

Piešťanské užitočné koleso.

Po vzore Trenčianskeho naivného bikesharingu je to už druhý koncept, kde sa lokálni patrioti (tentokrát v podobe Piešťanského dodávateľa elektriny a plynu Magna Energia) urobiť niečo pre mesto a prostriedky určené na propagáciu firmy investovať do niečoho užitočného.

Bikesharing má pre Piešťancov hneď niekoľko pozitív.

 1. Je bezplatný
 2. Na požičanie bicykla nepotrebujete okrem chuti povoziť sa nič. Žiadnu registráciu, žiadne peniaze, žiadne odomykanie. Len vôľu zajazdiť si, ktorú určite využijú tak Piešťanci ako i turisti mesta.

Podmienky výpožičky:

 • 0€ / hodinu
 • vráť ma prosím do 2 hodín
 • po jazde ma prosím vráť na jedno z označených stanovíšť
 • jazdi so mnou ohľaduplne
 • poruchu bicykla nahlás na 0944 155 144
 • bicykle sú sledované GPS zariadením

Zoznam stojanov:

 • Kolonáda – Winterova ul.
 • La Musica – Teplická ul.
 • Tržnica – Nálepková ul.
 • Fontána pri staniciach
 • Juh
 • Lodenica

Skvelá idea, najmä pre turistov. Zaparkovať bez problémov v Auparku v centre mesta, nasadnúť na bicykel a užiť si jeho kúpeľné centrum a Sĺňavu.

Piešťanské užitočné koleso štartuje a my sme boli pri tom. A pre všetkých ktorí majú ešte cieľ Sĺňavu pred sebou. 🙂 24 bicyklov na vás bezplatne čaká na 6 miestach v Piešťanoch. Využite to.

Áno je to odvážna myšlienka. Ponúknuť ľuďom niečo len tak. Bez podmienok. Na druhej strane toho všetkého stoja slová Martina Ondka, konateľa spoločnosti Magna Energia. Čím viac budú bicykle rozkradnuté a doničené, tým ich bude menej. Naopak, čím viac sa budú bicykle rozumne využívať ku prospechu ľudí a mesta, tým ich bude viac.

Držme teda tomuto krásnemu projektu palce.

Pozrite si krátke video z otvorenia:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

3 komentáre na “Piešťanské užitočné koleso

  1. Presne tak. Je 6 stanovíšť, jedno priamo na Lodenici a na každom by mali byť odparkované bicykle. Netreba sa nijak registrovať, ani nič platiť. Ak je bicykel v stojane, jednoducho si ho zoberieš, pojazdíš a vrátiš naspäť. Dnes som práve rozprával s ľuďmi s Užitočného kolesa, že práve Sĺňava je najviac frekventovaná, lebo leží priamo na cyklotrase. Odporúčam preto nájsť si bicykel v meste v centre sú tam hneď tri stanoviská (napr. Tržnica, La Musica, Kolonáda) Od kúpeľného mosta vedie cyklotrasa na Sĺňavu. Samozrejme môže to mať svoje muchy, bicyklov je 24 nemusia byť voľné, ak ste viacerí môžte mať problém objaviť ich viac pri sebe.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.