Spišská nová Ves a okolie z neba

Pohľad, aký sa naskytne málokomu. Pripravuje sa fotopublikácia o Dolnom Spiši

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu plnú leteckých záberov. Inšpirácie pre výlet v spišskom regióne možno načerpať z netradičného pohľadu. Pohľadu z neba. Dostupná bude aj v kníhkupectvách.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Zábery z neobyčajného pohľadu

Realizačný tím leteckého fotografovania pracuje na zostavení najzaujímavejších záberov na mesto Spišská Nová Ves a jeho nezameniteľnú prírodno-kultúrnu scenériu. „Kniha Spišská Nová Ves a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba. Hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Platí to aj o spišskom okrese. Nebude to kniha len o Spišskom hrade, Spišskej kapitule, či Slovenskom raji. Bude aj o tej najmenšej dedinke tohto krásneho regiónu. Každá obec vie byť z neba krásna a my to v tejto leteckej knihe „pozemšťanom“ ukážeme,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Vzhľadom na obdobie, ktoré prežívame sú možnosti na výlety a spoznávanie kultúry, histórie a prírodných krás značne obmedzené. Podporiť by sa mal najmä domáci cestovných ruch. Napomôcť tomu má aj táto nová fotopublikácia. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. „Lietanie nad týmto regiónom bolo mojou srdcovkou. Z obce Slovinky totiž pochádza môj dedko a mám na tento banícky kraj krásne spomienky z detstva. A teraz ho chcem ukázať ľuďom, ktorí tu žijú celý život, a to takým pohľadom, aký sami nepoznajú. Z neba!“ upresňuje Paprčka.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Vzácne bohatstvo

Krajina Dolného Spiša je jedno z historických centier Slovenska. Stretávajú sa tu historické cesty dávnych pútnikov i dnešných turistov, ktorí prichádzajú obdivovať prírodu neuveriteľných roklín, dychberúcich kamenných tiesňav a obrovské množstvá pamiatok. Nepretržité osídľovanie mu v minulosti zabezpečilo nerastné bohatstvo a obchodné trasy križujúce celú Európu. Srdcom Dolného Spiša je mesto Spišská Nová Ves s nepochybne neuveriteľným bohatstvom skutočných jedinečností.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Informovanosť aj pre zahraničných

Fotografie Dolného Spiša budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o mestách a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, budú v slovenskom a anglickom jazyku, spresňuje regionálny projektový manažér Ľuboš Vyskoč, ktorý je súčasťou tvorivého tímu a pohybuje sa priamo v regióne. 

Podľa jeho slov, realizátori projektu uvítajú, ak sa do vytvorenia tejto ojedinelej publikácie zapoja viacerí lokálni partneri. Okrem samospráv miest a obcí majú na mysli aj kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, spoločenské organizácie, či podniky sídliace na tomto území. Spoločne dokážeme naplniť náš cieľ oveľa účinnejšie.

Spišská nová Ves a okolie z neba

A nám neostáva nič iné iba popriať novej knižke úspešný štart do života. 🙂

Redakcia Reštartnisa

Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest