Pohľad, aký sa naskytne málokomu. Pripravuje sa fotopublikácia o Dolnom Spiši

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu plnú leteckých záberov. Inšpirácie pre výlet v spišskom regióne možno načerpať z netradičného pohľadu. Pohľadu z neba. Dostupná bude aj v kníhkupectvách.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Zábery z neobyčajného pohľadu

Realizačný tím leteckého fotografovania pracuje na zostavení najzaujímavejších záberov na mesto Spišská Nová Ves a jeho nezameniteľnú prírodno-kultúrnu scenériu. „Kniha Spišská Nová Ves a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba. Hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Platí to aj o spišskom okrese. Nebude to kniha len o Spišskom hrade, Spišskej kapitule, či Slovenskom raji. Bude aj o tej najmenšej dedinke tohto krásneho regiónu. Každá obec vie byť z neba krásna a my to v tejto leteckej knihe „pozemšťanom“ ukážeme,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Vzhľadom na obdobie, ktoré prežívame sú možnosti na výlety a spoznávanie kultúry, histórie a prírodných krás značne obmedzené. Podporiť by sa mal najmä domáci cestovných ruch. Napomôcť tomu má aj táto nová fotopublikácia. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. „Lietanie nad týmto regiónom bolo mojou srdcovkou. Z obce Slovinky totiž pochádza môj dedko a mám na tento banícky kraj krásne spomienky z detstva. A teraz ho chcem ukázať ľuďom, ktorí tu žijú celý život, a to takým pohľadom, aký sami nepoznajú. Z neba!“ upresňuje Paprčka.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Vzácne bohatstvo

Krajina Dolného Spiša je jedno z historických centier Slovenska. Stretávajú sa tu historické cesty dávnych pútnikov i dnešných turistov, ktorí prichádzajú obdivovať prírodu neuveriteľných roklín, dychberúcich kamenných tiesňav a obrovské množstvá pamiatok. Nepretržité osídľovanie mu v minulosti zabezpečilo nerastné bohatstvo a obchodné trasy križujúce celú Európu. Srdcom Dolného Spiša je mesto Spišská Nová Ves s nepochybne neuveriteľným bohatstvom skutočných jedinečností.

Spišská nová Ves a okolie z neba

Informovanosť aj pre zahraničných

Fotografie Dolného Spiša budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o mestách a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, budú v slovenskom a anglickom jazyku, spresňuje regionálny projektový manažér Ľuboš Vyskoč, ktorý je súčasťou tvorivého tímu a pohybuje sa priamo v regióne. 

Podľa jeho slov, realizátori projektu uvítajú, ak sa do vytvorenia tejto ojedinelej publikácie zapoja viacerí lokálni partneri. Okrem samospráv miest a obcí majú na mysli aj kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, spoločenské organizácie, či podniky sídliace na tomto území. Spoločne dokážeme naplniť náš cieľ oveľa účinnejšie.

Spišská nová Ves a okolie z neba

A nám neostáva nič iné iba popriať novej knižke úspešný štart do života. 🙂

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 78