Poloniny, Kremenec a Sninský kameň po zemplínsky

Poloniny, Kremenec a Sninský kameň po zemplínsky

…sobota…. draha na Vychod pre mňe draha domu… to ňé že daľeko… lem dakedy pomaly… všadzi daľeko dze nikoho nepoznaš… draha dobra.. idzeme.. Beckov. Strečno.. Liptov… Tatry.. Spišský hrad .. furt maš co patrec… šumné to máme… Draha do Sniny trimala pejc hodzin daco… keby sme znali žali by sme i Golonku… mali sme voľné mejsco… aspoň by sebe natrenoval… už sme na mejscu.. ubytovali sme še… obid.. nakup… a idzeme do Zemplinskych Hamroch… lom.. No ta po tej modrej… calkom ostro. Tu prestávka… tam diškurka.. a pijeme…. vodu…. cicho.. ole popať tam.. maľučka sareňka.. a sama.. no nič .. idzeme daľej… neda še nič robic… až banujem že som ku zbačil…

Ta už sme skoro na verchu… idzeme po schodoch a patrim, že jich nit… a ja sam…. patrim a vidzim, že burka nas nemine… ta to už mocno blizko… Už hrimi… už vidzec i čuc… paru fotky a idzeme dolu… Miloš idze perši… neška z toho nič… zaš hrimi… idzeme het.. ten burkovčak počeka… šicke me cale.. Jutre idzeme na Kremenec a daľej….

Peter Kovaľ

Peter Kovaľ

Večne optimisticky naladený vyhodňar, ktorého keď stretneš, určite sa nudiť nebudeš, hoci sa k slovu nedostaneš. Rád píse zemplínsky o svojich zážitkoch v horách.
Všetky články autora
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 Poď s nami na hory. Zdolaj s nami 10 cieľov. Jubilejný 5. ročník turistickej výzvy pre cyklistov, turistov a rodiny s deťmi práve štartuje

VIAC »
kardionápravník 2020

Kardionápravník 2020

KARDIO NÁPRAVNÍK 2020 Zapoj sa do jarnej série. V teniskách alebo na bicykli. Chôdzou, nw i behom. Rozhýb sa s nami a zhoď do plaviek prebytočné kilá. Nesúťažíme.

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *