Pustý hrad na bajku. Vlastne viac na pešo.

Biker a autor príspevku a fotiek: Ivan Maco Macula

Vlastne viac na pešo 🤣😂

Štartujem v Žiari nad Hronom

Štart v Žiari nad Hronom a prvé občerstvenie v motoreste Ladomer, kde ma obslúžili ešte pred oficiálnym otvorením, za čo im patrí veľká vďaka.

Kávka na úvod, nejaké tekutiny do brucha a niečo aj do fľašky na cestu. 😏

Barborskou cestou do Sklených Teplíc

Cez Šášovské Podhradie Barborskou cestou do Sklených Teplíc. Lesné cesty sú v tomto úseku v dosť žalostnom stave a sú strmé, takže lesom to bolo hodne o tlačení. Hore, v usadlosti Konice sa ma pokúšali zožrať psy, ale asi som už dostatočne smrdel, tak som prežil 😂🤣

Hang Repište

V Sklených Tepliciach doplnenie tekutín a hor sa na Pustý Hrad, ktorý som dobil napriek prekážke „hang Repište“. Píšu, že časť hangu je možné tlačiť, ja som tlačil hore celý a potom miestami aj dole. Okrem toho, že je hang strmý, je aj hodne vymytý. Za hangom to už bola príjemná cesta až na hrad.

Pustý hrad

Z hradu potom do Vyhní, zo začiatku Barborskou cestou, potom po cykloznačke. Celkom pekný úsek, cestou som stretol aj srnca. Z Vyhní som chcel pokračovať cez kopce do Žarnovice, ale zmenil som plány a unavenému telu som doprial saunu vo Vodnom Raji. Bol som v nej úplne sám.

Potom už iba po asfaltkách do Žarnovice so zastávkou vo Furmanskej kolibe, kde som okrem tekutín doplnil aj nejaké to jedlo. Však som si zaslúžil 😏

Ak by si to chcel niekto zopakovať, tu je trasa: https://mapy.cz/s/pojapohamo

Máš zjazdené trasy v svojom okolí? Predstav ich

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Top3MTB cyklotrasy
Top3MTB cyklotrasy

Top3MTB cyklotrasy. Ak jazdíš MTB predstav nám trasy v svojom okolí a vyhraj skladací bicykel.

Articles: 3