Karpatské cyklotraily

Srdečné pozdravy z Bieleho kríža

Ešte sme ani nestihli upratať po oceňovaní a nedozneli poriadne ciele challengu 7 kopcov, 3 jazerá pre rok 2017 a už som sa rozhodol zapojiť. Chcel som byť medzi prvými, skôr ako Juro, Paťo, Majka, alebo ktokoľvek  iný. Pýtate sa prečo? Medailu i diplom dostal na diplomobraní každý, iba ja nie. Hoci som zdolal všetkých desať minuloročných cieľov. 🙂

To počko dnes, to sa fakt nedalo. Ani mráčik. Rozhodol som sa preto trochu prevetrať / zašpiniť môj nový bajk a vyskúšať tie toľko chválené cyklotrasy v Karpatskom lesoparku. Po 3 duby to celkom išlo. Zistil som, že hore do kopcov sa dá žiť aj s ľadom a snehom. Dole kopcom to už je trochu horšie. Nie že by bajk nestíhal. To ja a moja predpokakanosť v kufroch. Kufre, to sú tie nacvakávacie srandičky na pedáloch, o ktorých psíčkari a prechádzkari na úzkych trailoch ani netušia a necítia potrebu poodstúpiť o 20 cm z dráhy, aby ste mohli bez kolízie prejsť. Dnes to však skončilo bez pádu na prdel.

[pl_section section=“popthumbs“ id=“1067301951″]

Cestou som stretával desiatky vysmiatych bežcov. Každú sezónu vidím nárast. Ľudia už pochopili, že gauč, arašidy a telka nemusia byť tou hlavnou víkendovou aktivitou.

Na 3 duboch som pochopil, že to chcem. Nie, že by som chcel byť za každú cenu prvý, kto motivačne zdolá Biely Kríž, ale to počasie to bola výzva. Bajkovať karpatské traily v snehu, blate a ľade a nezašpiniť si zadok, to neskúsite každý deň. Pôvodne som myslel, že to dáme dvaja aj s Natašou. Má novučký bicykel a kopce miluje. Mal som pre ňu aj skvelý argument. Ani mráčik, skvelé pivo vo Včelíne (už môžeme) a prekrásne počasie. Ona však zakontrovala svojimi argumentami:

  • Musí sa dať dokopy, dva týždne nebola doma, …
  • Musí upratovať a poukladať, má bordel jak v tanku, …
  • Ešte spí, je veľmi unavená, …
  • Je nedeľa a vôbec, …
  • Zajtra, zajtra, zajtra …. 🙂

Pochopil som, že jej argumenty sú nepriestrelné. Pre tentokrát som vyrazil sám. 🙂

[pl_section section=“popthumbs“ id=“1707052034″]

Záverom, 520 m prevýšenia a 20 kiláčikov v teréne, na snehu a na ľade. Prvýkrát v histórii mojich cykloúspechov ma predbehol bežec dole kopcom (všetko raz musí byť prvýkrát), zabudol som si euro na Bielokrížske pivo a každý, kto hovorí, že v zime a na snehu sa s bicyklom nedá, nevie o čom hovorí.

Tak hor sa do ďalšieho ročníka priatelia. Zapisujem si prvý cieľ. 🙂

[pt_view id=“b631d8cda4″]

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *