Karpatské cyklotraily

Srdečné pozdravy z Bieleho kríža

Ešte sme ani nestihli upratať po oceňovaní a nedozneli poriadne ciele challengu 7 kopcov, 3 jazerá pre rok 2017 a už som sa rozhodol zapojiť. Chcel som byť medzi prvými, skôr ako Juro, Paťo, Majka, alebo ktokoľvek  iný. Pýtate sa prečo? Medailu i diplom dostal na diplomobraní každý, iba ja nie. Hoci som zdolal všetkých desať minuloročných cieľov. 🙂

To počko dnes, to sa fakt nedalo. Ani mráčik. Rozhodol som sa preto trochu prevetrať / zašpiniť môj nový bajk a vyskúšať tie toľko chválené cyklotrasy v Karpatskom lesoparku. Po 3 duby to celkom išlo. Zistil som, že hore do kopcov sa dá žiť aj s ľadom a snehom. Dole kopcom to už je trochu horšie. Nie že by bajk nestíhal. To ja a moja predpokakanosť v kufroch. Kufre, to sú tie nacvakávacie srandičky na pedáloch, o ktorých psíčkari a prechádzkari na úzkych trailoch ani netušia a necítia potrebu poodstúpiť o 20 cm z dráhy, aby ste mohli bez kolízie prejsť. Dnes to však skončilo bez pádu na prdel.

[pl_section section=”popthumbs” id=”1067301951″]

Cestou som stretával desiatky vysmiatych bežcov. Každú sezónu vidím nárast. Ľudia už pochopili, že gauč, arašidy a telka nemusia byť tou hlavnou víkendovou aktivitou.

Na 3 duboch som pochopil, že to chcem. Nie, že by som chcel byť za každú cenu prvý, kto motivačne zdolá Biely Kríž, ale to počasie to bola výzva. Bajkovať karpatské traily v snehu, blate a ľade a nezašpiniť si zadok, to neskúsite každý deň. Pôvodne som myslel, že to dáme dvaja aj s Natašou. Má novučký bicykel a kopce miluje. Mal som pre ňu aj skvelý argument. Ani mráčik, skvelé pivo vo Včelíne (už môžeme) a prekrásne počasie. Ona však zakontrovala svojimi argumentami:

  • Musí sa dať dokopy, dva týždne nebola doma, …
  • Musí upratovať a poukladať, má bordel jak v tanku, …
  • Ešte spí, je veľmi unavená, …
  • Je nedeľa a vôbec, …
  • Zajtra, zajtra, zajtra …. 🙂

Pochopil som, že jej argumenty sú nepriestrelné. Pre tentokrát som vyrazil sám. 🙂

[pl_section section=”popthumbs” id=”1707052034″]

Záverom, 520 m prevýšenia a 20 kiláčikov v teréne, na snehu a na ľade. Prvýkrát v histórii mojich cykloúspechov ma predbehol bežec dole kopcom (všetko raz musí byť prvýkrát), zabudol som si euro na Bielokrížske pivo a každý, kto hovorí, že v zime a na snehu sa s bicyklom nedá, nevie o čom hovorí.

Tak hor sa do ďalšieho ročníka priatelia. Zapisujem si prvý cieľ. 🙂

[pt_view id=”b631d8cda4″]

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.