Výlet vlakom na Hričovský hrad alebo prečo vystúpiť z vlaku v Žiline

Výlet vlakom na Hričovský hrad som zvažovala dlhšie a cesta vlakom na Žilinu mi to vždy pripomenula. Žilina leží v údolí rieky Váh v Žilinskej kotline na sútoku Váhu s riekami Kysuce a Rajčianka. Celá kotlina sa nachádza medzi horskými pohoriami Malá Fatra, Strážovské vrchy, Súľovské vrchy, Javorníky a Kysucká vrchovina.

Ideme vlakom na Rematu, Bralovu Skalu a Šíp
Medzi Prievidzou a Hornou Štubňou v modernom vlaku

Vlakom na Žilinu

Počasie hlásili výborné, tak sme sa vybrali na výlet. Z vlaku sme vystúpili krátko pred 9 tou a vybrali sme sa smerom na Veveričkin les.

Krátkym stúpaním lesom sme sa dostali k hojdačke, kde sme si spravili prestávku s občerstvením, pohúpali sa trochu a pokračovali k obrej lavičke s výhľadom na celú Bytču a pohorie okolo.

Výlet vlakom na Hričovský hrad

Pofotili sa ďalej k srdcu na ďaľšie prekrásne panorámy okolia.

Z Paštinej Závady na Hričovský hrad

Po červenej značke sme prišli až do dedinky Paštiná Závada a zvolili smer Hričovský hrad. Krásna mierne stúpajúca cestička lesom ubiehala jedna radosť. Okolo obeda sme dorazili k nášmu cieľu, kde sa partička dobrovoľníkov podieľala na obnove hradu a práca im šla krásne od ruky.

Pochutnali sme si na dobrotách, čo sme si pripravili aj pochválili chlapcov, akí sú šikovní.

Naspäť cez Hričovské Podhradie

Cestu naspäť sme zvolili po žltej do Hričovského Podhradia. je tu síce prudšia cesta, ale zato úžasná skalná scenéria s malými výklenkami.

Na vlakovú stanicu ZSSK sme prišli krátko pred 16.00. Ešte nám bolo málo, tak sme zašli vlakom do Žiliny pozrieť námestie a schladiť sa do kina.

Pekný nenáročný výlet.

Pošli ďalej
Zuzana Muráriková
Zuzana Muráriková

Turistka telom a dušou, dobrá povaha a baba do pohody i nepohody.

Articles: 1