1. ročník Nordic walking Rohožnícka 12

27.4.2019 sa zapísal do historických análov Rohožníckych rybníkov a celého záhoria ako prvý ročník nordic walking akcie Rohožnícka 12. O temer medzinárodnom význame tohto podujatia svedčí to, že sa ho zúčastnili nielen priatelia od slnečných jazier a my, ale aj priatelia z ďalekého Zemplína. Ich dojmy najlepšie sprostredkuje priama výpoveď.

Nordic walking Rohožník 12

Šickym šumný dzeň!

Neznam dze sce včera buli, ale my buli tam dze vy včera nebuli. My buli včera u Rohožniku. A vy dze?

Včera okolo pulosmej ráno me išli na motoru s Peťom Ertlom a Natašu do Rohožníka.Po draže me kus diškurovali…no a opať tam…už Rohožník.. U valale me še pytali… že kadzi draha na totu Rašelinu… .no trafili me. Ta me zaparkovali… no a som še začal rozpatrac… že koho tu poznam… No ziscujem že voni me poznaju.. ta ňe šicke… lem dachtore. Zato Peťa Ertla poznaju šicke. Dojsc ho vidno od žeme…asi zato že vyrosnul. A jak tak slucham pri pive co Peťo kupil… ta vun skoro stadzi… z Levároch lem mi zabul že z ktorych.

Jak tak patrim tak to maju dobre porobene. Bufet idze.. guľaš še vari… registracia akurat začala. Scel som štyrku… že to budze raz dva a vecka by som sebe dal dvanacku….ale pivo. Ta nakonec idzem dvanácku… Pivo budze vecka. Ta sme še vybrali. Ja …Peter Peter…Ivana…Ivi… Ta raz voni pred nami…a raz my… Ta… diškurujeme… a idzeme… Taka dobra špacirka… hlavňe… že sme vonka.

No popať tam jaká chatočka. Vitajte! A vy ste Kovaľ. Ta hej. „No ci pana i tu me znaju?“ Tak kuščičko hutorime vypráviame… aj rozprávame. Šicko tu maju porichtovane… len opikac. Ta opikame špekačky a tak sebe hutorime… že už ani toto špekačky netake jak dakedy… ale to nešicko. Dobra partia še tu zešla a toto je vecej… jak špekačky. No nič idzeme daľej. Dzekujeme a dovidzeňa!

Dražka nam idze dobre.Diškurujeme… šmejeme še… a tak to má buc… idzeme po lešiku a tu pred nami… take male jazerko… že bufet pri jazere… u bufece nikeho… zato je tu šmišna značka. Chlop /asi/ na kolenoch hľeda fľašku. Rozdumujeme co ma jaky vyznam tota značka. Ja hutorim… že keby ši hľedal fľašku… máš ju na žemi… Pri kapľičkoj druha kontrola…. štempeĺ…. kus diškurujeme… a idzeme… daľej…. po drže me štretli…. i starostu. No a už me u valale. Chtoška hutori… že jake tu maju obchodne centrum.

Ta idzeme po valale a tam chlop ošekuje stroma. „Dobrý deň! Pán Boh pomáhaj!…„Daj Boh! Co to za strom? Borovica.“ Richtujeme na maja. Kus sme diškurovali a sme še doznali… že kec maj še kus vecej poleje… ta še može i zlamac….. Ta še majce… a naj še vam maj nepolame. Ta už nedaľeko. Bufet už vidno. Hurá!Dostali sme diplomčok… dali sme guľašik… pivko… pohutoreli sme… dobre bulo. Dzekujem šickym co še o toto postarali! Bizovne kec dožijeme…. še tam na druhy rok štretneme.

Dzekujem a dovidzeňa!… kec vam dluho…. ta nečitajce šicko… radšej price do Rohožníka../dluho som to pisal…a paru raz mi še netrafil/

– spísal roku pána 2019 Peter Kovaľ

Porád se rozsvíciuo. Pjekné, pjekné. Ufám ani Macek by to tak parádno nenapsau. Eném tých ertepel mohuo být v tém guláší vác…

Borovičky ze Záhorá

Baby z Nordic walking Rohožník máme radi.

Sú mimoriadne priateľské, aktívne (veď sú záhoráčky) a zorganizovali krásnu akciu. Krásnu aj preto, že sa nepreteká. Čira radosť z partie, pohybu, nordic walking a krásnej prírody Malých Karpát. Vyhral každý kto sobotu nepresedel na gauči. Zúčastnil sa každý so srdcom aktívneho športovca a bojovníka. Malé Karpaty a lesy v okolí Rohožníka ti učarujú. Na kontrolných stanovištiach nás čakali aj zálesácke úlohy. V cieli guláš a skvelá partia.

Nordic walking Rohožník

Dobrým dôvodom pre návštevu tejto mimoriadne príjemnej akcie je aj fakt, že časť kratšej trasy vedie cez vojenské lesy, ktoré sú inak verejnosti neprístupné. Sú v nej lesné piesčité chodníky a zákutia priam ideálne na nordic walking.

V prvom ročníku sa akcie zúčastnilo celkom 127 účastníkov, z toho 78 na 12 kilometrovej a 49 na 4 kilometrovej trase. Všetci to prežili.

Foto Peter Kovaľ

Prišli sme tento rok a rozhodne prídeme na guláš aj na ten druhý.

Veľa zdaru baby znova o rok.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328