7 kopcov 3 jazerá 2022

ZSSK restart challenge

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky. Nesúťažíme. Cieľom je rozhýbať ľudí, dať im zážitky a ukázať im krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť dvoch žolíkov a bonus. Ku každému cieľu zverejňujeme odporúčané trasy. Zdolanie cieľa zdokumentujete fotografiou z cieľa. Prebieha už 7. ročník.

Evidencia cieľov

Termíny

Štart 1.12. 2021
Posledná registrácia 1. 9. 2022
Koniec výzvy 30. 11. 2022

Štartovné

Účastník 9€ 
Rodinné štartovné 15€
Zľavnené štartovné 6€

 • Seniori, ZŤP, mládež <18.
 • Skupiny KST, kluby, školy, tímy: min. 5 účastníkov.
 • ZSSK bezplatne
1
2016
1
2017
1 1
2018
1 1
2019
1 1
2020
1
2021
1 1 +
2022

CIELE 2022

7kopcov 3jazerá 2022

Pozrite si odporúčané turistické trasy a cyklotrasy. Kliknutím na cieľ sa vám rozbalia informácie.

CIELE 2022

Vysoké Tatry boli zastúpené snáď v každom ročníku. Nebude tomu inak ani teraz. Ponúkame vám výstup na Veľké Hincovo pleso, ktoré vám umožní pripísať si aj jeden zo starších cieľov Popradské pleso, ktoré je po ceste. Prirodzene iba očakávame, že tí ambicióznejší to vyšliapnu až na Kôprovský štít.

Turistické trasy na Hincovo pleso

Stoh 1604 m n.m. v Malej Fatre je síce nekonečný ale dostupný aj s deťmi. Poskytuje nádherné výhľady na Veľký Rozsutec, Poludňový Grúň, Veľký Choč i vrch Šíp. Nie náhodou patria všetky menované kopce medzi ciele 7 kopcov 3 jazerá.

Odporúčané turistické trasy na Stoh

Vršatské bradlá sú mohutným vápencovým masívom, ktorý je výraznou prírodnou dominantou stredného Považia. Sú neprehliadnuteľné a viditeľné už zďaleka. Bradlá majú formu ihiel, stien a veží, ktoré sa vypínajú nad lesmi Bielych Karpát. Oblasť je malebná, ľahko prístupná a vedie cez ňu náučný chodník, ktorý sa začína v obci Vršatské Podhradie.

Odporúčané turistické trasy cyklotrasy

Bratislavčania a turisti zo západu mali veľa rečí, že Malé Karpaty zanedbávame. Práve týmto cieľom to chceme napraviť a ukázať vám, že aj v Malých karpatoch vieme objaviť turistické nádherné miesta.

Odporúčané turistické trasy a cyklotrasy

Veľká Fatra nemôže chýbať. Ak som niekomu vďačný, tak je to Estel Samolejová, ktorá upramila našu pozornosť práve na jaskyne, prielomy a skaly Šípskej Fatry.

Po veľkom úspechu Zejmarskej rokliny a Palcmanskej Maše sme sa rozhodli konečne zaradiť medzi ciele aj výhľady a rokliny Slovenského Raja zo strany Severného Spiša a Hrabušíc. Objavíme rokliny a výhľady nevídanej krásy.

Odporúčané turistické trasy cyklotrasy

Región Gron a Hornú Nitru tohto roku zastúpi miesto s úžasnými výhľadmi. Na Žarnov a Buchlovské skaly osobne vystupujem každoročne a chcel by som sa s vami o tento zážitok a krásny kút Slovenska podeliť.

Odporúčané turistické trasy na Žarnov

Vodná nádrž Ružín vznikla pod kopcom Sivec prehradením rieky Hornád v hlbokom kľukatom údolí Bujanovských vrchov a patrí medzi najkrajšie vodné plochy na Slovensku. Chalani z OZ Ružínska priehrada ma navyše informovali, že priehrada prešla významným prečistením a máme sa tešiť na blankytne čistú vodu spojenú s “panenským turizmom”. Čo je panenský turizmus vám priblížime v následnom rozhovore a odporúčaných trasách.
 
 
 

Tí, ktorí ste minulý rok ako bonus vystúpali na Minčol v Oravskej Magure, môžte ho odfajknúť. Pre tých ostatných pripravujeme niekoľko hrebeňových túr a excelentné cyklotrasy. Orava vždy očarí.

Odporúčané turistické trasy 

Z Bralovej skaly sú pekné výhľady na Handlovskú dolinu, Turčiansku kotlinu, Prievidzu i okolité vrcholy Žiaru, Malej Fatry, Kremnických vrchov a Vtáčnika. Pohorie Žiar a okolie Handlovej sme chceli zaradiť už dávnejšie. Nielen kvôli Bralovej skale a Remate ale i kvôli dedinke Sklené, ktorá pôsobí akoby z iného sveta. Je tiež vstupnou bránou do Turčianskej kotliny, Gaderu a Kremnických vrchov. Čaká nás nádherná železničná trať, Sklenianske lúky, skvelé cyklotrasy i hrebeň Žiaru.

Odporúčané turistické trasy cyklotrasy

Gemer máme radi. Máme tam veľa kamarátov. Bonusový cieľ je na pomedzí Slovenského Raja a Slovenského Krasu. Vráťme sa na jeho neobjavené miesta a prejdime unikátne tajomné technické dielo Slavošovský tunel pod vrchom Homôlka, Hrádok, Kubovu hoľu a Ochtinskú aragonitovú jaskyňu. 

Odporúčané ciele a trasy

REGISTRÁCIA 2022

registrácia pre rok 2022 je uzavretá

CENY A OCENENIA

 • Základný balík

Každý zapojený účastník, ktorý zdolá aspoň 5 cieľov

 • Diplom
 • Medaila
 • Knižná publikácia 7 kopcov 3 jazerá
 • Odznak 7 kopcov 3 jazerá

Pokiaľ si objednáte dodávku cien poštou, pribalíme vám k poštovnému aj 1x tričko 7 kopcov 3 jazerá 🙂

 • POHÁR 7 kopcov 3 jazerá
  Najlepšie, najambicióznejšie, najkrajšie výstupy, resp. výnimočné počiny oceníme 10 výročnými pohármi

 • HOMEPOINT CENA
  Rodiny s deťmi, ktoré zvládnu všetkých 11 cieľov získajú špeciálnu cenu (ešte upresníme)

Medailobranie 2021 TU

Vecné ceny

Čarovné Slovensko 3+ cieľov
10x knihy z edície CBS Čarovné Slovensko alebo Slovensko z neba

Tričká 7 kopcov 3 jazerá 3+ cieľov
20x tričko s emblémom 2022

ZSSK cestujúci vlakom
10x 20 € voucher pre účastníkov cestujúcich vlakom ZSSK

HAUZI rodiny
2x víkendový pobyt pre rodiny, ktorí sa počas ročníka ubytujú cez portál Hauzi

Jakutský nôž komplet 11 cieľov
1x ručne kovaný jakutský nôž vylosujeme spomedzi turistov, ktorí zdolali všetky ciele vrátane bonusového

Liberty Mayo 10 cieľov na bicykli
1x skladací bicykel Pegas vylosujeme spomedzi tých, čo zdolajú všetkých 10 cieľov na bicykli

MTB 5+ cieľov bike
5x slnečné cyklokuliare rozdelíme medzi cyklistov, ktorí zdolajú 5 a viac cieľov

 

Čo hovoria účastníci minulého ročníka

ČO TREBA VEDIEŤ

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, na lyžiach alebo cyklisti. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky. Nesúťažíme. Cieľom je dostať vás do prírody a ukázať krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť dvoch žolíkov a bonus. 

Žolík: Ak ste cieľ nedávno absolvovali, nezaujal vás alebo si naň netrúfate, môžete ho nahradiť ktorýmkoľvek cieľom z predchádzajúcich ročníkov.

Bonus: Cieľ navyše, ktorý nemusíte splniť ale ak ho dáte, zaráta sa vám.

Zdolanie cieľa zdokumentujete fotografiou z cieľa, ktorú zverejníte vo FB skupine 7 kopcov 3 jazerá, na instagrame alebo u nás. Ak nie ste na sociálnych sieťach, vytvoríme vám prístup do našej internej siete.

Štart 1.12. 2021
Posledná registrácia 1. 9. 2022
Koniec výzvy 30. 11. 2022

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Odporúčame mať adekvátne poistenie. Účastníci sa zaväzujú dodržiavať pravidlá v národných parkoch a pohybovať sa iba po povolených a vyznačených trasách. Ak si nie ste istí, či trasu zvládnete, spýtajte sa v skupine. Ostatní vám radi poradia. Ak vstupujete do divej prírody, dbajte na bezpečnosť. Najmä ak idete s deťmi. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Oceňujeme na výročnom medailobraní, ktoré sa tradične konalo po ukončení v prvý decembrový Mikulášsky víkend. V pandémii to však veľmi nefunguje.

Hľadáme preto alternatívny model, aby sme sa mohli vidieť už v lete, kedy nehrozí lockdown a obmedzenia. Ešte to spresníme.

Každý účastník, ktorý zdolá aspoň polovicu cieľov dostane diplom, medailu a štartovný balíček. Okrem toho losujeme množstvo vecných cien pre rodiny s deťmi, turistov i cyklistov. Prehľad vyššie. Ambiciózne a výkonnostné výstupy oceníme pohárom. 

Ceny si môžete vyzdvihnúť osobne na medailobraní alebo na akejkoľvek spoločnej akcii, ak nás včas dopredu informujete. Cenu vám môže prevziať aj poverený priateľ, alebo si ju môžte vyzdvihnúť po predchádzajúcej dohode v Bratislave.

Preferujeme zaslanie poštou, pokiaľ si uhradíte poštovné a balné. K poštovnému vám ako bolestné vždy pribalíme 1x tričko 7 kopcov 3 jazerá.

Ceny pre vás uchovávame 3 mesiace po termíne medailobrania. Po tomto termíne už negarantujeme ich prevzatie.

Musíme zvládnuť všetky ciele spoločne ako skupina? Vonkoncom nie. Platí pravidlo: Skupina spolu aj každý účastník extra. Každý člen skupiny je evidovaný úplne samostatne.

Výhodou je jednoduchšia administratíva, evidencia cieľov a výhodnejšie štartovné. Ceny, medaily a všetko ostatné pre jednotlivcov sú rovnaké. To platí aj pre rodiny s deťmi. Skupina je evidovaná pod jednotným mailom. Pri evidencii cieľov stačí ak jeden z účastníkov zaškrtne ostatných. 

Ku každému cieľu ponúkame odporúčané trasy. Sú alternatívne členené extra pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi. Je jedno, ktorú si zvolíte.

V odporúčaných trasách nájdete tiež zaujímavosti, atrakcie a ubytovacie tipy v regióne okolo cieľa. 

Všetky odporúčané trasy zverejníme v priebehu decembra.

Trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel kondične náročný športovec, ale aj začiatočník alebo rodina s malými deťmi. Je iba na Vás akú náročnosť výstupu si zvolíte.

Nepretekáme. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet, výkon, zážitok a ukázať zaujímavé miesta.

Základné štartovné 9€ (jednotlivec)
Rodinné štartovné  15€ (rodina s deťmi)
Organ. skupina 5 a viac účastníková 6€ (jeden e-mail)

ZSSK, ZŤP, starobní penzisti bezplatne. Mládežnícke a športové kluby, školy, triedy s deťmi do 18 r. (ZŠ, SŠ) bezplatne. (musí byť zodpovedná dospelá osoba učiteľ alebo tréner)

Evidencia cieľov je na stránke Reštartnisa v informačnom systéme. Prihlasujete sa svojím menom a e-mailom, ktorý ste uviedli pri registrácii.

EVIDENCIA CIEĹOV

Fotografie z cieľov zverejňujete a s ostatnými účastníkmi komunikujete v uzavretej FB skupine 7KOPCOV 3JAZERÁ. Tu sa tiež organizuje život, eventy, stretnutia a pod…

Ak nie ste na FB umožníme vám prístup do našej internej siete RESTARTNISA, kam môžete uploadovať fotky a dozviete sa vždy všetko dôležité. Tiež môžte fotku jednoducho zaslať na email.

FB 7 KOPCOV 3 JAZERÁ

Instagram s hashtagmi @restartnisa a #7kopcov3jazera

Všetky ciele majú trasy rozdelené podľa náročnosti tak, aby ich zvládla aj rodina s deťmi.

Odporúčané trasy pre rodiny majú vyslovene výletný zážitkový charakter. Je jedno, ktorú z trás si zvolíte. Navyše nemusíte zdolať cieľ celý.

Neprepínajte sily. Ak sa necítite, kľudne sa otočte. Ráta sa aj ochota vyraziť. 🙂

Ak máte akýkoľvek dotaz, nejasnosť alebo podnet, spýtajte sa cez formulár. Toto je jediné miesto, kde garantujeme vybavenie a reakciu.

Prichádzajú nám stovky dotazov a nie je možné reagovať na diskusie alebo správy v skupinách, resp. maily.

DOTAZY TU

Prejsť na začiatok