Ako sa vyrába drevený bicykel v čase nanotechnológií

Pred viac ako 20 rokmi som sa zoznámil s kamarátmi z Prešovského Canoru, ktorí vytvorili celodrevený elektrónkový zosilovač High End kvality. Dokonca s ním i vo svete bodovali a okrem iných cien vyhrali raz v Spojenom kráľovstve aj cenu za najkurióznejší Hi-Fi dizajn. Odvtedy drevo nepodceňujem. Ale bicykeľ?

Michal Iždinský: Ako sa vyrába drevený bicykel v období nanotechnológií
drevená MTB verzia vyhráva aj MTB maratóny

Drevený bicykel?

Keď som videl prvýkrát zmienku o drevených bicykloch, myslel som si že ide skôr o nejaký tip imidžového retro žartu. Až keď som prišiel na stránku bikemi.sk pochopil som, že chalani to myslia naozaj vážne.

Michal Iždinský. Srdciar, cyklista a zapálenec pre krásu a dokonalosť dreva. Prišiel na Slovensku s dosť šialeným nápadom, vyrábať pod značkou BIKEMI na východe Slovenska drevené bicykle. Spýtali sme sa ho, ako sa k tomu dostal.

A prečo v čase karbónu a nano technológií práve drevo ako základný materiál?

PODCAST >

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 317