Desatoro o tom, ako môžeme splynúť na cyklotrase v jedno telo

by

Čo by ste mali robiť aby sme dokázali pri športe splynúť v jedno telo, alebo ako sa správať na cyklotrase tak, aby sme nedošli k úrazu. Prichádza jar a s ňou aj doba na opätovné zverejnenie tohto večne aktuálneho článku. Zopár tipov, pre ľudí pohybujúcich sa na cyklotrasách:


 1. Ak korčuľujete na cyklotrase treba poriadne máchať rukami
  Čím viac máchate, tým väčšiu šancu máte, že nikto okolo Vás neprejde.
  Ak ste dvaja, zásadne vedľa seba, najlepšie každý na inej strane cesty a držte sa za ruky.
  Nech láska riadi vaše kroky.
 2. Ak bicyklujete v skupine jazdite zásadne vedľa seba
  ak ste dvaja – vedľa seba,
  traja – tiež vedľa seba,
  štyria – prirodzene vedľa seba,
  hlavne sa nezaujímajte o to, čo sa deje okolo Vás a za Vami – teraz ste tu predsa vy.
 3. Skvelá muzika do slúchadiel
  Áno oddajte sa jej naplno. Najhlasnejšie ako sa dá. Čo slúchadlá a uši znesú. Úplný zážitok dosiahnete, ak pri tom zatvoríte oči, alebo budete sledovať nebo a necháte sa unášať emóciou. Tie vlny. Čo na tom, že ste na cyklotrase.
 4. Máte psa? Niet lepšieho miesta na venčenie ako cyklotrasa
  Zásadne nie na tráve, ani vedľa cesty. Ideálne je to na cyklotrase. Ideálne na vodítku. Vy na jednej strane cesty, pes na druhej a krížom cez cestu vodítko. Bomba. Skúste si predstaviť čo sa stane so mnou, s Vami a so psom, ak to vodítko zoberiem v 36 km rýchlosti.
  bonusový tip pre koníčkarov:
  Mladí priatelia, ktorí v zime vyvádzate kone (napr. na Bratislavskej hrádzi z neďalekej jazdeckej stajne), jazdite s nimi zásadne po asfalte. Cyklotrasa je fakt pohodlná a je to najlepšie miesto pre konské fekálie. Jazdiť slalom medzi konskými hovnami je nesmierne vzrušujúce a ak aj padneme, padneme do veľkého, teplého a mäkkého. Len v žiadnom prípade s koňom na poľné cesty. Neobmedzujte sa.
 5. Ešte lepšie je mať voľne pusteného nevycvičeného psa
  Ale čoby, ten váš je dobrý, dobručký, iba občas neposlúcha a vyskakuje do okoloidúcich cyklistov.
 6. Nezabudnime na rodiny s deťmi
  Veselo posmeľujte deti, aby sa smiali a nedávali pozor. Stačí, ak budú robiť slalom z jednej strany na druhú. Jazdili od krajnice ku krajnici, najlepšie nepredvídateľne a s džavotom. Perfektne si tým cibria zmysly.
 7. Ak stretnete známeho zastavte v strede cesty. Pokecajte a hlavne neuhnite na kraj.
  Táto chvíľa je predsa vaša.
 8. Máte foťák? Skúste selphie. Skočte mi na poslednom metri do cesty a začnite sa cvakať.
  Veď – SAGAN – že pri tom nestihnem vycvaknúť tretru, asi spadnem a zlomím si kľúčnu kosť? Nevadí. Vaša fotka bude už večer na facebooku. A bude cool.
  Pozn.: Neveríte, že je toto možné? Ale choďte. Už dva krát sa mi to stalo.
 9. A ak máte auto, neobmedzujte sa. Nandajte to všetkým na cyklotrase. Cyklistom i korčuliarom. Že je zákaz vjazdu? Pre Vás?
  Načo tam zavadzajú, keď idete na svoj hausbót. Nech vidia, že vy na to máte. Že ste niečo viac. Ako k tomu prídete, aby Vám zavadzali. Ak ma líznete o pár milimetrov hneď budem krotkejší a nabudúce si to možno rozmyslím, na cyklotrasu vyrazím iba s obrneným transportérom. Ale najmä:
 10. Ak vychádzate z bočnej na hlavnú zdieľajte, socializujte sa. Píšte SMS správu alebo telefonujte ružovým telefónom.
  Posledne to stálo mojho kolegu jeden bycikel, dva zuby, tri rebrá a ako bonus kľúčnu kosť. Ale veď nepokecáte? V nemocnici oceníme vaše reakcie typu: „Prepáčte, nevšimla som si Vás“.

A záverom

Jazdím priemerne 33 km rýchlosťou a mám 85 kg. Nohy mám zacvaknuté v tretrách. Ak do seba nabúrame, prienik našich tiel bude nekonečný zážitok.

Aby som bol objektívny, skúsime v ďalšom poste pridať aj niečo opačné. Ako by sa mal chovať cyklista na kombinovaných trasách pre chodcov a cyklistov. 🙂

Prajem príjemné chvíle pri športe.

 

Spúšťame Jarný cyklo kardionápravník s podtitulom

CESTA NA MESIAC

Pridáte sa a pomôžete nám zdolať za 3 mesiace 384 000 km?

Žiadne preteky, koľko dáte, toľko dáte.

 Jarný kardio nápravník 2017

 

Dáte 2. ročník challengu 7 kopcov, 3 jazerá 2017 s nami? Okrem hodnotných cien vás čakajú perfektní ľudia a najmä krásne zážitky. Rodina platí iba jedno štartovné. Deti, seniori, ZŤP a partneri zdarma. Ak ste turistická skupina, športový klub a pod… opýtajte sa na zvýhodnené spoločné štartovné. Napíšte nám na info@restartnisa.sk. Základné informácie máte, už len prihlásiť sa, obuť bežky/vibramy/skialpy, nasadnúť na bicykle a vidíme sa v Rajci! Budeme radi, ak sa zúčastníte aj fotosúťaže a podelíte sa o svoje zážitky z túr fotografiami/ článkami alebo dobrými radami a odporúčaniami. 

Kriváň odporúčané trasy
Kriváň je vrch ovenčený národnou gloriolou. Vidieť ho z celého Liptova. Jeho siluetu pozná snáď každý. Leží nad Kôprovou a ...
Čítať Viac
Muranska planina
Muránska planina sa nachádza v západnej časti Slovenského rudohoria. Na jej území sa stretávajú štyri geomorfologické celky Veporské vrchy, Spišsko-gemerský ...
Čítať Viac
Krížna
Ďalším z cieľov tohtoročného ZSSK Reštart Challengu 7 kopcov, 3 jazerá 2017 je tretí najvyšší vrch Veľkej Fatry, nachádzajúci sa ...
Čítať Viac
Sulovske skaly
Súľovské skaly sú jedným z najväčších fenoménov prírodných krás severozápadnej časti slovenskej krajiny. Ich jedinečnosť obdivujú milovníci prírody už dávno ...
Čítať Viac
Roháčske plesá doporučené trasz 7 kopcov, 3 jayerá 2017
Roháčske plesá Nadšencov vysokohorskej turistiky (VHT) od nepamäti láka jedna z najkrajších a zároveň náročnejších hrebeňoviek na Slovensku- hrebeň Západných ...
Čítať Viac

Comments

comments

4 Responses to "Desatoro o tom, ako môžeme splynúť na cyklotrase v jedno telo"
  • Jou, dufam ze som neprestrelil, ale pisal som to z duse. Je nas na zemi vela a musime sa nejak pomestit. Ak sa chceme nezabit, musime sa aj trochu tolerovat.:-)

 1. Hlavne ebajkeri nezabudajte, ze ste casto najrychlejsi na trase, preto treba byt aj najopatrnejsi a najohladuplnejsi…potom vás budú mať všetci radi, tak si to sami nepokazte !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *