Dunajská cyklistická inšpirácia

Aj takto neotrelo sa dá pozerať na Devín. Občas je dobré zliezť z hrádze, zobrať krosák a poblúdiť po Dunajských brehoch. Okrem bohom zabudnutých rybárskych chát človek iba niekoľko kilometrov od Bratislavy objaví neskutočnú divočinu. Cestička začína len kúsok pred mostom Lafranconi. Zbehneme dole a len k Dunaju. Červená vás už nepustí. Ak ste asfaltkoví, obídete si aspoň bývalú čáru. Ak by ste sa tu ocitli pred 30 rokmi, asi by vás zastrelili. Dnes veselo schádzame dole k brehu a skutočné discovery iba začína.

dev-7

Cestička nie je najširšia, zľava aj sprava nás ošľahávajú dvojmetrové žihľavy a všetky typy lužných bylín. Nedáme sa. Uvedomujem si, že cykloturistika mi učarovala. Rád spoznávam na bicykli nové miesta a najmä milujem keď idem to neznáma a neviem, čo ma čaká. Objavujeme starý bunker. Zopár open-minded mlaďasov si robí vatrovú žúrku priamo na brehu Dunaja. Míňame nádherné miesta, ktoré mi pripomínajú staré hrušovské rameno. Kameňolom, Devínska kobyla, Braunsberg všetko naopak z druhej strany. Nie cesťácky rýchlo, ale o to viac zaujímavo. Je mi divné, že ako stará bratislavčan som tu ešte nebol. Pritom na hrádzi po nezáživnom asfalte to valím temer obdeň. Orth, Donau-Auen… Tento trek vnímam ako vstupný bonus. Podchvíľou sa zastavujeme. Nanajvýš na minutu. Inak nás komáre zaživa zožerú. Ale aj to patrí k Dunajským luhom. Skúšame niekoľko ciest, ale k tunelu pri Hainburgu sa to tadeto naozaj nedá. Vraciame sa cez polia. Asfaltová cyklotrasa je pre nás beznádejne nudná. Nádherný trek. A mohol som sedieť na zadku v kancelárii, alebo niekde na pive. Orth nabudúce.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

3 komentáre na “Dunajská cyklistická inšpirácia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *