Jesenný turistický a nw Výstup na Zobor

V spolupráci s asociáciou športových klubov mesta Piešťany sme v sobotu dňa 12.10.2019 pre členov reštartnisa a širokú verejnosť v rámci “Európskeho týždňa športu“  a výzvy  7 kopcov 3 jazerá zorganizovali jednodňovú turistickú akciu: Jesenný turistický a nw výstup na Zobor.

Výstup na Zobor

Tesne pred štartom spod Nitrianskeho sanatória si mohli účastníci vďaka akreditovanej inštruktorke nw Ley Michalčíkovej vyskúšať základy nordic walkingu.

Na vrchole medzi 12,00 hod a 13,00 hod.dostal každý účastník okrem skvelého pocitu aj účastníčky odznak.

Babie leto dodalo svoju neopakovateľnú atmosféru a počasie vyšlo fantasticky.

Svoradov prameň a jaskyňa

Dali sme Svoradov prameň, jeho jaskyňu, výstup na Meškov vrch, Zobor aj Pyramídu.

Svoradova jaskyňa je pomenovaná podľa pustovníka sv. Svorada, ktorý ju obýval začiatkom 11. storočia. Sv. Svorad žil veľmi prísnym asketickým životom, celé dni tvrdo pracoval, temer nejedol a okolo pása nosil mohutnú kovovú reťaz, ktorá mu časom vrástla do tela. Aby neochabol v modlitbe ani počas noci, vymyslel si rozličné mechanizmy, ktoré mu zabránili zaspať. Sedával na pni obkolesenom ostrým tŕstím a keď ho premáhal spánok a jeho telo sa naklonilo na tú či onú stranu, tŕstie ho bolestivo bodlo. Na hlave mal položenú drevenú korunu, na ktorej zo štyroch strán viseli kamene. Vždy keď mu padla hlava, jeden z kameňov ho udrel.

Svoradova jaskyňa je dlhá 30 m, priechody medzi jej jednotlivými časťami sú však veľmi úzke, a tak sa v praxi vchádza len do prvej – vstupnej siene. V tejto sieni, ktorá – podobne ako ostatné časti jaskyne – nemá kvapľovú výzdobu, sa nachádza kríž so svätým obrázkom. 

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 110