Propozície

7 kopcov, 3 jazerá je celoročná výzva pre milovníkov Slovenska, prírody, turistiky, cykloturistiky a aktívneho pohybu. Našim cieľom je dostať ľudí z gaučov a spred televízora do prírody. Naštartovať ich na zdravší životný štýl, zážitky a aktívny pohyb v prírode. Každý rok vyhlasujeme 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia, ktoré účastníci v priebehu roka zdolávajú sami alebo v skupinách. Tento rok štartujeme už 4. ročník. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 1483 aktívnych účastníkov. Každý z cieľov má odporúčané výkonnostné trasy. Na konci každého ročníka získa účastník diplom, medailu a fotopublikáciu z aktuálneho ročníka. Vďaka partnerom losujeme tiež množstvo hodnotných cien.

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masové výstupy. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera/skupinu na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, alebo rodina s malými deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska.

Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi. Pre rodinných príslušníkov, seniorov, deti a ZŤP poskytujeme bezplatné štartovné. Organizátorom podujatia je neziskové združenie Reštartnisa, o.z.

Vtáčnik
Bojnice Bike park

Babia hora
Oravská Polhora

Zelené pleso
Vysoké Tatry

Sĺňava
Piešťany, Považský Inovec, Ahoj Bike park

Kečka, Kozí chrbát
Nízke Tatry

Skalka
Kremnické vrchy

Zobor
Nitrianska lesostep

Zádieľska tiesňava
Slovenský kras

Červený kláštor
Pieniny

Domica
Jaskyne Slovenského krasu

 

Zaregistrovať sa do výzvy môžte od 1.12.2018 do 30.7.2019. Po registrácii uhraďte štartovné a zapojte sa do skupiny (všetko nájdete v potvrdzovacom e-mail). Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele.

 • Štart  1.12 2018
 • finále 30. 11. 2019

Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným, ešte neabsolvovaným cieľom z minulých ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je iba na vás.

Výber termínu, partie i náročnosti trasy si volíte sami. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….

Zvládnuté ciele evidujete tu: [Evidencia cieľov]. Fotku z cieľa spolu s termínom splnenia tiež uploadnite na facebook do skupiny 7 kopcov, alebo pošlite mailom. Podeľte sa s nami, radi Vás pochválime. Tie najlepšie fotky a príbehy zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover. Oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy.

Termín medailobrania (slávnostného ukončenia a odovzdania cien) je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.

 • Ak idete do challengu výkonnostne (turista, bežec, cyklista) oceníme extra výkony extra oceneniami.
 • Ak idete do výzvy s rodinou, pre turistiku, výlet a zážitok platí: Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom a medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov alebo ktorúkoľvek z odporúčaných trás. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ. Špeciálne ceny máme pre rodiny s deťmi.

Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a na vlastné riziko. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet a zážitok.

Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a FB skupine. Ak ste sa zaregistrovali, prihláste sa do skupiny: FB 7 kopcov 3 jazerá

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Každý z cieľov má odporúčané cyklotrasy rôznych stupňov obťiažnosti. V šiestich z cieľov vám predstavíme neskutočné bikeparky. Zvyšné ciele ponúkajú excelentné MTB a cross traily. Všetky trasy nájdeme v odporúčaných cyklotrasách. Je iba na vás, ktorú si vyberiete a zdoláte.

Tento challenge nie sú preteky. Ale extra ohodnotíme špeciálne výkony.

Oceníme tiež, ak nám napíšete blog, reportáž z výjazdu (v prípade, že máte zjazdené) alebo nám odporučíte aj vlastné traily.

Hlavná cena aj v tomto ročníku horský bicykel Bianchi Kuma.

Zdolajte to s deťmi, zažite nádherné zážitky a objavte s nami krásy Slovenska.

Rodiny s deťmi (otec, matka, manžel, manželka, deti – spoločné priezvisko) platia iba jedno rodinné štartovné 12eur pre celú rodinu.

Každý z cieľov má odporúčané trasy rôznych obtiažností. V každom z cieľov sú pripravené aj výkonnostne nenáročné zážitkové trasy, ktoré zvládnu aj malé deti.

Je iba na vás, ktorú z odporúčaných trás si vyberiete. Hociktorá je akceptovaná ako splnenie cieľa, aj v prípade, že s deťmi nezdoláte vrchol.

 • Štartovné  9 €
 • Rodinné štartovné  12 € rodina s deťmi
 • Skupinové štartovné 6 €/os. zľava 30%
  min. 5 účastníkov v registrovanom klube
  KST kluby, cyklokluby, športové oddiely, školy a pod…
 • Seniori, mládež do 15 rokov a ZŤP štartovné neplatia
 • Pracovníci ZSSK bezplatne

ŠTARTOVNÝ BALÍČEK PRE VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV

 • Každý zapojený účastník dostane diplom s cieľmi, ktoré zdolal.
 • Každý aktívny účastník (min. 5 cieľov) dostane tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2019.
 • Každý nový účastník, ktorý sa prihlási do 31.12.2019 získa spätne aj tlačené publikácie minulých ročníkov.
 • Každý, kto zdolá aspoň polovicu cieľov dostane na krk k diplomu aj medailu. (pozri medailobranie)
 • Každý, s kým sa osobne stretneme na niektorom z eventov dostane odznak 7 kopcov 3 jazerá.

10x tričko 7 kopcov 3 jazerá vylosujeme medzi účastníkmi ktorí splnili 5 a viac cieľov.

Na vecných cenách ešte s partnermi pracujeme a postupne ich do januára zverejníme. Ale aby sme vás namlsali:

RODINY S DEŤMI

3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované extra.

2 x turistický batoh PUMA pre deti s najheroickejšími výkonmi 🙂

MTB A CYKLISTI

Hlavná cena pre bajkerov bude tradične bicykel Bianchi Kuma 27.1. v hodnote 800 €. Bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.

3x turistický batoh PUMA pre cyklistov, ktoríí zdolajú aspoň 5 cieľov.

3x víťazné poháre 7 kopcov 3 jazerá 2019 budú určené pre najambicióznejšie výstupy bicyklom.

5x set slnečných športových okuliarov rozdelíme medzi cyklistov, ktorí zdolajú aspoň 5 cieľov.

TURISTI

Ako sa kuje Jakutský nôž
Ako sa kuje Jakutský nôž

2x ručne ukutý Jakutský nôž – ručne ukované jakutské nože, ktoré sa nedajú kúpiť iba zaslúžiť. Budú vylosované spomedzi turistov, ktorí zdolali všetkých 10 cieľov.

3x turistický batoh PUMA Bude vylosovaný spomedzi turistov, ktorí zdolali aspoň polovicu cieľov.

8x vítazné poháre 7 kopcov 3 jazerá 2019 – budú určené pre najambicióznejšie výstupy a najaktívnejších turistov (skupina, rodina, jednotlivec)

ADIDAS OUTLET zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
3 x voucher 100 €
5 x voucher 50 €
10 x voucher 20 €
všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave.

a to sme zďaleka neskončili. Stále pracujeme. 🙂 Cien ešte pribudne. Budú zážitkové, lepšie, bude ich viac a budú ešte hodnotnejšie ako tie v minulom ročníku. 🙂

 

Vitajte vo výzve.
Ďakujeme za registráciu.
  
Kvôli EU smernici GDPR sme povinní vyžiadať si Vaše povolenie na spracovanie výsledkov.
Za rodinu, deti, partnera platíte len jedno štartovné. ZŤP, seniori bezplatne.
Registračný poplatok uhraďte prosím s vašim menom na účet FIO banka SK0783300000002000981151

Ak sa vám challenge páči, dajte o nás vedieť. Zdieľajte nás. Vďaka.
Ciele 2019