Jesenný cyklovýšlap na eTríbeč

Babie leto sa toho roku ukázalo o pár dní neskôr. Čistá obloha, teplo, temer bezvetrie, ideálne počasie prevetrať hlavy. Jesenný cyklovýšlap s E BIKE CENTROM na eTríbeč. To e znamená fakt, že sme prvýkrát sadli na e-bajky s cieľom vyskúšať ich limity. Opak bol pravdou. Bajky prevetrali nás.

Celoodpružené čistokrvné tátoše s motormi Bosch Performance CX sa chvália tým, že zvládnu na jedno nabitie aj 100 km trasu. Závisí to najmä od pomoci, ktorú si od Boschu vyžiadate. Módy eco a tour sú skôr na výkon, s módmi sport a turbo to však naplno roztočíte. Ale zaskuvíňa aj baterka. Najmä v kopcoch. Keďže som čistý XC-čkár, začal som zľahka, bez motora. Bol som prekvapený tým, ako ľahko bicykel s plusovými plášťami ide. Priznám čakal som väčší odpor. Moje hrdinstvo však vydržalo iba po prvý kopec. Zvedavosť nedala a ja som prvý krát zažil cestu hore v rýchlosti pre mňa nevídanej. S týmito plášťami a týmto nádobíčkom je každý kilometer po asfalte hriechom. A toho sme sa držali. Cítiac obrovskú výkonovú rezervu pod sebou pustili sme sa objavovať aj chodníky, na ktoré by som štandardne nešiel. Povestné lámačky v 24% stúpaniach sa nekonali. Namiesto endorfínov nabehol aj do kopca adrenalín. Len sa nevykotiť.

Zoborská lesostep a hrad Gýmeš

Skutočný adrenalín však prišiel až na trailoch v záverečnej etape tesne pod vrcholom. Pluskové pneumatiky sa valili cez kamene, haluze a polámané konáre ako traktor. Ako tank. Umiestnenie motora a baterky v spodnej časti má tiež svoj význam. Posunie ťažisko o hodne dole a vy zrazu dávate zákruty, aké by ste ani neverili, že dáte. Nikdy som nebol drsným downhillistom, ale tieto plášte posunuli zábavu v lese na úplne nová level.

Áno e bajk pomáha, je to o výkone ale je to najmä o zážitku. A adrenalíne. O prejazdoch, ktoré si možno inak netrúfnete. Trasy sa predĺžia a človek zažije veľa zábavy. Pokiaľ …nedáš papuláka.

[plsc_youtube url=”https://youtu.be/NM1qgDs6VQI” width=”700″ height=”400″ autoplay=”no” responsive=”yes”]

Tríbeč je na jeseň nádherný. Plný farieb a života. Najúžasnejší je však južný pohľad na Zoborskú lesostep a hrad Gýmeš. Pokoj a pohoda. To je to, čo ma na horákoch baví.

[pl_section section=”popthumbs” id=”114340819″]

Na e-bajkoch sme sa bláznili niekoľko hodín po tých najvychytenejších trailoch. Na konci sme nastúpali čosi vyše kilometra a atakovali sme 40 km vzdialenosť v naozaj ťažkom teréne. Baterka na konci stále ukazovala čosi viac ako polovicu kapacity. A to nie som najľahší. Dobré.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.