Krst Turistického atlasu Slovenska pod Kráľovou hoľou

Krst Turistického atlasu Slovenska pod Kráľovou hoľou prebehol v obci Šumiac. Slávnostného aktu sa zúčastnila starostka obce, Jarmila Gordanová ako i Eva Škutová z Klubu slovenských turistov.

Kráľova hoľa krst turistického atlasu VKU
Letecký pohľad na Kráľovu hoľu

Kráľova hoľa

Slávnostné uvedenie atlasu do života bolo spojené so 4. ročníkom VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu. Unikátne výhľady z najlepšieho výhľadového vrcholu Slovenska a výnimočný krst legendárneho kartografického diela, spríjemnilo nádherný septembrový slnečný deň necelým dvesto účastníkom.

Kráľova hoľa krst turistického atlasu VKU
Výstup na Kráľovu hoľu

Krst Turistického atlasu Slovenska prebehol v malebnej obci Šumiac pod Kráľovou hoľou  

Septembrová sobota patrila nielen turistom, ktorí obľubujú jesennú horskú turistiku, ale i kartografickému tímu, ktorý pracoval na aktualizácii Turistického atlasu Slovenska. Slávnostné uvedenie atlasu do života zahájila starostka obce Šumiac, Jarmila Gordanová.

„Som veľmi rada, že do popredia sa dáva pešia turistika a cyklistika, pretože som zásadne proti tomu, aby na Šumiaci bola lanovka alebo sa niečo budovalo, pretože viem, že ľudia v rušných mestách čím ďalej tým viac pociťujú potrebu ticha, prírody a nedotknuteľnosti,“

hovorí Gordanová.

Vydavateľský tím Turistického atlasu Slovenska zastúpil Bohuš Schwarzbacher a Milan Paprčka ako autor atlasu.

„VKÚ výstup na Kráľovu hoľu organizujeme v spolupráci s Klubom slovenských turistov už štvrtý rok. Tým, že rok 2021 bol pre náš vydavateľský tím jedinečný, rozhodli sme sa kartografické veľdielo, Turistický atlas Slovenska, netradičným spôsobom uviesť do života na tejto turistami obľúbenej akcii,“

približuje vydavateľ máp a pilot Milan Paprčka.
Kráľova hoľa krst turistického atlasu VKU
Kráľova hoľa vysielač

„Nech turistov vždy bezpečne dovedie domov…“

Slávnostného aktu sa zhostila Eva Škutová zo značkárskej sekcie Klubu slovenských turistov, a tak sa stala oficiálne krstnou mamou turistického atlasu. Po povzbudivých slovách uviedla atlas do života posypaním hrudou zeme z Kráľovej hole.

„Tak ako aj Kráľova hoľa je významným vrchom pre Slovákov, tak nech je aj tento Turistický atlas Slovenska elitným dielom, ktoré bude slúžiť všetkým turistom, ktoré bude spoľahlivo viesť turistov, aby nezablúdili a ktoré ich vždy bezpečne dovedie domov,“

hovorí Eva Škutová.

Z najvyššieho vrcholu východnej časti Nízkych Tatier je možné vidieť až šesť štátov. Je to unikátne miesto, ktoré navštevujú tisícky turistov. „Preto ste už teraz pozvaní všetci turisti na 5. ročník VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu,“ hovorí Andrea Farkašová, média manažérka vydavateľstva a kurátorka Slovenského múzea máp. Krst Turistického atlasu Slovenska pod Kráľovou hoľou vyšiel skvelo. Krátek video s krstu:

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 78