Laskomerské MTB singletraily

Je aprílová nedeľa. Predpoveď počasia síce neveští nič dobré, ale nechce sa mi sedieť doma tak volám kámošovi, či nejdeme spáchať nejaký bajkerský výlet. Už dlhšiu dobu mi v hlave vŕtali single v Banskej Bystrici. Niečo som o nich počula, ale akosi nebola príležitosť ísť tam pozrieť. A tak padlo rozhodnutie…

Naložíme bajky do auta a vyrážame smer Banská Bystrica. Cestou sa na čelnom skle auta začínajú objavovať kvapky dažďa, ktoré stále viac a viac naberajú na intenzite. Nás to ale neodradí, ideme za každého počasia, nie sme predsa z cukru. Prichádzame na parkovisko nad Rooseveltovou nemocnicou. Po chvíľke čakania nakoniec prestáva pršať, a tak sa vyberáme už na bajkoch smer Laskomerské single.

Z Banskej Bystrice nad Roosveltovou nemocnicou

Už od parkoviska nás na správnu cestu navádzaju ceduľky na stromoch s označením. Cez poľnú cestu prechádzame do lesíka, kde cca po 4km mierneho stúpania prichádzame na rázcestie s malým prístreškom a orientačnou tabuľou, na ktorej je mapka s trailíkmi.

Laskomerské traily

  • Dlhý (stredne náročný),
  • Laskomerský (náročný),
  • Koreňovka (ľahký) a
  • Ravasky (stredne náročný)

Do oka mi padol Laskomerský. Píšu o ňom, že je to najnáročnejší hravý flow trail s dĺžkou 3,3 km. Dnes vyskúšam tento. Chvíľku oddýchneme, zapínam kameru a vrháme sa na trailik, ktorý je mierne mokrý a lepivý. Ideálne podmienky 😊. Zákruty striedajú vlnky, sem tam malý korienok. MTB singletrail je pekne upravený, krásny, hravý… naberáme na rýchlosti a užívame si peknú jazdu.

Príroda naokolo sa zelená jarným pučaním bukových listov – nádhera… jazda je veľmi príjemná, občas si poskočíme na miernych skokoch a vlníme sa zákrutami lesom.

Pred koncom trailu sú dve možnosti na výber. Dá sa pokračovať rovno cez mierne korenistý úsek, alebo prudko stočiť doľava a vyskúšať si niekoľko switchbackov na záver.

Keď zídeme z trailu, presunieme sa ešte k malému pumptracku, kde si spravíme pár amatérskych koliečok a presúvame sa pomaly k autu. Cesta je dobre značená šípkami, tak sa nemusíme báť, že zablúdime… Veľmi sa mi tu páčilo, určite sa sem ešte niekedy vrátim a pojazdím aj ostatné trailíky.

Tu som našla o tom článok Welovecycling

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Monika Popluhárová
Monika Popluhárová

Žilinčanka, nadšená MTB bajkerka a turistka nám predstavuje skvelé singláče a MTB traily okolo Slovenska. Sleduj náš instagram.

Articles: 3