Poznáte slovenské hory? on line kvíz

Kopce a pohoria na Slovensku ponúkajú množstvo príležitostí na rodinné výlety, turistiku a cykloturistiku. Poznáte slovenské hory? on line kvíz. Otestuj sa, koľko o slovenských horách viete. 10 otázok vyberáte zo 4 odpovedí. Test vám nezaberie viac ako pár minút.

Test: Slovenské hory

10 otázok na tému turistika a príroda na Slovensku. Test je bezplatný, netreba žiadne registrácie. Správne odpovede sa zobrazia na konci testu. Ako obstojíte? 🙂

Výsledky

Super gratulácia

Zvládli ste test lepšie ako 70% otestovaných. V uplynulých 8 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré kopce navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy. Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré kopce navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

#1. Jeden z najkrajších výhľadov ponúka Veľký Choč. Odkiaľ vedie najstrmšia výstupová trasa? ? cez Jastrabiu dolinu a sedlo Vráca

Veľký Choč ponúka nádherné výhľady na Vysoké i Nízke Tatry, možno zazrieť aj Kľak, Oravskú priehradu a Liptovskú Maru.

Ďalej

#2. Ako sa volá kopec s týmto nádherným výhľadom do Ponitria? ? Vrch je súčasťou prírodnej rezervácie Buchlov.

Jedným z najzaujímavejších vrchov Vtáčnika je Žarnov nachádzajúci sa v bočnom hrebeni pohoria, neďaleko obcí Horná ves a Oslany.

Ďalej

#3. Ktorý Slovenský národný park má najmenšiu rozlohu? ? Kúsok vedľa sú Lechnické traily.

Náš najmenší národný park sú Pieniny. Majú rozlohu iba 37,5 km2.

Ďalej

#4. Gerlach asi pozná každý. Ktorá cesta nevedie na vrchol? ? Na výber sú štyri hlavné výstupové cesty. Jedna je zle pomenovaná.

Štandardná výstupová cesta vedie zo Sliezskeho domu tzv. Velickou próbou. Iba s horským vodcom.

Ďalej

#5. Ako sa volá tento kultový kopec v srdci Slovenska? ? Majestátna skala s úžasným výhľadom nad Fačkovským sedlom

Kľak je symbolom Lúčanskej Malej Fatry a sčasti aj Strážovských vrchov. Je známy svojim kruhovým výhľadom

Ďalej

#6. Vtáčnik je najvyšším miestom rovnomenného pohoria. Akú dosahuje výšku? ? Vedľajší vrchol pohoria Kláštorská skala dosahuje výšku 1279 m n.m.

Z Kamenca pod Vtáčnikom sa každoročne organizujú Silvestrovské výstupy na tento vrchol. Ženy si však vydobili, že výstup prebieha o deň skôr. 🙂

Ďalej

#7. Ponúka nádherné výhľady na Tatry, Levočáky i Pieniny. Ako sa tento kopec volá? ? Najvyšší vrchol Spišskej Magury

Veterný vrch 1112m n.m. je najvyšší vrch Spišskej Magury. Z Vyšných Ružbách naň vedie viacero turistických trás. Hoci je popri Tatrách menej známy poskytuje excelentné výhľady na Vysoké Tatry, Pieniny i Levočské vrchy.

Ďalej

#8. V ktorom pohorí môžete nájsť Malý a Veľký Václavák ? Bývalý vojenský výcvikový priestor Javorina

Bývalé vojenské pásmo Javorina v Levočských vrchoch je novým objavom pešej turistiky aj cykloturistiky. Sú tu desiatky kilometrov ciest a neobjavených trás.

Ďalej

#9. Hrebeňovka Roháčov míňa niekoľko vrcholov. Ktorý vrchol do Roháčov nepatrí?

Asi najexponovanejší je prechod Ostrého Roháča. Na vrchole je približne šesťmetrová šikmá plošina zabezpečená reťazou. Ak trpíte závraťou toto miesto radšej obíďte. 🙂

Ďalej

#10. Ktoré tvrdenie o Vápennej nie je správne? ? Toto miesto je jedným z najkrajších v Malých Karpatoch.

Vrchol Vápennej je označený približne štvormetrovým stĺpom s malou vyhliadkovou plošinkou pre jednu až dve osoby. Bralo poskytuje skvelé výhľady do okolia.

Koniec
7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Testy a Kvízy
Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Articles: 18