Dunajec

Pieniny a Dunajec na pltiach

Na pltiach kaňonom Dunajca. Lesnica a cyklovýlet do Červeného Kláštora a jeho múzea posiateho farebným kobercom voňavých byliniek.
Tokaj alias Slovenské Toskánsko

Tokaj alias Slovenské Toskánsko

Navštívili sme najmenšiu vinohradnícku oblasť na juhu Košického kraja – Tokaj alias Slovenské Toskánsko a stredoveké tufové vínne pivnice.
Kam na Slovensko

Najkrajšie turistické trasy Slovensko. Zapoj sa do skupiny 7 kopcov 3 jazerá.
Turistika hiking Slovensko. Tipy na výlet. Kam na výlet, či na túru. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky. Nesúťažíme. Cieľom je rozhýbať ľudí, dať im zážitky a ukázať im krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť dvoch žolíkov a bonus. Ku každému cieľu zverejňujeme odporúčané trasy. Zdolanie cieľa zdokumentujete fotografiou z cieľa. Prebieha už 8. ročník.

Turistika a hory na Slovensku umožňujú kondične náročné vysokohorské túry ale aj nenáročné rodinné výlety s deťmi. Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Malá Fatra, Veľká Fatra, Spiš, Malé Karpaty. Objavujeme najkrajšie turistické trasy na Slovensku.

Samostatnou kapitolou sú deti a turistika. Ako ich motivovať k výkonu a horám? Víkendový výlet s deťmi môže ponúknuť veľa spoločných zážitkov. Turistika, hiking, cyklotrasy, kam na výlet s rodinou.

Objav s nami Slovensko

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Zdieľať