Ćarovné Slovensko

Kvíz: Poznáte slovenské hrady a zámky? Otestujte sa.

Slovenskú históriu nám pripomína viac ako stovka hradov a zrúcanín. Máme tiež bezpočet kaštieľov a zámkov. Niektoré udržované a niektoré už schátrané a polozabudnuté. Poznáte ich názvy a históriu?

Hrady zámky a kaštiele na Slovensku

Otestujte sa

8 otázok. Vyberte správnu odpoveď. Máte na to 2 minúty. Test vám hneď napovie, ako ste na tom 🙂

Výsledok

Super gratulácia

Zvládli ste test lepšie ako 70% otestovaných. V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré z hradov navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré z hradov navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

#1. V pohorí Tríbeč máme niekoľko hradov. Poznáte ako sa volá tento? ? K hradu sa dostaneme popri Apponyiovskom kaštieli

Oponický hrad leží medzi Topoľčanmi a Nitrou. K hradu sa dostaneme zančenou cestou popri Apponyiovskom kaštieli.

#2. Ako sa volá hrad nad obcou, rovnomenným podhradím? ? Prvá zmienka o hrade sa spomína už v roku 1208

Hrad Hričov sa vypína nad obcou Hričovské podhradie.

#3. Kde sa nachádza tento zámok? ? Na mieste súčasného zámku stál pôvodný stredoveký hrad postavený v 11. storočí. Prvýkrát sa spomína v Zoborskej listine z roku 1113.

Hrad v Hlohovci dobre vidno z diaľnice. Kaplnka na zámku bola kedysi pútnickým miestom. Existuje tiež mnoho legiend o únikových tuneloch zo zámku. Viac tu

#4. Z ktorého hradu sa vám naskytne takýto krásny výhľad na Považie? ? Hrad ponúka krásny výhľad na Považie

Tematín. Dostanete sa tam z Hrádku, z Lúky alebo z Bezovca. Stredoveký hrad z 13. storočia v horách Považského Inovca vstáva vďaka dobrovoľníkom z popola.

#5. Tipnite si koľko schodov vystúpate ak si dáte prehliadku Oravského hradu? ? Na hrade sa natáčal aj pôvodný film Dracula.

Oravský hrad je nepochybne jeden z najznámejších, najnavštevovanejších a najkrajších hradov na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Jeho návštevu by ste nemali opomenúť.

#6. Do ktorého hradu sa dostanete touto bránou ? Je v centre významného národného parku vedľa Veľkej Lúky.

Hrad Muráň je legendou. Patrí k najvyššie položeným hradom. Je prístupný z obce Muráň, Veľkej Lúky a Prednej Hory.Asi najpohodlnejší výstup je zo sedla Javorinky.

#7. Tento hrad sa nachádza v Tríbečských horách. Poznáte jeho názov? ? Nachádza sa na západnom Slovensku

Zrúcaninu hradu Hrušov nájdete na strednom vrchole kremencového hrebeňa pohoria Tríbeč, medzi Topoľčiankami a Skýcovom. Je ľahko dostupný.

#8. V ktorej časti Slovenska sa nachádza tento hrad? ? Na hrade bol väznený Móric Beňovský

Ľubovnianskeho hradu vybudovali v 13. storočí. Hrad vznikol ako hraničný strážny hrad, chrániaci obchodné cesty do Poľska. Týči sa nad mesto Stará Ľubovňa. Je tu aj skanzen Spišskej dediny.

Koniec

Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok