Ćarovné Slovensko

Kvíz: Poznáte slovenské hrady a zámky? Otestujte sa.

Slovenskú históriu nám pripomína viac ako stovka hradov a zrúcanín. Máme tiež bezpočet kaštieľov a zámkov. Niektoré udržované a niektoré už schátrané a polozabudnuté. Poznáte ich názvy a históriu?

Hrady zámky a kaštiele na Slovensku

Otestujte sa

8 otázok. Vyberte správnu odpoveď. Máte na to 2 minúty. Test vám hneď napovie, ako ste na tom 🙂

Výsledok

Super gratulácia

Zvládli ste test lepšie ako 70% otestovaných. V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré z hradov navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme viaceré z hradov navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

#1. V pohorí Tríbeč máme niekoľko hradov. Poznáte ako sa volá tento? ? K hradu sa dostaneme popri Apponyiovskom kaštieli

Oponický hrad leží medzi Topoľčanmi a Nitrou. K hradu sa dostaneme zančenou cestou popri Apponyiovskom kaštieli.

#2. Ako sa volá hrad nad obcou, rovnomenným podhradím? ? Prvá zmienka o hrade sa spomína už v roku 1208

Hrad Hričov sa vypína nad obcou Hričovské podhradie.

#3. Kde sa nachádza tento zámok? ? Na mieste súčasného zámku stál pôvodný stredoveký hrad postavený v 11. storočí. Prvýkrát sa spomína v Zoborskej listine z roku 1113.

Hrad v Hlohovci dobre vidno z diaľnice. Kaplnka na zámku bola kedysi pútnickým miestom. Existuje tiež mnoho legiend o únikových tuneloch zo zámku. Viac tu

#4. Z ktorého hradu sa vám naskytne takýto krásny výhľad na Považie? ? Hrad ponúka krásny výhľad na Považie

Tematín. Dostanete sa tam z Hrádku, z Lúky alebo z Bezovca. Stredoveký hrad z 13. storočia v horách Považského Inovca vstáva vďaka dobrovoľníkom z popola.

#5. Tipnite si koľko schodov vystúpate ak si dáte prehliadku Oravského hradu? ? Na hrade sa natáčal aj pôvodný film Dracula.

Oravský hrad je nepochybne jeden z najznámejších, najnavštevovanejších a najkrajších hradov na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Jeho návštevu by ste nemali opomenúť.

#6. Do ktorého hradu sa dostanete touto bránou ? Je v centre významného národného parku vedľa Veľkej Lúky.

Hrad Muráň je legendou. Patrí k najvyššie položeným hradom. Je prístupný z obce Muráň, Veľkej Lúky a Prednej Hory.Asi najpohodlnejší výstup je zo sedla Javorinky.

#7. Tento hrad sa nachádza v Tríbečských horách. Poznáte jeho názov? ? Nachádza sa na západnom Slovensku

Zrúcaninu hradu Hrušov nájdete na strednom vrchole kremencového hrebeňa pohoria Tríbeč, medzi Topoľčiankami a Skýcovom. Je ľahko dostupný.

#8. V ktorej časti Slovenska sa nachádza tento hrad? ? Na hrade bol väznený Móric Beňovský

Ľubovnianskeho hradu vybudovali v 13. storočí. Hrad vznikol ako hraničný strážny hrad, chrániaci obchodné cesty do Poľska. Týči sa nad mesto Stará Ľubovňa. Je tu aj skanzen Spišskej dediny.

Koniec
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.