Svrbická snežná stopa

Na  sobotu 19. januára bola naplánovaná Svrbická snežná stopa, ktorá sa mala uskutočniť už po tretí raz. Ešte pred pár dňami vyzeralo byť všetko v poriadku, snehu bolo celkom dosť, ale následné oteplenie spravilo svoje a snehová pokrývka zmizla. Organizátori sa tak rozhodli podujatie posunúť o dva týždne a dúfajú, že snehové podmienky sa zlepšia.

„Príroda si tento krát s nami opäť poriadne zahrala a aktuálna situácia snehovej pokrývky v Svrbiciach a na trasách podujatia nie je vyhovujúca na uskutočnenie našej akcie. Preto sa organizačný výbor po zvážení všetkých okolností a predpovedí počasia rozhodol odložiť usporiadanie podujatia 3. ročníka Svrbickej snežnej stopy o dva týždne neskôr, teda na sobotu 2.2.2019 v celom plánovanom rozsahu, s tým, že 3 dni pred  uskutočnením potvrdíme aktuálnosť ponuky. Veľmi nás to mrzí obzvlášť, keď na severe krajiny sa boria s prebytkom snehu a u nás ho je dnes nedostatok. Veríme, že sa situácia zlepší a budeme vás môcť privítať u nás v Svrbiciach o dva týždne,“ hovorí Ladislav Beleščák, predseda organizačného výboru.

Z minulého ročníku:

Svrbická snežná stopa
Svrbická snežná stopa

Svrbická snežná stopa na bežkách alebo udatný boj organizačného tímu Svrbičanov zo snehom a počasím. Tiež heroické výkony účastníkov najmä pred dopingovou kontrolou. 🙂

Aj tak by sa dal nazvať 2. ročník skvelo pripraveného podujatia, ktoré iba kúsok od Piešťan organizuje dedinka Svrbice a MCCC BUĎ FIT Piešťany. Bežky milujeme a kardionápravník bol pri tom. Pred týždňom nakydalo pol metra snehu, v stredu prišla obleva, vysoké teploty a v piatok sneh zliezol široko ďaleko. Nie však celkom v Svrbiciach. 10 km trasa mala 5-10 cm prikrývku na temer celom povrchu. Hoci sme zopárkrát lyže aj vyzúvali, boli sme vďační aj za to. Na to, čo počasie tento rok vystrája to boli aj tak nevídané podmienky. Trasa viedla väčšinou popod les cez chotár. Sneh bol mokrý a mäkký. Niektorí z nás ho aj zadkom vyskúšali. Väčšina na poslednom padáku cez chotár pred dopingovou kontrolou pri vstupe do Svrbíc. 🙂

[pl_section section=“popthumbs“ id=“993859654″]

Diplomy, odznaky, omastený chleba s cibuľou a čaj po príchode zahriali.

Musíme poďakovať organizátorom, že to nevzdali a pripravili výbornú akciu. Sme patrioti. Dnes už začína byť vzácne, aby niekto akciu podobného rozsahu dobrovoľne zorganizoval a urobil tak niečo pre druhých. Tešíme sa o rok na 3. ročník.

GPS 10 km trasy nájdete tu.

A nech máte ešte na zvyšok zimy inšpiráciu, ktoré z cieľov si trúfate dať na lyžiach? 🙂


[pl_section section=“text“ id=“1115720850″]
[pl_section section=“widgets“ id=“1390819366″]

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 54