7 kopcov 3 jazerá 2020

Kvíz: Najkrajšie rozhľadne Slovenska. Otestujte sa.

Na Slovensku máme funkčných 145 rozhľadní. Ďalších 28 je už zaniknutých. Skúste si overiť, koľko o nich viete.

TEST rozhľadne Slovenska.

Otestujte sa bezplatným online testom. Žiadna registrácia, ani reklamy. Výsledky obratom. 10 kvízových otázok na tému Rozhľadne na Slovensku. Máte na to 3 a pol minúty. Správne odpovede sa zobrazia na konci testu.

Na každú otázku máte 20 sekúnd. Ako obstojíte? 🙂

Výsledok

#1. Nad mestom Žilina stojí impozantná 10 podlažná, 27m vysoká rozhľadňa. Ako sa volá? ? Leží na rovnomennom kopci vo výške 613 m n.m.

Rohľadňa Dubeň Je celoročne voľne prístupná a je možné sa k nej dostať po turistických chodníkoch zo Zástrania, Zádubnia alebo z Budatína.

Ďalej

#2. Na vrchu Inovec sa týči rozhľadňa. Čo o nej neplatí? ? Rozhľadňu začali stavať v roku 2015

Pohľad z veže je 3600  a poskytuje návštevníkom krásny pohľad do ďalekého okolia. Z rozhľadne vidno Nové Mesto, Dubnicu nad Váhom, Trenčín, Topolčany, Bánovce, Veľkú Fatru, Tatry, Vršatec, Kľak, Lopeník na Morave….

Ďalej

#3. Túto rozhľadňu nazývajú aj srdce. Aké srdce? ? Malá Fatra

30 metrová rozhľadňa Terchovské srdce je vybudovaná na vrchu Oblaz a nachádza sa na konci náučného chodníka, ktorý je zameraný na faunu a flóru Národného parku Malá Fatra.

Ďalej

#4. Kde nájdeme táto rozhľadňu, ktorá už na prvý pohľad pripomína vínny sud? ? Rozhľadňa je v tvare suda

12 m vysoká turistická rozhľadňa Tokaj vyrástla uprostred viníc malebnej obce Malá Tŕňa v tokajskej vinohradníckej oblasti v roku 2015.

Ďalej

#5. Rozhľadňa Eliášovka sa nachádza na území ? Na hranici s Poľskom

Severná Spiš. Na poľsko-slovenskej hranici v Sadeckých Beskydách svoje výhľady sprístupňuje Eliášovka – najvyšší vrchol Ľubovnianskej vrchoviny.

Ďalej

#6. Nádherná rozhľadňa v povodí Hrona má názov Háj. Nad ktorým mestom sa týči? ? Pohronský Inovec

Rozhľadňa Háj patrí medzi najkrajšie vyhliadkové lokality nad mestom Nová Baňa. Ponúka výhľad takmer na celú Novú Baňu, ďalej na Štiavnické vrchy, Pohronský Inovec a Vtáčnik.

Ďalej

#7. Vartovka má dlhú históriu. Slúžila už na ochranu proti turkom. Kde sa nachádza? ? Kúsok od nej je opevnený kláštor Bzovík.

Strážna veža alebo tiež Vartovka týčiaca sa na vŕšku nad mestom Krupina je vzácnou kultúrnou pamiatkou, postavenou v druhej polovici 16. storočia.

Ďalej

#8. Rozhľadňa na Tŕní sa nachádza v blízkosti ? Medzi vrchmi Malej a Veľkej Fatry

V obci Turčianske Jaseno nad obcou sa vypína drevená turistická rozhľadňa, nazývaná tiež Rozhľadňa na Tŕní. Neminiete ju ak pôjdete po Turčianskej cyklomagistrále.

Ďalej

#9. Veža síce nieje prístupná, ale tie pohľady na Tatry sú od boha. Ktoré tvrdenie o tomto mieste neplatí? ? Telgártska slučka

Kráľova hoľa je najvýchodnejší vrchol hrebeňa Nízkych Tatier. Pramenia tu významné slovenské rieky – Čierny Váh, ako jeden z hlavných zdrojov Váhu, Hnilec, Hron a Hornád. Telgárt sa kedysi volal Švermovo.

Ďalej

#10. Rozhľadňa Štiavnik je veľmi mladá. Bola postavená v roku 2017 a je vysoká iba 9m. Kde sa nachádza? ? Oficiálne je to protipožiarná monitorovacia veža.

Rozhľadna Štiavník je najmladšou rozhľadnou v pohorí Javorníky. Stojí v nadmorskej výške 843m.

Koniec

Ďalšie testy nájdeš tu >

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.