7 kopcov 3 jazerá 2020

Kvíz: Najkrajšie rozhľadne Slovenska

Viete kde je Zuzana, Terchovské srdce alebo Dubník? Na Slovensku máme funkčných 145 rozhľadní. Ďalších 28 je už zaniknutých. Skúste si v online vedomostnom kvíze overiť, koľko o nich viete.

Kvíz Najkrajšie rozhľadne Slovenska

Otestujte sa bezplatným online testom. Žiadna registrácia, ani reklamy. Výsledky obratom. 10 kvízových otázok na tému Rozhľadne na Slovensku. Máte na to 3 a pol minúty. Správne odpovede sa zobrazia na konci testu. Začnite kliknutím na štart.

Na každú otázku máte 20 sekúnd. Ako obstojíte? 🙂

Results

#1. Nad mestom Žilina stojí impozantná 10 podlažná, 27m vysoká rozhľadňa. Ako sa volá? ? Leží na rovnomennom kopci vo výške 613 m n.m.

Rohľadňa Dubeň Je celoročne voľne prístupná a je možné sa k nej dostať po turistických chodníkoch zo Zástrania, Zádubnia alebo z Budatína.

Ďalej

#2. Na vrchu Inovec sa týči rozhľadňa. Čo o nej neplatí? ? Rozhľadňu začali stavať v roku 2015

Pohľad z veže je 3600  a poskytuje návštevníkom krásny pohľad do ďalekého okolia. Z rozhľadne vidno Nové Mesto, Dubnicu nad Váhom, Trenčín, Topolčany, Bánovce, Veľkú Fatru, Tatry, Vršatec, Kľak, Lopeník na Morave….

Ďalej

#3. Túto rozhľadňu nazývajú aj srdce. Aké srdce? ? Malá Fatra

30 metrová rozhľadňa Terchovské srdce je vybudovaná na vrchu Oblaz a nachádza sa na konci náučného chodníka, ktorý je zameraný na faunu a flóru Národného parku Malá Fatra.

Ďalej

#4. Kde nájdeme táto rozhľadňu, ktorá už na prvý pohľad pripomína vínny sud? ? Rozhľadňa je v tvare suda

12 m vysoká turistická rozhľadňa Tokaj vyrástla uprostred viníc malebnej obce Malá Tŕňa v tokajskej vinohradníckej oblasti v roku 2015.

Ďalej

#5. Rozhľadňa Eliášovka sa nachádza na území ? Na hranici s Poľskom

Severná Spiš. Na poľsko-slovenskej hranici v Sadeckých Beskydách svoje výhľady sprístupňuje Eliášovka – najvyšší vrchol Ľubovnianskej vrchoviny.

Ďalej

#6. Nádherná rozhľadňa v povodí Hrona má názov Háj. Nad ktorým mestom sa týči? ? Pohronský Inovec

Rozhľadňa Háj patrí medzi najkrajšie vyhliadkové lokality nad mestom Nová Baňa. Ponúka výhľad takmer na celú Novú Baňu, ďalej na Štiavnické vrchy, Pohronský Inovec a Vtáčnik.

Ďalej

#7. Vartovka má dlhú históriu. Slúžila už na ochranu proti turkom. Kde sa nachádza? ? Kúsok od nej je opevnený kláštor Bzovík.

Strážna veža alebo tiež Vartovka týčiaca sa na vŕšku nad mestom Krupina je vzácnou kultúrnou pamiatkou, postavenou v druhej polovici 16. storočia.

Ďalej

#8. Rozhľadňa na Tŕní sa nachádza v blízkosti ? Medzi vrchmi Malej a Veľkej Fatry

V obci Turčianske Jaseno nad obcou sa vypína drevená turistická rozhľadňa, nazývaná tiež Rozhľadňa na Tŕní. Neminiete ju ak pôjdete po Turčianskej cyklomagistrále.

Ďalej

#9. Veža síce nieje prístupná, ale tie pohľady na Tatry sú od boha. Ktoré tvrdenie o tomto mieste neplatí? ? Telgártska slučka

Kráľova hoľa je najvýchodnejší vrchol hrebeňa Nízkych Tatier. Pramenia tu významné slovenské rieky – Čierny Váh, ako jeden z hlavných zdrojov Váhu, Hnilec, Hron a Hornád. Telgárt sa kedysi volal Švermovo.

Ďalej

#10. Rozhľadňa Štiavnik je veľmi mladá. Bola postavená v roku 2017 a je vysoká iba 9m. Kde sa nachádza? ? Oficiálne je to protipožiarná monitorovacia veža.

Rozhľadna Štiavník je najmladšou rozhľadnou v pohorí Javorníky. Stojí v nadmorskej výške 843m.

Koniec

Ďalšie testy nájdeš tu >

Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok