Veselé Vianoce z Veľkého Kriváňa

Je predvianočný čas, ale v týchto dňoch na hrebeni Malej Fatry bolo naozaj krásne. Veľa snehu a krásne výhľady s inverziou. Tomu sa veru nedá odolať. Veselé Vianoce z Veľkého Kriváňa.

Východ slnka pod Chlebom

Keď ráno partia, ktorá spala na chate pod Chlebom poslala fotky východu slnka, neodolala som. Mali v pláne ešte Veľký Kriváň a tak som sa vybrala hore aj ja…

Bol to taký kratší výlet, ale v tomto predvianočnom zhone to úplne stačí. Aby som ich stihla, išla som hore lanovkou. Dolu hmla, škaredo a skoro bez snehu. Ale ako lanovka stúpala vyššie a vyššie, ukázalo sa slnko.

Na hrebeni Malej Fatry

Už som si v duchu hovorila, že to bolo dobré rozhodnutie, keď je tak krásne.

Z lanovky rýchlo na chatu pod Chlebom. Keď som bola kúsok nad chatou, pozerám že už idú. Nevydržali čakať ale nevadí. Na chate som bola nedávno.

Veľký Kriváň

A tak spolu kráčame na Veľký Kriváň. Počasie krásne, slnečné. Užívala som si výhľady, ktoré boli nádherné. Za chvíľku sme boli hore, na Veľkom Kriváni. Keďže vietor bol dosť nepríjemný, nezdržali sme sa dlho a šli dolu. Popod lanovkou. Zišli sme rýchlo, miestami to išlo aj po zadku. 🙂

A už len domov pokračovať v príprave Vianoc…

Veľký kriváň vrcholovka

Keď láska topí ľad, čo pani Zima vyčarila,
keď dá človek viac, ako v sebe skrýva,
tak prišla doba, kedy každý pre každého
má pár prívetivých viet.
Veď nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!

všetkým reštarťákom praje Katka Syneková

Prianie pekných Vianoc

A tak všetkým prajem fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky v novom roku 2024. Veselé Vianoce z Veľkého Kriváňa.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Katarína Syneková
Katarína Syneková

Aktívna členka 7 kopcov 3 jazerá a Kardionápravníka.

Articles: 26