Vápenná (Roštún)- turistické/cyklo trasy

Vianočný výstup na Vápennú

by

Prišlo to tak z čista jasna. Dosť bolo vianočného gaučovania poďme dať na Štefana prvý kopec. Outdoorkempisti navrhli Vápennú. Dalo sa odolať?

– Peter, môžme si zobrať Lejdy a ísť s ňou sami?
– Áno chalani, ale držte sa na dohľad. Sú tu poľovníci a aby ste sa nestratili.

Vydržalo to skoro desať minút. Viac sme ich nevideli, až hore, tesne pod kopcom. 12 psov a 15 detí. Tak si predstavujem pohodový výstup. Keď sme prišli na námestie Sološnice pol hodinku pred stretkom, nič nenasvedčovalo tomu, že o 20 minút tu bude problém vôbec zaparkovať. Stretli sa tu turisti i nordic walkeri, psíčkari aj rodinky, dorazili aj ľadové cencúle. Proste reštartnisa partička, ako má byť. Už prvé kilometre pod kopcom naznačovali, že dnes sa na rekordy nepôjde. Hlúčky, partie, kecanie, pohoda. Keď som videl chalanskú partičku (boys sa už stretli na Pálave, na Roháčoch či Súľove), pochopil som, že rodinným výletom odzvonilo. Chlapi kecali svoje, baby tiež, deti nás veľmi nepotrebovali, skôr zážitky a psov, ktorých sa na výstupe zišlo rovný tucet. Smartfóny a tablety ich zázračne prestali zaujímať.

Veľká aj malá Vápenná sú slávne svojimi nádhernými panoramatickými výhľadmi do okolia Karpát. Toto dnes nehrozilo. Vidno bolo na 5 metrov. Ale vládla nádherná zimná zahmlená nálada. Skvelá partia, zábava, usieranie si, zablúdené deti a motivácia vyšliapať až hore posunuli túto akciu na úroveň ďalšieho dielu Indiana Jones. Vďaka všetkým za vydarenú akciu.

Poznáte lepšie trasy? Máte užitočné rady?
Podeľte sa. Dajte nám vedieť na mail alebo v diskusii. Pomôžete nám a my Vás odmeníme.

7 KOPCOV 3 JAZERÁ 2019
4. ročník turistickej a cykloturistickej výzvy práve štartuje. Pozrite si CIELE A PROPOZÍCIE

Výzva 7 kopcov 3 jazerá 2019 je celoročná. Po svojich, na bajku alebo s rodinou. Sľubujeme veľa pohybu, živú komunitu a krásne zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *