Vylámať to na Marhát

Presne to je potrebné, ak je piatok večer a Vám sa už po robote nič, ale naozaj nič nechce.

Boli časy, keď sme výstup na Marhát (ten kopeček s rozhľadňou pri Piešťanoch) považovali za celovíkendovú aktivitu a pripravovali sme sa  na ňu adekvátne celý týždeň. Dnes sme už starší a rozumnejší. Stačí keď sú 4 hodiny poobede a sused reštarťák zavelí: “Poď.”

Lámali sme, čo sa dalo. Aj tak sme 3 krát museli potlačiť. To keď predné kolo je už vo vzduchu, tretry stále zacvaknuté a zadné kolo márne hrabe v bahne a štrku. Treba sa naučiť elegantne a s gráciou padať.

IMG_1903

Výhľad z rozhľadne rozhodne stojí za to. Ak počasie žičí vidíte nielen Zobor, Oponický hrad, Gýmeš či Mochovce, ale aj Tematín, Bezovec a ak boh dá aj Nováky, Prievidzu a okolité kopce. Mám priateľa ktorý už roky mapuje a fotí rozhľadne zo všetkých možných kútov v Čechách i na Slovensku. Tomuto koníčku sa začal venovať ako amatérsky fotograf a dnes je z neho výkonný športovec, cestovateľ a znalec prírody a turistiky. Vydáva knihy, publikuje, propaguje pohyb na čerstvom vzduch, nadchýna. Krásna práca. Ešte mu za to aj platia.

My ostatní máme z toho aspoň radosť. Tá radosť z dosiahnutia cieľa a prekonania samého seba fakt vystačí. 🙂

IMG_1908

A čo vy reštarťáci. Gaučujete?

[bctt tweet=”Hojná večerička, pivko, snacky, dobrá telka, je veľa spôsobov ako hodnotne tráviť čas.”]

Do reštartnutia priatelia. Víkend volá.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.