Za všetko môže e mail

Pôjdem do Kodane. Milujem tú výzvu, keď proces štartuje. Ten prísľub nečakaného, keď vieš len jedno. Miesto a čas. A chceš si to užiť najlepšie ako sa dá.

Užívam si to už na chalupe. V susednej dedine je krčmárom kamarát Juro. Veľký cestovateľ. Každý mesiac je inde, než by mal byť. Azerbajdžan, Kordillery, Korzika, Toskánsko, Mallorca, Petrohrad, Gruzínsko, … Život je krátky. Nestráca čas. Kedysi sa cestovalo s prstom po mape. Dnes lietame podľa e mailov. Ako vo filme „Což takhle dát si špenát“. Zakryjeme destinácie a pozrieme na ceny leteniek. Potom skontrolujeme kalendár a zvyšok je brnkačka.

Juro je aj veľký rozprávač. Svojimi zážitkami inšpiruje celé okolie. Mal by za to vyberať nejaké centy navyše. Čapuje tú najskvelejšiu dvanástku. Čapuje ju pomaly a s láskou. Veď to aj na jeho bruchu stále viac vidno. Najmä po výplate má v krčme vždy plno. Ak nerozpráva on, žezlo preberú štamgasti. Práve oni ma naučili, že dnes je na Slovensku trendy vedieť, kto za to môže. A vždy za všetko niekto môže. Prikladám zopár tipov: Soroš, zlá EU, zlá Amerika, mohamedáni, židojašteri, cigáni, imigranti,… Hej. Aj presratý život je hneď krajší, aj poldeci viac chutí ak vieš, kto za to konkrétne môže. Ale to sme odbočili.

Tak ma dnes e mailom znovu oslovil Pelikán.

Pelikán môže byť za a/ kvalitné značkové atramentové pero, b/ vodný vták z čeľade Pelikánovitých, nápadný svojim vakom na spodnej čeľusti dlhého zobáku, alebo c/ zľavový integrátor na letenky po svete. Tentokrát bolo správne c.

Za 18,80€ mi ponúkol obojsmernú letenku do Kodane. Dánsku sa naozaj nedá odolať.

Desím sa organizovaných zájazdov. Chcem preniknúť hlbšie, pokecať s domácimi, rád vidím okrem pozlátka aj veci za rohom. Nezávislosť a sloboda. Vždy všetko inak. Plánovanie, googlenie, hľadanie, mapenie, … Čo v Kodani zvládnuť? Kde bývať? Ako sa pohybovať? Pešo, vlakom, autom alebo na bajku? More alebo pamiatky? Kam áno? Kam nie? Čo stojí pivo?

Nakoniec vyhral Donkey Republic. Bikesharing. Spoznáme Kodaň bajkom.

Dobrodružstvo práve začína. Teším sa. Proces ranného plánovania ma vzrušuje viac, ako cesta samotná. Predstavy totiž zvyknú byť krajšie ako realita. Hneď má človek desať vyšších priorít ako makať v robote alebo splniť manželkine očakávania ohľadne domácich prác.

A pritom za všetko môže obyčajný e mail.

Pošli ďalej
petere prihody
petere prihody

Petere mládenca cestovateľské a športové príhodi a skúsenosti. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 21