Zimná túra na Malý Kriváň a Suchý

Hrebene Malej Fatry odjakživa lákali na zimné hrebeňové pochody. Neodolali sme. Zimná túra na Malý Kriváň a Suchý vyšla nad očakávanie.

Zimné túry

Mám rada zimné túry. Preto som sa rozhodla podeliť o zážitok z túry na Malý Kriváň a Suchý pár dní pred Vianocami. Človek by si povedal že nie je čas, treba piecť koláčiky, upratovať a chystať Vianoce, ale to nádherné počasie ma lákalo von.

Cez sedlo Priehyb

Vydali sme sa ráno z Doliny Kúr cez sedlo Priehyb na Malý Kriváň a späť opäť cez sedlo Priehyb, ale nie dolu, pokračovali sme na Stratenec, Biele Skaly až na Suchý.

Počasie ako v Mrázikovi

Bolo krásne slnečné počasie, bezvetrie a snehu ako v rozprávke, stromy ako v Mrázikovi. Ani nám nevadilo, že sme išli cez neprešlapaný chodník. Boli tam len stopy v snehu, po ktorých sa išlo ale celkom dobre. Len dlho. 🙂

Túra na Suchý

Pozorovali sme krásny západ slnka a potom nám už neostávalo nič iné ako pokračovať. Zvyšok partie nás čakal na chate pod Suchým. Niekde na Bielych skalách sme už museli vytiahnuť čelovky.

Stále sme si hovorili, že na Suchý je to už len kúsok, že ten ďalší kopec pred nami to už musí byť on, no tie Biele skaly sa mi zdali nekonečné. V lete sa to tak nezdalo, asi zaúradovali zimné podmienky a šero. Na Suchý sme teda dorazili až po tme. Odtiaľ to už išlo dobre, snehu dosť, žiadny ľad.

Chata pod Suchým

Na chate pod Suchým sme boli pomerne rýchlo. Dali sme si kapustnicu, posedeli, pokecali a šli do Doliny Kúr späť k autu. Zimná túra na Malý Kriváň a Suchý vyšla skvelo.

Výstup na Suchý sme si zopakovali aj po Vianociach z inej strany, cez Kľačiansku Maguru spolu so Zuzkou. A bolo to (aj vďaka počasiu) kompletne iné.

Zimný prechod Malou Fatrou

Rovnaký kopec sme zažili pár týždňov po sebe ale v iných podmienkach. Zvolili sme trošku inú trasu cez Kľačiansku Maguru a zažili sme niečo úplne iné.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Katarína Syneková
Katarína Syneková

Aktívna členka 7 kopcov 3 jazerá a Kardionápravníka.

Articles: 25