Zimné túrožienky na hrebeni Malej Fatry

Vedeli sme, že v nedeľu opäť obujeme túlavé topánky, aj keď sme nemali nič naplánované. Nevadí. Však ráno sa rozhodneme kam! 🙂 Hlavne vypadnúť a byť aspoň na chvíľku v prírode, obklopení horami. Podľa predpovedí počasia malo byť luxusné počasie na celom Slovensku. Takže ideme za krásnymi výhľadmi niekde na hrebeň. Nakoniec sme sa rozhodli pre túru na hrebeni Malej Fatry.

Hrebeňom Malej Fatry
Hrebeňom Malej Fatry

Vrátna

Trojhodinová cesta autom z východu Slovenka nám rýchlo ubehla. Zaparkovali sme na veľkom parkovisku pri Chate Vrátna a odtiaľto sme sa vyviezli kabínkovou lanovkou do Snilovského sedla.

Nachádza sa v najatraktívnejšej časti hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry, medzi vrchmi Veľký Kriváň a Chleb. Tak sme ušetrili čas a 754 výškových metrov.

Po vystúpení nás prekvapil, ale neodradil 🙂 nepríjemný silný vietor. preto sme si hneď nasadili mačky. Zo sedla sme pokračovali po červenej značke na najvyšší vrch Malej Fatry – Veľký Kriváň (1709 m n.m.).

Veľký Kriváň

Vrchol poskytuje nádherný výhľad na všetky svetové strany. Spoločné foto, zahriatie teplým čajom a pokračujeme po hrebeni smer Pekelník (1609 m n.m.).

Pekelník

Na Pekelník vedie príjemná turistická trasa bez akéhokoľvek prudkého klesania, alebo stúpania. Už z diaľky sme videli, že čoskoro nás čaká strmý výstup na druhý najvyšší vrch Malej Fatry – Malý Kriváň (1671 m n.m.).

Malý Kriváň

Na vrchole nás čakal vysoký omrznutý kamenný stĺp. Všetko bolo krásne biele, vrstva ľadu dávalo tomu všetkému výnimočnosť. Plnými dúškami sme si vychutnali rozprávkové výhľady na zimnú horskú krajinu a pobrali sa dole.

Bola to parádna trasa po hrebeni Malej Fatry a nádherná zimná túra. Urobili sme niečo pre naše zdravie. Spravili sme kopu fantastických fotografií. Vrelo odporúčam všetkým nadšencom zimnej turistiky.

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2023

Pozri si ciele 8. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Helena Polyáková Tovarňáková
Helena Polyáková Tovarňáková

Aktívna športovkyňa, turistka a účastníčka výziev Kardionápravník a 7 kopcov 3 jazerá.

Articles: 4