Gabriel Máté: „Pre-kras-na“ planinová stovka pre deti s onkologickým ochorením

Gabi Máté behá ultra dlhé trate. Nielen pre seba. Aj pre onkologicky choré deti. Tak sme ho trochu vyspovedali.

Čo pre teba beh znamená?

Beh znamená pre mňa jedným slovom slobodu. Akúsi duševnú očistu, regeneráciu mysle, keď môžem zabudnúť na všetky problémy sveta a reštartovať sa tak, aby som vnímal opäť len to najpodstatnejšie na svete, čo je radosť zo života, z rodiny, zo zdravia, z pohybu, z prírody, z bytia…

Tento piatok a sobotu plánujem zabehnúť spolu s kamarátkou z Tímu odvahy Lenkou Vacvalovou cca.110km dlhú trasu cez planiny Zádielska, Borčianska, Horný vrch, Silická a Plešivecká. Týmto behom chceme pozbierať peniažky na ich podporu.

Ako si sa dostal k pomoci a chorým deťom

Vždy som bol otvorený dobročinným činnostiam. Prečo pomoc chorým deťom? Mám rodinu, ktorú milujem nadovšetko. A som veľmi šťastný, že sme všetci zdraví. Preto chcem dopriať deťom, ktoré bohužiaľ nemajú toto šťastie, aby zažili aspoň pár dní skutočného detstva, keď v zážitkovom tábore môžu aspoň na malú chvíľu zabudnúť na chorobu, lieky, bolesť..

Pre tieto deti a rodinných príslušníkov organizuje Bátor tábor zážitkové kempy zadarmo (len prostredníctvom z dobročinných príspevkov). Každý človek by mal robiť to, čo by rád dostal od druhých. A preto sa snažím pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú vždy, keď na to mám príležitosť.

Ktorú časť Gemeru máš najradšej

Fuuuuu.. neskutočne ťažká otázka. Je nespočetne veľa miest, ktoré mám „najradšej“ 🙃 a je nemožné vybrať si len jedno z nich. Všetky kúty Volovských vrchov, našich krásnych planín, celého Slovenského krasu plného lúk, lesov a jaskýň, atď, atď, atď. 🙂

Predstav svoj projekt

Som veľmi šťastný, že som mal možnosť počas minulých rokov spoluorganizovať malé dobročinné podujatia, ktorých výťažky putovali do detských domovov a rodinám vážne chorých detí. S viacerými sa doteraz stretávam a verím, že to naďalej aj tak zostane. 🙂

Pri stretnutiach s deťmi som si vlastne uvedomil, že som málokrát na ich tvárach spozoroval znaky ľútosti, opustenosti, ľahostajnosti, hnevu. Naopak, napriek ich ťažkému osudu často práve ony rozdávali úsmevy, smiech a pomoc nám zdravým.

Slovo odvaha pre mňa znamená chcieť sa zobudiť do nového dňa napriek tomu, že bude plný bolesti a utrpenia, mať silu bojovať s tým všetkým, ba ešte sa pri tom aj usmievať a na konci každého preťažkého dňa si povedať: “Zajtra to skúsim opäť.”

Som nesmierne vďačný za to, že ja osobne mám krásnu rodinu, sme všetci živí a zdraví, vidíme krásu prírody, počujeme štebotanie vtákov, cítime vôňu kvetov, máme čo jesť a piť a ani strecha nad hlavou nám nechýba.. 🙂 ..a keďže mám dve zdravé nohy, využijem možnosť na to, aby som pomohol vytvoriť lepšie miesto pre život pre deti, ktoré si to zaslúžia viac ako hocikto iný.

21.8. a 22.8. pobežím spolu s Lenkou Vacvalovou 110km dlhú trasu cez nádherné planiny Slovenského krasu.

Predávam svoje kilometre a získané peniaze venujem na tábory pre onkologicky choré deti. Budem rád, keď ma podporíte v mojej snahe.

Zo srdca ďakujem 🙂

Gabi

Krásnu myšlienku sme podporili sme aj my. Aj vy môžte.

[su_button url=“https://timodvahy.sk/podujatia/pre-kras-na-planinova-stovka/“ target=“blank“ style=“soft“ background=“#c83034″ size=“8″ icon=“icon: forward“ text_shadow=“-1px -1px -1px #000000″ ]Podporiť beh[/su_button]

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77