Odrazu prišla do Bratislavy jar

Zrazu zvoní telefón. Sused volá, že je tu jar. “Teraz v januári?”, pýtam sa: “keď treba gaučovať, kŕmiť sa a vylihovať? Neverím.”

A naozaj. Vonku ako na Veľkú noc. Už keď ráno vystrčím nos z dverí, ovanie ma niečo nové. Sadám na bajk a idem si to užívať. Teda robotu. Príroda sa prebúdza. Počujem vtáky štebotať. Zvieracej reči nerozumiem, nie som si istý, čo mi chcú povedať. Ale určite to bude niečo ako: “Bez obáv, vyhoríš. Aj my sme sa nechali nablázniť a kvákame tu ako blázniví. O chvíľu primrzne a zalezieme znovu pod duchny.”

Na obed mi nedalo a dal som hrádzu. Veď poznáte to. Najprv bike, potom práca. Čo keď tu tá jar naozaj je a ja ju presedím niekde v pakárni, v kancli za kompjútrom. Vybral som sa nakrátko k Dunaju a veru. Nastala zmena.

[pl_section section=”popthumbs” id=”191714471″]

Jar je tu. Hoci na chvíľu. A mne sa chce kričať. Konečne. Slnko je najlepší štartér. Tak vytiahnite tie zadky z gaučov, vyleštite tenisky, operte staré prepotené tričká, naolejujte bicykel, môžte aj linoleum. Urobte hocičo, len si to užite. Prestaňte sa vyhovárať a vybehnite von. Slnko sa vám odmení. 🙂


[pl_section section=”text” id=”1115720850″] [pl_section section=”widgets” id=”1390819366″]
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂  Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.