Petícia za novú olympijskú disciplínu je už v plnom prúde

Skúsenosti tohto víkendu ma utvrdili v myšlienke zviditelnenia Slovenska registráciou novej olympijskej disciplíny:

“Skrčsašuhajpreoriešok”

K oprávnenosti požiadavky by som rád uviedol nasledovné:

Po svetových triumfoch Sagana, Ivanča a Mateja Tótha prišiel čas zviditeľniť aj metodicko kreatívnu oblasť slovenského športu. A tou disciplína “Skrčsašuhajpreoriešok” skutočne je.

Disciplína je rýdzo slovenská už svojim názvom (pre marketérov tzv. namingom), ktorý v svetovom športe ovládanom angličtinou, ruštinou a čínštinou pôsobí dostatočne exoticky svetovo a určite neurobí hanbu našim farbám. pozn. Čítaj: „Skrč sa šuhaj pre oriešok”

Okrem triatlonu a biatlonu si iba ťažko môžete predstaviť lepšiu kombináciu kardio, švihového a silového cvičenia. Navyše užitočného.

Áno, svetovosť disciplíny „Skrčsašuhajpreoriešok” je už v samotnom úžitku. Je to prvý šport, ktorý je nielen kondičný, ale aj užitočný. Spája v sebe racionálnu výživu, toľko prezentovaný biopotravinový rozmer i zdravý pohyb navzájom. Veď povedzte, ako sa najete z takého behu, bežkovania, cyklistiky, alebo iných bežných športov. Nijak. Iba beháte ako blázon. Áno lukostreľba mala túto ambíciu, ale pri dnešných poľovných obmedzeniach a schopnostiach prezidentov je bezpečnejšie vyšantiť sa radšej na streľnici. Tiež plávanie je dobré, z plávania sa dobre napijete.

Šport „Skrčsašuhajpreoriešok” šetrí tiež peniaze nášmu zdravotníctvu. Ak budú ľudia jesť kvalitné tuky a ešte sa hýbať, dôjde k poklesu srdcovocievnych a kardiovaskulárnych príhod. A naši politici budú môcť viac prerozdeliť do skvalitnenia prístrojového vybavenia a motivácie nákupcov.

V neposlednom rade tento šport tiež rozvíja sociálne, strategické a komunikačné schopnosti širokého spektra obyvateľstva. To vychádza priamo z pravidiel: „Podarí sa ti vyzbierať orechy na dvore skôr, ako to stihnú tvoji susedia?“ Áno, toto pravidlo je kľúčové. Koľko orechov ostane u teba a koľko u susedov?

Ak pripustíme, že orech je bežná drevina na každej dedine, skoro v každom dvore dostávame sa k samotnej podstate masovosti našej novej disciplíny. Nepotrebujeme národné štadióny, nepotrebujeme ľadové ani upravené plochy. Nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, iba kýbel. Stačí motivácia privstať si a zamakať.

Náš šport „Skrčsašuhajpreoriešok” je vhodný pre všetky vekové skupiny. (10-80) Mám empiricky overené.

Jediným problémom, ktorý limituje úspešnosť disciplíny na svetovej scéne je sezónnosť. Náš šport „Skrčsašuhajpreoriešok” je možné prevádzkovať iba dva mesiace v roku, na jeseň. Máme však riešenie. Slovensko navrhne organizáciu jesenných olympijských hier. Keďže bude asi jediným kandidátom, verím v úspešnosť celého podujatia.

Práve v týchto dňoch pripravujeme petíciu za zaradenie prvej, skutočne slovenskej športovej disciplíny „Skrčsašuhajpreoriešok” na program olympijských hier. Verím, že našu petíciu podporíte.

Grafická vizualizácia

Pre prípad nasadenia sme pripravili i zopár grafických komunikačných konceptov, ktoré môžu prípadní nadšenci pri zviditeľňovaní Slovenska bez problémov použiť:

skrsca4

Oficiálny návrh loga športovej disciplíny.

skrcsa-2

Ukážkové grafické aplikácie vizuálnych marketingových konceptov. Prvá s orientáciou na proaktivitu a pozitívne myslenie, druhá s akcentom na rodinu, tiež silnú tému na Slovensku. Pre medzinárodné použitie doporučujem tiež uviesť UK ekvivalenty. Napr. GET DOWN FOR NUT. Tiež si vieme predstaviť slogan Don’t Worry Be Happy, ale s tým by asi Bobby McFerrin nesúhlasil. Predsa len nešportuje, nebehá.

skrsca3

V poslednej rade si dovolím prezentovať výsledky tohtoročnej sezóny. Ak si predstavíte, že pre každý oriešok sa musíte skrčiť, je jasné, že tento šport má veľké ambície a budúcnosť.

skrsca5

Podporte novú disciplínu „Skrčsašuhajpreoriešok” na medzinárodnej úrovni.
Slovensko tak konečne získa prestíž a sebavedomie, ktoré nám toľko chýba.  

Našu snahu podporíte aj tak, že si nás lajknete (najlepšie teraz) a občas k nám zablúdite. 🙂

Ďalšie športové aktivity, ktoré vám spríjemnia život:

[pt_view id=“0c6a3e957q“]

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 52