Poznáte Tatranské doliny? Otestujte sa.

Kvíz: Poznáte Tatranské doliny? Otestujte sa.

“Môžeš ísť damodiaľ i tamodiaľ. No ak prejdeš touto dolinou, zamiluješ si ju a nakoniec sa vždy vrátiš”, povedal mi raz pri pive správca jednej vysokohorskej tatranskej chaty. Nemýlil sa.

Vo Vysokých Tatrách máme desiatky dolín, ktoré môže aj menej výkonný turista zvládnuť oveľa ľahšie ako tatranské štíty. Počas 5. ročníkov turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme pochodili mnohé z nich. Otestujte si koľko o nich viete. TEST: Doliny vo Vysokých Tatrách začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ.

Test je bezplatný. Žiadne registrácie, ani reklamy. Výsledky obratom. 10 kvízových otázok na tému Doliny vo Vysokých Tatrách. Rekord na plný počet je pod 3 minuty. 🙂 Správne odpovede sa zobrazia na konci testu.

Výsledok

Super gratulujeme

Zaradili ste sa medzi 30% najúspešnejších. V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme mnohé z dolín navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy. Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Dnes nebol váš deň

V uplynulých 5 ročníkoch turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá sme mnohé z dolín navštívili. Nebude to inak ani v tomto ročníku. Pozrite si ciele a trasy.

Pripravili sme pre vás tiež prehľadný zoznam všetkých vysokohorských turistických chát vo Vysokých Tatrách. Nájdete ich tu >

Ďalej

#1. Ktorý tatranský štít nemôžte vidieť z Batizovskej doliny? ? Na jeden zo štítov sa ide z Popradského plesa

Dračí štít sa nachádza vo vedľajšej Zlomiskovej doline pod Rysmi za Končistou. Aby ste ho videli, museli by ste vyliezť na hrebeň Končistej.

Ďalej

#2. Ktorou dolinou pôjdete z Podbanského, aby ste navštívili Kmeťov vodopád? ? Je to najvyšší vodopád na Slovensku/ 80 m

Kmeťov vodopád je najvyšší vodopád nielen Vysokých Tatier, ale celého Slovenska. Nachádza sa v Nefcerskej doline (tiež len Nefcerka), ktorá ústi do hornej časti turisticky pomerne málo frekventovanej Kôprovskej doliny.

Ďalej

#3. Vďaka lanovkám je táto dolina celoročne hojne navštevovaná. Jedná sa o: ? Lanovkou až na Lomnický štít

Z Tatranskej Lomnice idú lanovky na Skalnaté pleso, ktoré je vstupnou bránou do Skalnatej doliny.

Ďalej

#4. Ktorá z uvedených dolín nepatrí pod správu TANAPu ? Liptovská teplička - Andrejcová

Ždiarske doliny sú dokonca dve obe sa nachádzajú v Nízkych Tatrách. Ľudia si to často zamenia za obec Ždiar, ktorá sa nachádza na hrane Vysokých Tatier a Spišskej Magury. Je tu lyžiarske stredisko.

Ďalej

#5. V ktorej doline môžete vidieť Večný dážď? ? perechádza tadiaľ chodník na Kvetnicu

Večný dážď je skalný prah špecifický vodným závojom, ktorý vytvára stekajúca voda. Nachádza sa vo Velickej doline. Tvorí ho niekoľko metrov vysoký skalný prah s prevismi v lokalite Kvetnica, po ktorých nepretržite steká voda. Vytvára tak vodný závoj, pripomínajúci neustále mrholenie. – tatry.sk

Ďalej

#6. V ktorej doline sa nachádzajú Tri Sivé plesá? ? Pri Zbojníckom spáde

Tri Sivé plesá: Nižné, Prostredné a Vyšné sa nachádzajú v Ostrom kotli vo Veľkej Studenej doline pod Javorovým štítom vo výške cez 2012 m n. m.

Ďalej

#7. Ktorou dolinou pôjdete ak sa vydáte zo Štrbského plesa na Ostrvu ? cez Popradské pleso

Keď sa prehupnete cez Trigan pôjdete celý čas na Popradské pleso Mengusovskou dolinou a serpentínami v nej sa vyšplháte až na Ostrvu, kde pokračuje magistrála.

Ďalej

#8. Aké doliny spája prechod cez Veľkú Svišťovku? ? Pod Kežmarským štítom

Magistrála cez veľkú Svišťovku vás prevedie zo Skalnatého plesa k Popradskému plesu. Prechod cez Veľkú Svišťovku je nezabudnuteľný.

Ďalej

#9. Ktorá z týchto dolín sa nachádza v Západných Tatrách? ? nad ňou Ostredok a Vyšná Magura

Račkova dolina je v Západných Tatrách. Rozprestiera sa východne pod Ostredkom a Vyšnou Magurou.

Ďalej

#10. Podľa mnohých je najkrajšou tatranskou dolinou. S viac ako 10 km dĺžkou je to najdlhšia dolina VT. Ktorá to je? ? Ako jediná má alpský charakter

Bielovodská dolina je jediná dolina Tatier alpského rázu. Je to najdlhšia dolina celých Tatier. Má vyše 10 km a v období zaľadnenia tu bol 14 km dlhý a vyše 300 m hrubý ľadovec. Preteká ňou Biela voda. Názov prevzala od svojho potoka Biela voda. Jej dno tvoria granitové biele okruhliaky.

Koniec

Ďalšie testy o turistike tu >

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge

Šiesty ročník turistickej výzvy práve štartuje. 10 tipov na turistiku po Slovensku i skvelý výlet s rodinou. Medaile, diplomy, poháre i hodnotné vecné ceny čakajú na tých čo zdolajú aspoň polovicu cieľov.

foto: restartnisa, petere, bigstockphoto, mapio.net, wiki media commons 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.